bugün

ardından hoca tarafindan dışarıya atılmak.
dersten geçme umitlerinin bitmesine vesile olur.
öğrencilik hayatınızda yapabileceğiniz en güzel şeylerden ya da en büyük hatalardan biri olabilir çünkü her hoca aynı değildir bazısı aferin bak dersi ne güzel de takip ediyor der ve sizi tebrik eder ama bazısına göre tek doğru kendisidir ve hata yapamaz ona hata yaptığını söyleyen de en büyük hatayı yapmış olur böyle bir şeydir işte hocanın hatasını bulmak, gerisi size kalmış.
2 farklı sonuçla karşılaşılabilecek eylemdir. Bunlardan birinci eğer hoca kıl biriyse ve bütün kuvvetleriyle * sizi ezmişse hatasını bulduğunuzda inanılmaz bir tatmin ve ego doyumu yaşarsınız. Yok eğer öğretmen hırslı ve en iyi eğitimi vermek için deneyimin gerekli olduğunu düşünen bir tipse sadece bir teşekkür alırsınız ve sınıfın size fırlattığı "lüzumsuz insan" ve "boş konuşan varlık" bakışlarına maruz kalabilirisiniz.
(bkz: hatasız kul olmaz)
(bkz: canavar)-hocam, 4. dereceden kök 2 o, o yüzden yanlış çıktı sonuç.

asabi matematik hocası-28 kişi var bir kişi dersi dinliyor aferim size sonra yazılılar neden kötü diye bana laf gelio velileriniz le ben uğraşıyorum? ?!!?(bi ton laf)?!?!

arkadaşlar-allah seni ters çevirsin inşallah e mi canavar?!?! susmuyo kadın!! *

edit: ya zaten 20 aldım nie eksiliosunuz hayat vurdu bir de siz vurmayın.
+hocam yanlış.
-neresi yanlış salak benden iyimi bilcen.
+sizde kitabı yazan profesör doktordan iyimi bilceniz.
-hönk...
hoca din kulturu hocası ise "tovbe, carpılırsın oglum" diye cevapla karsılasabilecegınız durum.
aynı ders içinde beşinci hata bulunur ve ardından şu monolog geçer:

- olum ben buldum, bu kadın üretim hatası!.
+ ?!?!?!?!...
bulduğunuzla kaldığınız hadisedir, zira hoca bulunan hatayı kabul etmez, ordan girer burdan çıkar mutlaka doğru(!) olduğunu kanıtlar. bu arada boş kalmaz size de bir güzel takar, ömür billah geçemezsiniz.
-hocam 2x zart zurt olmaz!!
-nası olmaz zart zurt hede hödö?
-hede hödö ile zart zurt u toplayınca o çıkmıyor ki hocam
-ıkın çıkar yavrum.
Hiç yeltenilmemesi gereken bir eylem. Çok sakıncalı, öğrencinin geleceği ile alakalı bir konu.
hocanın yalanını bulmaktan daha kötü bir durum değildir.
en arka sırada oturan yaramaz veletin tüm okul hayatını ayırdıgı, kendini bu yolda seve seve feda edecegi, bir nevi meslek sayılabilicek hödö.
yapilabilir fakat hocanin g.tune sokulmamalidir. okul hayatini rezil eder, mahfeder, cin i$kencelerinin allahini kullanir.

+evet oyleyken böyle böyleyken oyledir. peki, $oyleyken nasildir?
-(sinifta derin bir sessizlik)
+hmmm bu soruya kim cevap versin hmmm.. hmmmm.. hmmm..
-(sinif sessizlige devam ederken herkes gozleri hocanin ula$acagi hedefe coktan diker)
+hmm.. hmm.. tamam bu soruya antistar cevap versin. soyle anti, $oyleyken nasildir?

lan sabah saat daha 9! yari hipnoz halde duruyorum, biri parmak $iklatsin uyanayim diye umutlaniyorum. sen degil parmak $iklatmak odunla dovuyorsun her ders. kinci pislik.
öğrencinin '' hocayı göt etmek '' diye tabir ettiği olaydır. ben de yapmışımdır bir kaç sefer. fakat en ilginci geometri hocamızın bir kitaba bir bana bakıp sonunda eline tükenmez kalem alıp ''o zaman kitap yanlış çözmüş soruyu hemen düzeltiyoruz'' demesiydi. tamam adamın geometriden anlamadığı belliydi ama biz ne bilelim kitaptaki çözümlü soruları bize gazladığını.
ben bunu denedim hoca üç hafta beni ezmeye çalıştı. ne yapsam azarladı. yanına konuşmaya gittim 'bir daha böyle bişey istemiyorum' dedi. dersi veremedim. bence denemeyin.
hocaya sağlam bir ayar verip, gece yatağınızda mışıl mışıl uyumanız için güzel bir fırsat.
eğer öğrenci tarafından ukala bir üslupla yapılmamışsa ve hoca da olaya objektik yaklaşabilen bir zihniyete sahipse; öğrencinin, hocanın gözünde değer kazanabileceği durum.
bir öğrenme metodudur.
üniversitede öğrenciyseniz dönem uzatma ihtimaliniz yüksektir, hele ki bilgisizliğini otoritesi ve ünvanı ile maskelemeye çalışan bir akademisyene bunu yapmışsanız sıçtınız demektir.
sakıncalı bır durum her an okulu uzatabılme durumu olabılır.
sınav kağıdında hocanın sorduğu soruda yanlış bir kelime kullandığını farkeden öğrenci ; kelimenin üzerini karalar ve:
" doğrusu bu olacaktır soru yanlıştır! " der, soruyu boş bırakır.
sonuçlar açıklanırken hoca:
"içinizde bazı akıllılar sorduğum sorudaki yanlış kelimeyi bulacaklarına, soruyu yapmaya çalışsalardı 20 almazlardı! " demesiyle sınıfa madara olunulur.
Çoğu hoca tarafından memnuniyetle karşılanır; çünkü dinleniliyordur ve takip ediliyordur. Ayrıca hatayı bulan öğrenciye hocanın ben bakayım siz beni dinliyor musunuz diye bilerek yaptım demesi de muhtemeldir ki hocaya ayar vereyim derken sazan durumuna da düşebilirsiniz.
her insan hata yapabilir ama hocalar yapmamalıdır, hazırlıklı olmalıdır, dalmamalıdır, uyanık olmalıdır, karizmayı çizdirmemelidir. (bkz: günümüz türk genci)
hocanın hatasını bulmak,
"hey milleeet bakın ben farklıkyım!! ve bi de ben böyle bu kadar çok şey biliyorum"

(bkz: hocanın hatasını bulduktan sonra çalışalım mı sorusunun akabinde gelmesi)