1. 1.
  insanı keder denizine gark eden bir durumdur. allah başa vermesin.
  şimdi gusül abdesti almaz, evin bereketini kaçırır filan.
  2 -16 ... avio bravado
 2. 2.
  umursanmayacak durumdur. ne alevi insanlar var dinlerine sünni insanlardan daha düşkün. kişilik meselesi ve yetiştirilme tarzıdır.
  2 -1 ... bledbluy
 3. 3.
  çıkması mı, olması mı sorunsalını akıllara getirmiştir. mesela duş almak mı duş yapmak mı gibi.
  -1 ... barut osman
 4. 4.
  Hoşlanırken, eğlenip gülerken fazla aldırış edilmeyen durumdur. işler ciddiye binince bu olayında ciddiliği gözler önüne serilir. Hele birde ebeveynler işin iÇine girince ohooooo. Al eline Çiğdemi Çerezi geÇ karşıya izle.
  -1 ... gidesimvar
 5. 5.
  Olabilitesi olan bir ihtimaldir.

  Yalnız şöyle bir durum var ki alevilerin abdest almadığını, ibadet etmediğini düşünen insanlar hala var. insan hayret ediyor adamlar isvicre de neler keşfediyor, dünyada neler değişiyor; bizim insanımız hala 5 kuruşluk beyinlerle yaşıyor. Hadi dedeleriniz cahildi ama siz niye cahilsiniz be koduklarım?
  5 -1 ... spiralmotto
 6. 6.
  insanı derinden üzen olaydır.
  2 -5 ... avio bravado
 7. 7.
  alenen kin ve nefret söylemidir. bir alevi olarak sözlük yönetimini şiddetle kınıyorum. yarın 2 temmuz utanmadan bir de dayak atmaya kalkışırlar bize.
  4 -1 ... ulanseviyorumsenibe
 8. 8.
  Yaşadığımız yüzyılda pek önemli olmayan daha doğrusu olmaması gereken şeydir. Önce bir insan olsun dini, mezhebi, ırkından ne fayda olacak insanlığı olmasa?
  1 ... wizardofoz
 9. 9.
  insanca, medenice, onurluca bir ilişki yaşayacaksın demektir.
  2 -2 ... ernesto che
 10. 10.
  Tanıdığım alevi erkeklere dayanarak söylüyorum ki amacı sizi harcayıp atmak olan erkektir sağlıklı bir evlilik de olmaz bunlarla. Tercih meselesi tabi ama yetiştirilme şekilleri Sünnilerden farklı manevi değerleri zayıf.
  -5 ... hasch