bugün

gerçek hayatta cia'in asla yapmayacağı bazı hataları barındırıyor. örneğin el kaide tutsağı tom'un eşiyle irtibat kurup, eşin hayatta, bize yardımcı ol beraber yakalayalım demesi gibi. güzel dizi ama mükemmel bir dizi değil. çok daha iyileri var.
Yüzlerce casus film veya dizisinden farkı oyunculukları ve senaryosu kaliteli fikrimce. insanı hakikaten şaşırtıp ters köşe yapıyor. Bu anlamda ergen Netflix dizilerinden çok farklı.

Ve bir kez daha anladım ki; bir amerikalının gözünde arap, acem, türk vs hiçbir farkı yok. Namaz kılan herkes teröristtir.
kurtlar vadisinin amerikan versiyonu, carrie polat saul aslan bey.
Boş zamanımızın çok olduğu şu dönemde başladık bakalım.

ilk 3 bölüm itibariyle sardı diyebilirim.

O değil de;

Morena baccarin yaşına göre çok güzel değil mi ya...
2. Sezon 6. Bölüme kadar izlediğim ve izlemeye devam ettiğim dizi. Hollywood filmlerinde kahraman gösterilen sözde günahsız usa army burada da islamı,terörle bagdaştırmış bir gruba karşı vermiş olduğu mücadeleyi ve gerçekleştirmeye çalıştırdıkları eylemleri durdurmaya çalışıyor. Nicholas Brody karakteri için izlemeye devam ediyorum. Gerçi öldüğü spoilerini aldım ama olsundu.
Yeni başladığım dizi...

3. Sezondayım...

Saçma olması dışında idare eder...
çok güzel dizi, bence konu falan değişik, bir orjinalliği var bence.
Claire Danes dizinin başından bu yana feci çirkinleşti. o çirkinleştikçe de dizi boka sarmaya başladı.
arada bizimkiler izlerken baktığım dizi. fena değil.

--spoiler--

lan herkes quin öldü diyince ben de öldü sanmıştım. astrid öldü bu amk sakatı yüzünden.

--spoiler--
Ilk 3 sezon ben de destekledim. Sonra 4.sezona geçti ama neden bilmiyorum ilgimi kaybettim. Muhtemelen brody nedeni ile oldu.

Bir insan nasıl ve neden terörist olur konusunda evet güzel bir ilk sezonu var.

Amerika Birleşik Devletleri güvenlik servisleri bu diziyi onaylarken sanırım söz konusu vatana ihanetse biz herkesten şüpheleniriz siz de bu diziyi izleyip bize hak verin ki özgürlükler ile ilgili yasalarda Sesiniz çıkmasın deriz diye düşünmüş.

Adamlar haksız da sayılmaz ama 3 azından halkı ikna için yaptıkları çalışmalar bizden çok ilerde.
ajan temalı tipik hollywood dizilerinden biri.
6. sezon 1. bölümü günler öncesi yayınlanmasına rağmen, hakkında yorum bulamadığım dizidir.

--spoiler--

hillary'nin başkan olacağını düşünüp, çuvallamışlardır.

--spoiler--
cavus brody oldukten sonra bay bay dedigim dizi. bir de kablolu kanal dizisi olunca zaten 50 dakikanin 49 dakikasi sade muhabbet ile geciyor. e sen game of thrones degilsin ki bu kadar sikimsonik muhabbete katlanalim. zaten basroldeki karinin yarak kurek hareketleri beni deli ediyor. damian lewis gitti, bu dizi bitti. yapicak birsey yok.
izleyen birinin mesaj atmasinı Rica ettiğim dizi.
adamlar kendi yaptığı dizi ile kendi ülkesine laf sokuyor. düşünsenize ülkemizde oluyor bu dizi. tayyip ve akp'yi eleştirsen, bırak diziyi, kanal kapatılır ve yöneticileri darbe suçu ile hapse atılırdı.
dizi tam bi siyasi beyin fırtınası ile gündeme ışık tutuyor adeta.

bi de bize bakıyoruz. kurtlar vadisi gibi akp'yi yalayan, cahillere hitap eden, milletin gazını alan rezil dizi bi dizi var. adam tek başına işid'i basıyor, kampları dağıtıyor, israil'e meydan okuyor falan.
son sezonun kalitesi bugün daha da değer kazanmıştır.

(bkz: 22 mart 2016 brüksel havalimanında patlamalar)
bir kaç tane diziyi öne almamdan dolayı 2. sezonda kendisine mola vermek zorunda kaldık. yalnız güzel sezonlar birikti. bi hafta sonunu doldurur gibi sanki.
dizinin her sezonunu izlediğimde nedense etrafımda cia ajanları cirit atıomuş izlenimine kapılıp 1-2 hafta kendime gelemiyorum. Her ülkenin casusunun birbirinden haberi olduğu yetmezmiş gibi hiç bir teşkilatın da kendi ajanına güvenemediğini gözümüze gözümüze sokan dizidir.

Pitır Kuinin diziyi izlenesi kılan efsane karakter olduğunu düşünüyorum ki sanırım yapımcılar da bizimle aynı fikirde olduğundan 6. sezonda da oynatmaya karar vermişler. Tabi biraz daha farklı bir şekilde(!) olacakmış... Merakla bekliyoruz...
dizi olduğunu unutup, zaman zaman gereğinden fazla ciddiye aldığım dizidir. gündem olmuş siyasi gelişmeleri çok çabuk diziye uyarlamaları takdire şayandır.
başrol oyuncusu olan kadının dizide çok çirkin, gerçekte çok güzel olduğu dizi.
amerikan kurtlar vadisi.
son zamanların en güzel dizilerindendir. 6.sezonunda bizi ne bekliyor ciddi şekilde meraklandığım dizidir.
ilk defa bir homeland sezonunda gelecek bölümü merak etmeden izledim, sonunda bu dizininde a.kodular. ayrıca quin reizi öldüren zihniyetinizi s...km, neyse artık game of thrones ile ragnar reizi beklicez...
ağır spoiler ve ağır küfür içerir

amk malları, bu git gide sikimsonikleşen diziye katlanmamızın tek sebebi olan quinn reisi de öldürdüğünüze göre, o tüm cahilliğinizi gözler önüne sererekten her fırsatta türkiye düşmanlığı yaptığınız bu boktan dizinizi alıp kıçınıza sokabilirsiniz artık.

türk diye zenci oynattınız la havle dedik. bizi ortadoğu bataklığının içindeymiş gibi gösterdiniz ya sabır dedik. son olarak türkiye'de idam cezası olduğunu söylediniz, amuğa koruk bülent başgan demek zorunda kaldık.

ayrıca carrie kaşarına bakınca ciddi iffet sorunları olan yarrak kafalı senaristlerce yazıldığı çok net olan dizi. quinn öldüyse 6. sezonda nah izlenir.
5.sezonu da biten dizi. gayet güzeldi sezon.