1. .
  en hasta oLduğum öğrencidir.. kafa atıLarak kendiLerine getiriLmeLidir, okuLdan uzakLaştırma cezası veriLmeLidir..

  hoca sizi ayağa kaLdırır bir güzeL kayar.. ağzına geLeni söyLer.. sonra diğer öğrenciLerine döner ve "di mi çocukLar" der.. öğrenciLerde iLkokuL veLetLeri gibi "eveeeeeeeeeeeeeeeeeet" derLer.. o an içinizdeki şeytan çıkar ortaya.. gözLeriniz kan çanağına döner.. hocaya bir bu öğrenciLere bin dersiniz.. tenefüs ziLi çaLar.. ibretLik için bir öğrenci seçersiniz ona bir güzeL kayarsınız.. sonra yanağını okşayarak "bak oLm bir daha böyLe bir şey yaparsan gençLiğine yazık oLur" dersiniz.. oLayı kapatırsınız..
  1 -2 ... tucimania
 2. .
  inek öğrencilerin kanlarına işlemiş hayat felsefesi. tez elden bir okul çetesi kurup, köşelerde sıkıştırılıp, haraç kesilesi, dövülesi, hocanın her dediğini onaylayan kafası kırılası öğrenci tipi. *
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. .
  yaşıyla doğru orantılı olarak çekilmezliği artan kimsedir. bir çocuğun bunu yapması doğaldır. ancak üniversiteye gelmiş kocaman sakallı saçlı adam bu tavır içerisindyse işte o zaman insanın siniri tepesine çıkar. ayrıca hoca da bu durumdan çok rahatsızdır ama çaktırmaz egosu okşanır çünkü bi taraftan da.. * *
  1 ... osiris
 4. .
  sürekli hocanın gözünün içine bakarlar, kafa sallama hareketi ile kendilerini gösterirler, hatta bunların hocanın son kelimesini tamamlayan cinsleri bile mevcuttur ki ; görüldüğü yerde hızla uzaklaşılması, sınıfta mümkün olduğunca uzakta oturulması kişinin psikolojisi, dersin selameti için iyi olur.
  ... lazy
 5. .
  (bkz: hocanın her söylediğine muhalefet olan öğrenci)
  ... tinkerbell
 6. .
  yurdum eğitim sisteminin yetiştirdiği analitik düşünme özürlüsü öğrencidir. hoca dediğimiz zatın da bir insan olduğu unutulmadan, her dediğinin doğru olmayabileceğini göz önünde bulunduran her aklı başında öğrenci, yeri geldiğinde yanlış olana yanlış deme cesaretini de gösterebilmelidir. eğitim sisteminin asıl yetiştirmek zorunda olduğu öğrenci tipi bu olmalıdır. doğru olana doğru, yanlış olana yanlış diyebilen, analitik düşünme yetisine sahip insan, hedef bu olmalıdır..

  zaten bu memleketin başına ne geldiyse, koyun gibi, yanlış olana bile doğru diyen, evet diyen insanların yüzünden geldi..sadece bu yüzden, elalem gider aya biz kalırız yaya..
  2 ... insomniac
 7. .
  "hihi, eveeet" (bkz: nefret edilen ögrenci tipleri)
  ... kopush
 8. .
  en önde oturup, hep kafa sallayan versiyonları da mevcuttur.
  1 ... hendrix
 9. .
  ekseriyetle hoca yalakası olur bunlar. bir de bunların asabi takılan ve kraldan kralcı olanları vardır. hoca ders anlatırken birden arka sıralara dönerek* ; ses yapmayın ya sizin yüzünüzden ders dinleyemiyoruz diye hocanın da duyabileceği ses tonuyla artistlik yaparlar. maksatları, bakın hocam dersinize ne kadar çok ilgiliyim mesajı vermektir. önceki hayatlarında; büyük olasılıkla, sarayda padişahın gözdesi olmak için haremde türlü entrikalar çeviren cariyedirler.
  ... balsikeste baysungur
 10. .
  öğrencisinin her söylediğini onaylayan öğretmen * modelinden pek aşağı kalmayan öğrenemeyecek olan öğrenmeyici türüdür.
  ... meo