bugün

tek kelimeyle sorudur.
fakat cevap çok sinir yapıcıdır.
hay hay! gel bakalım bakalım kağıdına ama fazla vermişsem kırarım notunu...(orospu çocuğu)
+ hocam kağıdımı görebilir miyim?
- ne o temiz çamaşır ve sigara mı getirdin ona.he he he he
+ ! ( bu kafa ile mi puanladın o kağıdı)
konuyla ilgili çizilen karikatür herşeyi özetlemiştir. kişi için okul hayatı boyunca karşılaştıkları öğretmenlerin, o çocuğun hayatına ne denli etkileri olabileceğine dair çok başarılı bir çalışma olmuştur. zira öğretmenler neye yol açtıklarının farkında değiller.

http://www.itusozluk.com/...+g%F6rebilir+miyim/168796
insanın bazı anlarda hayata sormak istediği soru.
ZAMANINDA KESiNLiKLE GEÇMEM GEREKEN FEN SINAVINDA HOCA 42 iLE BIRAKMIŞTI BENi CEVAPLARIMDAN EMiNDiM KAĞIDIMI GÖRMEK iSTEDiM OLMAZ DEDi BENDE DURUMU BELiRTTiM GELECEĞiM SÖZ KONUSU DEDiM ISRARLARIM SONUNDA DiĞER DERSTE KAĞIDIMI GETiRDi..

+ HOCAM BU SORUNUN CEVABI BU ZATEN NEDEN KIRDINIZ PUANI MI?
- AAA EKSiK PUAN VERMiŞiM +5 PUAN DAHA VERDi
+ HOCAM BU SORUNUN CEVABI iÇiN, DEFTERiMiZE YAZDIRDIĞINIZ CEVABIN AYSINI YAZDIM ANCAK HiÇ PUAN VERMEMiŞSiNiZ! (20P SORU)
- BU SORUNUN CEVABI BÖYLE DEĞiL
+ HOCAM KENDiNiZ YAZDIRDINIZ, KiTAPDA DA BÖYLE YAZIYOR!
- BENiM PROBLEMiM DEĞiL!

DAHA SONRA DERSE BAŞLAMADAN ÖNCE BANA BAKARAK SÖYLEDiĞi SÖZÜ HALA UNUTAMIYORUM, '' BUNDAN BÖYLE SINAV SONUÇLARI iÇiN KiMSE BENDNE NOT DiLENMESiN.''

20P BÖYLE YEDi SONUÇ OLARAK HAKKIMA GiRDi BENi KiMYA, FiZiK VE BiYOLOJiDEN HAYATIM BOYUNCA SOĞUTAN ADAM OLDU. DOKTORLUK HAYALLERiM ONUN YÜZÜNDEN BETER OLDU, ARADAN 9 SENE GEÇMiŞ OLSADA BU ADAM AKLIMA GELiNCE HALA iRKiLiYORUM VE BU DERSLERDEN NEFRET EDiYORUM..
fazla not varsa düşerim ama der her seferinde ipneler. sanki adam öldür diyoruz amk kağıdımı göstericen la at kafası. ama bi kaç öğretmenim vardı la yazılı kağıtlarını okuduktan sonra dağıtırdı sınıfta bakın hatanızı görün ben puanlamada bi hata yaptıysam da söyleyin diye iyi insanmış onlar.
bazı hocaların "pardon sen orospu çocuğu musun" şeklinde algıladığı sorudur.
henüz hiç karşılaşmadığım, bundan sonra da bir öğretmen olarak karşılaşacağımı düşünmediğim soru.

(bkz: psikolojik danışmanlık ve rehberlik))
genelde puanın artcağı yere düşmesine neden olan o bijim bir sorudur.
bütünlemeye kalan adamın sorusudur.

http://www.youtube.com/watch?v=_eT8BGSqXnw

(bkz: gidiş yoluna puan vermek)