bugün

ders matematiktir hoca iğrenç bi shovmen olarak tahtadaki yerini almıştır konu dönel şekillerin alan ve hacimlerinin bulunması
velhasıl sebilerin anlayamadığını anlayan hoca:
"ya bu dönel şekil y ekseni etrafında dönünce aynı bildiğimiz döner.
ki eğer bunu erzurum'a gidip görürseniz olur size çağ kebap
zaten çocuklar bu da cismin x ekseninde dönmesidir"
hocamızı tebrik ediyoruz bizi aydınlattığı için.
Mekan :bir Anadolu lisesinde matemetik dersi
Hoca : zorunlu ingilizceden ve sorulardan bayılmış huzursuz hoca
Konu : Limit

H:(Çocuklar bunu asla unutmayın demek isterken) Childreeen, please don't remember theseeee
Yuhako ve diğer öğrenciler :??!!?? *
Yuhako : Nası yani hocam
H: Hayyy bu okula ingilizceyi sokanın....*
Matematik dersinde...
Hoca zaten bir sene boyunca mantığı anlattı...
Ardından sınıfta çok ses olur...
Matematik hocası sağ eliyle 2 yaparak...
Buradan yukarıya 3 kişi gidecek demesii ve ;
Sınıfın kopması...
konuşarak yakalanan insana zaten dibimde oturmuşsun tebeşirin sana gelme hızı daha yükseldir demesi
bir üniversite hocasının hala tebeşiri tam manasıyla kullanmasını bilmeyip tahtaya yazı yazarken ve yazdıktan sonra dudaklarının tebeşirli olması
-ders hukuka giriş.
-yer marmara fransızca kamu yönetimi.

öğrenci: hocam yani bu descentralisation değil mi?
hoca: ne tesisat kanalizasyoncu mu? evladım dalga mı geçiyosun sen benimle.
öğrenci: ?!?!
ders anlatırken iki lafından biri 'arkadaşlar' olan bi geometri hocamız vardı. çoğunlukla kelimelerin sonunda söylüyordu, birgün coştu kelimeyi böldü ve 'hipo arkadaşlar tenüs arkadaşlar' dedi.. *
ders edebiyattır. hoca bir ayrılık şiirini okurken öksüz kelimesini öküz diye okur ve sınıf kopar.
ders edebiyat konu her zamanki gibi hava sudur.konu gamze özçeliğin tecavuz görüntülerine geldiğinde hoca o eminim ki o uruspu kendi vermiştir gibi bi laf ederek bizi kırmış geçirmiştir...
analiz dersinde hoca:

+ çocuklar düşünebileceğiniz en küçük sayı 1/1000000 * şimdi ondan daha küçük bir sayı 1/ 10*2*
eğer hoca yanlış yaptıysa; öğrenciyi deniyordur.
laboratuvarda ders anlatan fizik hocasının öğrencilerden birinin yüzünü uzun bir süre inceleyip olm senin yüzün neden bu kadar sarı hastamısın diye sorması.öğrencinin anemiyim yanıtı akabinde anneni sormadım seni sordum deyip elemana uzun uzun fırçayı basması ve öğrencinin tekrar cevabı tane tane vermesi neticesinde duruma hakim olması ve bu kez de dakikalarca moral verip doktor tavsiye etmesi.
o sırada geometri dersinde çokgenler işlenmektedir. hoca da masumane bir soru sormak ister:
-tahtadakilerden hangisi konveks bir konkavdır?
gaf mıdır, kasıtlı mıdır hala ayırdedilememiş, ancak aynen yaşanmıştır. ders ürolojidir. hoca kız öğrencilerden birine sorar.

-kızım say bakiim meni içindekileri
+hocam eehmm, sperm, fruktoz...
-ne o? tadına mı baktın?
lise 2 de fizik dersi. konu basit makinalardır. hoca tahtaya bir makara düzeneği çizmiştir ve soruyu çözmeye başlamıştır. bu ip şuna bağlanır şu ipteki t gerilimi şu kadardır. ama bir ip vardır ki sınıfta hoca dahil kimse onun gerilimini bir türlü hesaplayamamıştır. hocanın son sözü o ip konusunda şu olmuştur:
- bu ip ne olacak. *
ders fiziktir. Hocamız, konu ile ilgili tek sayfadan oluşan notları dağıtacaktır. öğrencilerin; hocam bana da verin, ben almadım gibi lafları üzerine; hocamızın, herkesin bu notları alacağını ve açıkta kimse kalmayacağını anlatmak için seçtiği cümle, tüm sınıfı kilitlemişti:
"arkadaşlar acele etmeyelim, herkesin eline tek tek vereceğim."
ders fizik:
dersimize giren hocamızın şöyle bir adeti vardı. sonu "bilir" ile biten kelimeleri (örneğin; durabilir, gidebilir, diyebiliriz) iki parça halinde soylerdi ve bilir kelimesi bazen 5 saniye gecikmeli gelirdi.
ilk baslarda sessiz olarak; "bilir" kelimesine eşlik ederken, senenin sonuna doğru hocayla aynı ses tonunda katılım yapar olmuştuk.
Bir gün yine hocamız:
hoca :bu durumda, bu değer buna eşittir diye...
sınıfçak biz:biliriz.
hoca :-meyizzzz. Anlamadıysanız sorun.
bir cismi harekete geçiren kuvvete kuvvet denir. *
(bkz: yorumsuz)
bir kız arkadaş bir kaç haftadır devamsızlık yapıyordur, haliyle yoklamada imza yeri boş, hoca da devamsızlığa önem veren bir kişilik;

+arkadaşlar x niye gelmiyor?
-hocam o dersi alttan alıyor.
+o zaman biz de ona alttan veririz.

biz çok gülünce, hoca utanmıştı, belki bilinçli belki gaf.
din dersinde ağzında sakız olan bir kıza hocanın inanılmaz gafıdır.
-ne lan öyle ağzında sakız orospular gibi. hocanın belkide okul içindeki son sözü olmuştur.