bugün

görsel

Hollanda'da çok sayıda belediyenin özel bir araştırma şirketi görevlendirerek, gizlice cami ve islami kuruluşları izlediği ortaya çıktı.

Ülkedeki islami örgütler, cami cemaatlerinin kişisel bilgilerini de içeren soruşturmanın kabul edilemez olduğunu düşünüyor.

BBC Türkçe'ye bilgi veren Türkiye Dışişleri Bakanlığı kaynakları, Türkiye'nin konuyla ilgili gerekli incelemelerin ardından, hukuki girişimde bulunacağını söyledi.

Hollanda'da yayımlanan NRC gazetesine göre son yıllarda 10'dan fazla belediye, ülkedeki camileri ve islami kuruluşları izlemek için "Nuance Door Training and Advice" (NTA) adlı şirketi görevlendirdi.

https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-58939859
gayet normal. bugün islam inancının olduğu her ülkede, savaş, kan, gözyaşı, şiddet, terör, yolsuzluk, gelir adaletsizliği var. e sizde her cuma toplaşıp birşeyler yapıyorsunuz. ne yaptığınız belli mi? diliniz allah diyor, ama eliniz yallah işareti yapıyor. e tutarsız insanların topluma ne denli tehlike yaratacağını öngörememek, sizce nedir? adamlar izliyor ki öngörebilsin. belki avustralya' daki gibi bi durum yaşanmasın diye izleniyorsunuz?
ne gizlisi, allah görür ki peh...
Hollanda, gelişmiş bir ülkedir. Gelişmiş bir ülke, din istismarının olmaması için gerekli önlemleri alır; yani yapması gerekeni yapmıştır.
Doğru olanı yapmış din simsarı çok.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.