1. 1.
  hollywood'ta bulunan ünLüLerin isimLeri yazan yıLdızLarLa doLu meşhur cadde..
  ... tucimania
 2. 2.
  gittiğiniz zaman hayal kırıklığına uğrayabileceğiniz, kaldırımlardaki yıldızlar ve kodak theatre'dan başka görülecek pek bişey olmayan alelade bir bulvar.
  ... fibonacci
 3. 3.
  hicbir halta benzemeyen varos caddesi. zira gorulebilecek en matah yeri n. highlander ave ile kesistigi nokta ve etrafidir, ki kaldirimdaki unluler ve kodak theatre'dan baska bir numarasi yoktur. ama buralari ozendirmek isteyen yapimcilar yillarca arkadan guzel bir tekno veya rap muzigi dayayip, iki tane palmiye agaci (ki buranin palmiyesi heryerde biten en yaygin ve siradan agacidir), iki kiz ve iki tane de 'hollywood ave.' yazan tabela gostererek bizi aptal yerine koymuslardir. netekim bu caddede dolasirken isporta tezgahi acmis 2 tanesi 5 dolara t-shirt satan zencilerden tutun da para dilenen evsilere kadar herseye rastlayabilirsiniz.
  ... curufinwe
 4. 4.
  üzerinde bir sürü hediyelik eşya satan dükkanın bulunduğu, muhtelif yerlerinden meşhur hollywood yazısının görülebildiği, yıldızların isimlerinin bulunduğu kaldırımlara sahip, en ilginç tarafı ise ünlülerin kostümlerine bürünmüş insanların bir dolar bahşis için sizle fotoğraf çektirdiği bağdat caddesinden daha güzel olmayan bulvar.

  edit:ayrıca yeme-içme ve eğlence konusunda sunset boulevard'ın çok gerisinde kalan bir boulevard.
  ... alpiloji
 5. 5.
  Yürüyüş alanı gibi bir yerdir , tek farkı yerlerin yıldızlarla ve her yılzdızın üstünde bir ünlü ismi olan granitlerle kaplı olmasıdır.
  Yıldızlar açık pembe granit ve etrafı altın renk şeritle kaplıdır.Ünlü kişi bir ressam ise mesela isminin altında ressam olduğunu belirten bir işaret vardır. Mesela Britney Spears'ın yıldızının altında bir plak resmi vardır.
  Yıldızlarda yer almak için illaki ünlü olmak gerekmez , herhangi bir kategoride önemli bir iş yapmış olmanızda yeterlidir yer almanız için.Gerçekte var olmayan bazı ünlülerde vardır bu yıldızlarda , mesela Bugs Bunny , The Simpsons .
  ... astoria
 6. 6.
  chuck berry'den frank sintara'ya; charlize theron'dan micheal jackson'a; neil armstrong'dan george kennedy'e kadar pekcok unlunun isimlerini yildiz figurlu kaldirim taslarinin uzerinde yazili bulabileceginiz nami kadar guzel olmayan caddedir.
  ... vantaggio
 7. 7.
  abd'nin ünlü isimlerinin pembe bir yıldız içerisinde ölümsüzleştiği patika, içlerinden sadece muhammed ali'nin yıldızı kodak theatre'ın duvarına asılmıştır. sebebiyse, inançlı bir müslüman olan muhammed ali'nin "ben resulullah'ın ismini taşıyorum, bu ismin ayaklar altına alınmasına izin veremem." demesidir.

  http://galeri7.uludagsozl...d-walk-of-fame_337772.jpg
  http://galeri7.uludagsozl...d-walk-of-fame_337774.jpg
  http://galeri7.uludagsozl...d-walk-of-fame_337775.jpg
  2 ... lightsaber