bugün

görsel

Hollanda parlamentosu Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mihriban Aliyeva’ya savaş suçu işledikleri gerekçesiyle AB tarafından yaptırım uygulanması konusunda hazırlanan önerge kabul edildi.

https://www.birgun.net/ha...le-yaptirim-karari-323281
göğüs göğüse cihad yakın gibi. hayırlısı.
nerede türk düşmanı bir konu var gavur orada bitiyor hemen. anneleri, kardeşleri sivil oldukları halde öldüren ermenistan'a bir şey demelerini beklemiyorduk zaten bu savaş suçlularının. savaş suçu işlemeyi bosna'dan iyi bilir hollandalılar.
kahvehane ağızlı birine normal karardır.
eskiden savaşların bile bir ağırlığı vardı. hitler, stalin disiplinli ağır adamlardı.
tv de sürekli "ne oldu paşinyan" diyen biri ile savaşsan ne savaşmasan ne amk.
dünya öyle boktan bir yer olmuş ki, işgal altındaki topraklarını işgalden kurtardın diye savaş suçlusu oluveriyorsun. bu ne yarrak kafalılıktır.
Otostop çocuğu avrupa. Fransa hollanda almanya ağır şerefsiz. Vaktinde Azerbaycanlılara kızıyordum fransada terör saldırısı olunca profil resmini fransız bayrağı yapıyordu çoğu. Tabi terör mağdurlarına üzülürüz ama yarak kafalı, tarihi kara lekelerle dolu kahpe piç fransanın kanlı bez parçasını profil yapmak nedir. Umarım şimdi anlamışlardır.
Lan ben inceldigi yerden kopsun artık AMK..

Alayına dalalim döner piçahlariyla..
(bkz: ukala dümbeleği)

ukala dümbeleği nedir ve kime denir biliyor musunuz?
hiç alakası olmayan, yetkisi olmayan, haddi olmayan konularda açıklama yapanlara, ahkam kesenlere ukala dümbeleği denir.

hollanda'nın bu yaptığı da resmi olarak ukala dümbelekliğidir. diplomaside bunun karşılığı var mıdır bilmiyorum, ama bizimkiler çıkıp hollanda'ya "hasiktir lan ukala dümbeleği" şeklinde bir cevap verseler yeridir.

aynı ukala dümbelekliğini azerbaycan-karabağ konusunda fransa'da yapıyordu karabağ operasyonu başlangıcında.
son zamanlarda fransa bu topa girmiyor artık. demek ki bunlarda ukala dümbelekliği dönüşümlü olarak yapılıyor...
Ermenistan toprak işgal etsin,hocalı katliamı yapsın,son harekatta onlarca sivil öldürsün suç olmasın Avrupa alkışlasın,Azeriler kendi topraklarını kurtarınca yaptırma uğrasın hemde bir sivil bile öldürmemişken.işte frenk mukallitleri özendiğiniz medeniyetin iç yüzü budur.