bugün

bir ortaokul son - lise 1, 2 klişesi. morali bozulan hanım kızımız her türlü olumsuzluğa rağmen sırasından kalkıp tuvalete gitmez. bu esnada kankaları da yanında oturmaktadır. moralinin bozuk olduğunu, tuvalete gidilmesi gerektiğini ta ki hocaları sınıfa girince anlarlar. ve hoca sınıfa girdiğinde yakın kankaları hocanın yanına gidip, ''hocam selin in morali bozuk tuvalete götürelim mi'' söyleminde bulunurlar. hoca kadınsa, öncelikle kankalara kızın ''regl'' olup olmadığını sorar. cevap ''evet'' ise hemen gönderir, değilse de ''bunlar buluğ çağında'' gerçeğini aklına getirip yine gönderir. bu aşamada o soruyu sormasının bir önemi yoktur ama sorarlar işte. akabinde ağlayan kız ve 2 kankası tuvalete giderler. döndüklerinde ağlayan hanım kızımızın göz yaşları gitmiş, yerini göz kızarıklığı almıştır ve burnunu çekmektedir. sınıftaki erkekler de ''gene niye ağlıyor lan bu'' diye konuştuktan sonra olayı pek fazla iplemezler. gerçi onların yaptığı da saçmalık; madem iplemicen niye birbirinize soruyorsunuz. neyse daha fazla bu saçma olayların detayına inip, biz de saçmalamayalım. *
sinirime giden olaydır.

-hocam hale nefes alamıyo daralmış onun yerine hava alalım mı
sevgilisinden ayrılan selinin kız kankalarının lise klişesi.
hocanın agresif ya da mülayim olmasına göre ''ders bitmeden dışarı çıkmak yok!'', ''hadi bir yüzünü yıkayın gelin.'' gibi cevapların alınacağı bir ortaokul ve lise klasiğidir. dersin kaynamasını bekleyen öğrenciyi kanatlandırır.
tuvalette davullu zurnalı eğlence olması muhtemeldir.
Ortaokul minilerinin dersten çıkma bahanesidir. Bu kız topluluğu süveterlerinin içine yerleştirdikleri telefonlarla tuvalet aynasından kendilerini çekeceklerdir.
bir de anlam veremediğim klişe erkeklerin noldu sorusuna verilen "kızsal meseleler " yanıtıdır. Kızsal ne lan.
"2 nizde mi gidiyosunuz evladım biriniz gitsin. "
öğretmen bayansa eğer "ağrı kesici falan lazım mı? " sorusunu sorar mutlaka. eğer erkekse tamam gidin hadi cevabını alacaklardır direkt. tabi sınıftan çıktıktan sonra gülüşmeler, nasıl da kandırdık demeler...
-hocam selin i tuvalete götürelim mi morali bozuk da
+hocam ben de selin i ve daha sonra anasını sikebilir miyim ?

not: bu isme sahip kızlar alınmasın ama adınızı sikeyim sizin.
adet görmeyi suistimal eden kızlardır. bunlar yüzünden bizim gibi temiz kızlar hakkında da olumsuz kanı oluşmaktadır.**
+hocam seda'nın morali bozuk tualete götürebilir miyim?
-sen otur yerine Osman.
bizzat yaşanmıştır.
selin sanki doğumhaneye gidecek, ne o 3-5 kişi birden diye dönüt verilebilecek sorudur.
+ hocam selin'i tuvalete götürelim mi?

- niye? morali mi bozuk yoksa.

+ yok hocam altına sıçtı.

- çıkın evladım çıkın.
(bkz: selin ler ağlamasın)
(bkz: ağlama selin)
genelde ön sırada oturan tipik kız modelidir... erkeklerin ise olay karşısındaki hiç bir öngörüleri tutmaz... bilinmez, muğlak bir durumdur onlar için...
(bkz: lisenin vazgeçilmez sınıf karakterleri)
selinin ailesinin tuvalet adabını öğretmemesinden ileri gelen durumdur. *
-niye moralinin çişi mi gelmiş ?
dersten kaçma bahanesidir efenim.
bok kokusunu derince çekip kafayı bulmuş bi şekilde sınıfa girerler sonra.
Klişedir.
ölümüne nefret duyduğum ergen kız tribidir.genelde de sikimsonik sebeplerle giderler 5-10 dk gelmezler.ben gidip "moralim bozuk hocam çıkabilir miyim" desem ağzımı burnumu siker oracıkta ama.adaletinizi sikeyim.işte bunun siniriyle yaşayan kendini bilmez erkekler sebepsiz yere eşini dövüyor."kesin sen de ben derste sıkılırken tualete gidiodun".araştır bak kesin çıkar amk.
hocanın cevabı çok kısa ve düşündürücüdür; ne o lavman mı yapacan?
derse girdikten sonra hoca artık konuşmayın yeter gibisinden uyarılar yapar selin ve iki kankasına onlarda aralardın küçük kağıtlara notlar yazarak bütün dersi notlaşarak geçirirler.