1. 1.
    chp tekirdağ milletvekili ilhami özcan aygün'ün milli savunma bakanı'nın yanıtlaması istemiyle meclise verdiği soru önergesi ile gündeme gelen göçtür.

buna göre tübitak sage, tai ve aselsan'da çalışan 100'e yakın mühendis son yıllarda hollanda'ya göç etmişler.

ama tabi meclis başkanımız istanbul büyükşehir goygoyunda, savunma bakanımız da sakarya-arifiye'deki tank palet fabrikasını yandaşa peşkeş çekme peşinde olduğu için bu soru şimdilik yanıtsız.

göçme nedenleri çok basit.
    sen mühendislerin çalıştığı kurumun başına imam hatip mezunu, ilahiyat mezunu yandaşları müdür yaparsan olacağı bu.

http://www.diken.com.tr/m...uhendis-hollandaya-goctu/
    20 -3 ... tengir budun
  2. 2.
    hayatlarını kurtarmışlar, tebrik etmek gerek. nasıl olsa hollanda'nın bilmediği bir teknolojisi olmadığı için türkiye ülkesinin gazoz milliyetçilerinin "asgeri sırlarmızı veröylar" diye kaygılanmaları lüzumsuz.

sabah akşam tüm milletlere ırkçı hakaretler eden, herkesi aşağılamayı marifet sanan götü kalkmış bir insan topluluğunun burnunun sürteceği ihtimali ufukta bile olsa ferahlık veriyor.
    9 -5 ... baftan
  3. 3.
    Ben de bir mühendis olarak göçeceğim yakında.

Hadi bb.
    5 -1 ... serpil silahliperi
  4. 4.
    neyse konyadaki gizli uzay üssündekiler gitmemiş. bunada şükür bunada hüloğ.
    7 -1 ... dergah sovalyeleri
  5. 5.
    Vatan hayını deyyüslar evet seni bu ülke okutsun eğitsin beslesin sen git Hollandalı domuslara uşaklık et; yazıklar olsun sise:
    3 -9 ... 1protesto
  6. 6.
    Hiç inanmadığım haber. 100 ne lan az küsürlü rakam verin de inanalım.
    4 -1 ... cokacayipsey
  7. 7.
    Yetmezse analarının amına da gidebilecek mühendislerin içinde yer aldığı göç. ben bu ülkedeki tehlikeden, geri kalmışliktan, cahillikten, belirsizlikten rahatsız değilim, insanlarının pis kokmasindan bile rahatsız değilim. Rahatsız olan ya düzeni değiştirsin ya da defolup gitsin.
    4 -8 ... gazteci
  8. 8.
    Bi yandan bakınca mantıklı diğer yandan bakınca saçma. Ben niye gidiyorum ya onlar gidicek amk. Atamın silah arkadaşları ile canla başla kurtardığı bu toprakları bırakıp niye gideyim. Bu ülkedeki boş beleşler gitsin amk yönetim gitsin ben gitmiyorum.
    3 ... furkancalavera
  9. 9.
    Çarşamba ovasındaki nitronyum bombası projemizde çalışacak neptünlü mühendislerimiz hala duruyor. Dolar düşsün onu da yapacağız inşallah.
    1 -1 ... yoksul genc
  10. 10.
    Ya ne yapsınlar; muhendisliklerine zerre önem verilmeyen bir ülkede, günden güne gerilemeye mi mahkum bırakılsinlar? Üstlerine bir tane torpilli salagin birisi gelsin, hiç anlamadigi bir iste yöneticilik yapmaya çalışarak, gerçekleştirilmeye calisilan işleri de engellesin. O çok değer verdiğiniz torpilli insanlar kurtarsın sizi.
    2 -1 ... kotlin