bugün

hocaefendinin fevkalade yüce ilminden anlamayan laik olarak tabir edilen hayatı seksten ibaret sanan zavallı insancık. abi anlamıyorum ya? bunların hayatta bir amacı yok mdur?
o insanlarların içinde olmadığım için kendimle gurur duyuyorum.
hangi hoca efendi mirim, bi onu deseydin, dünyada bir tek senin hocan var mı sanıyorsun diye seslenmek istediğim konu.**
(bkz: beyin körlüğü)**
(bkz: hoca efendi kim)
kurtuluş savaşı zamanı, gökten yağdırılan "ingiliz fetvalarından", buna müteakip çıkan isyan ve ayaklanmalardan da bihaber insandır. cehalet öyle gözükör, öyle tahammülsüz işte.

ayrıca kur'an'da açıkça belirtilen Allah kelamlarını da çözemeyecek insandır, risale i nur külliyatı'ndan da bihaberdir(kalın ciltli, hatlı olanı, kur'an'a en çok benzeyeni makbuldür).
matematik eksikliğinden kaynaklanan bir avuç bağlantısız bilgi saçmalığına inanmayan ve bunlara gülen, o muhteşem fevkalade bilgi yumağına inananların ne de kasabalı olduğunu görüp inanacağı varsa da bundan cayan. metafiziği eleştiren, okuyan, düşünen, felsefe ve sosyoloji nedir bunu bilip de hocaefendi denilen insanın bunla ilgili hiç bir makul şey söylemediği, koyun güden bir çoban olup, esas amacın vefalı bir cemaat oluşturmak olduğu yoksa geniş anlamda ideoloji aşılamak olmadığını bilen adamdır. bir de bunlar güzel sevişirler, ne yapalım şimdi?