1. 1.
    Paradox abimiz yeni DLC de Türkiye'ye de yeni bir oynanış tarzı ve focus ağacı getirmiş. Helal olsun ona. Sonunda..

Oyun da Türkiye'nin yapabileceği idealar artmış.

Türkiye 3 gruba bölünmüş.

Kemalistler

Neo ottomanist ler

Kürt isyancılar

Benim anladığım kadarı ile focus ağacına bakar isek Neo ottomanistler ile Osmanlıyı kurar iken diğer bir çok şeyi kemalist idea ile şekişlendiriyorsunuz.

Ülkenin faşist mi komünist mi demokrat mı tarafsız mı olacağını kemalist grup belirliyor. Bir nevi kemalizme ideolojik yön veriyorsunuz.

Komünizme yakın kemalistler faşizme yakın kemalistler liberal Kemalistler kavramı gibi geldi bana.

Çünkü taraf focusları komünist de olsanız demokrat da faşist de olsanız. Misakı milli ve turan da birleşiyor.

Yani turan imparatorluğu birleşik turan devleti ya da kızıl turan kurabileceksiniz.

Neo ottomanist yolda ise Osmanlı'nın sürgün padişahını geri getirmek ve Osmanlı topraklarını geri almaya çalışmak var.

Fakat DLC de dikkatimi çeken şey bir çok şeyi yapabilmek için bir çok politik çaba harcamanız ve yanar döner bir politikacı olmanız gerek.
    1 ... uzay muhtari
  2. 2.
    Bu da DLC nin videosu. Adımıza özel DLC gelecekmiş yani. Olley be olley bee.

Bu arada focus ağacını detaylı inceledim cidden tatmin edici.

15 ekimi bekleyin.

https://m.youtube.com/watch?v=XL5FIpg_2B4+
    ... uzay muhtari