bugün

çoğu kadının yapmakta tereddüt ettiği eylemdir. iticidir, çekicidir bilinmez fakat söyleyin kurtulun yaaa.*
duruma göre değişecek faaliyet. erkeğin biraz dahi gönlü yoksa boşa çıkacak ve rezillik yaşanacak eylem.
çabuk üstünü geri giy gibi bir tepki alması mümkündür.
kadın bir erkekten hoşlansa dahi erkekten bekler hep ilk adımı (%80 oranında)
türk kadını bir erkekten hoşlansa dahi,ve erkek gelip kadınla konuşmaya çabalasa dahi terslenecektir,terslenecektir ve yurdum erkeği bir daha buna cesaret edemeyecektir (%80 oranında)
hemen arkasından pişmanlığı getirecek olan davranıştır .
kızdan hoşlanan erkeğin, hoşuna gidecek faaliyet.
türkiyede en son yapılması gereken eylemlerden biridir, en sümsük erkeğin bile kaba etini kaldırmış olursunuz.
Deniz'de açılmaya benzemeyen durumdur. O Mahmut sizi aldığı gibi bir torba birayla anlaşmalı oteline götürür.
yollu ve kaşar kız eylemi.
türk erkeğinde işe yaramıyor falan deniliyor da şöyle bir durum var; erkek kendisine bir kız "açıldı" diye illa onu kabul etmek zorunda mı? ortalama bir türk erkeği 10 kıza açılıyorsa 9'u reddediyor onu zaten, "ben seni arkadaşım olarak görüyorum" diyalogları falan o zaman normal de sen kız olarak gittin bir herife açıldın ve o kabul etmedi seni diye nasıl hemen "üff götü kalkık" oluyor onu çözemiyorum. türk kızı mantığı mıdır nedir bu "ben birine açılıyorsam, bu tevazuyu gösterebiliyorsam o muhakkkkak kabul etmeli" şeysi. seven, hoşlanan adam niye kabul etmesin amk!
normal olabilir ama olmayabilir de.

yıl olmuş 2013, sosyal medya almış yürümüş, cepler havada uçuşuyor ama bu konuda bir gram yol alamamışız. her neyse yol almak ne Kadar doğru bilmem ama ben bu konuda bir tatlı kızın hakkını vermek istiyorum. adı ilknur, fakültede sınıf arkadaşımdı. sene 97, birinci sınıfın son ayları. arkadaşı vasıtasıyla benden hoşlandığını öğrendim. şaşırdım harbiden, hiç aklıma gelmemişti bu ihtimal. zaten benim kafam kalındır anlamam kolay kolay.
okuldan çıktık, birlikte çarşıya yürüyoruz, anlatıyor kızcağız. işte sen şöylesin böylesin, ben senden hoşlandım. ama başı önde bir suçlu gibi. ne Kadar zorlanıyor anla.
dedim ilknur, güzel insan. sen çok tatlı olup on numara bir arkadaşsın. ama ben sana layık değilim. (ciddi ciddi böyle düşündüm, blöf değil, karı mıyız biz olm)
biz olsak bu sözden sonra apışıp kalırız. kız: "bana kimin layık olup olmadığını ben bilirim!" dedi.
lafa bak amına koyim. şimdiki aklım olsa direkt nikah masasına koşardım. dedim yok sen bilmezsin beni; aksi, nalet, huysuz bir adamım. "tamam, anladım yorma kendini" dedi. durağa gittik, yurduna yuvasına yolladım onu. hepi topu bu oldu.

yalnız ben sene başında bir ava çıkıp eli boş dönmüş adamım. yavru ceylanı hain bir avcıya kaptırmış, bahtsız bir bedevi modundayım. alıcıları oldukça zayıf, odamın hali perişan ben perişan kimse yok işime karışan bir haldeydim. sen bu adamdan nasıl sağlıklı bir karar beklersin. o misal. ilknur o sene sonu yatay geçişle memleketine Döndü. babası bulunduğu şehirde öğretim görevlisiydi zaten. kız güzel ama azıcık boydan kısaydı bana göre. derslerinde başarılı, çalışkan, terbiyeli, pırıl pırıl bir insan evladıydı özetle. evlenilecek kız tabirine cuk oturan biriydi. şimdi olaya mantıklı bakınca olmaması için bir sebep yok. pişman mıyım, hayır. o Zaman öyle gerekiyordu. Dram bize ters.

şimdi olayın kritiğine gelirsek; bir yere oturup konuşsak daha şık olurdu. tamam benim teklif etmem lazım oturmayı ama çarşıya yürüyoruz ve yolda başladı anlatmaya. kaldırıma mı çömelelim amk. buradan bir ders çıkartacaksak; konuya damdan düşer gibi girmemek daha iyi olabilir. sonuçta o anlatırken ben onun gözlerini göremedim. güzel bir çay bahçesinde birbirinin yüzüne bakarak konuşmak daha güzel olurdu. her neyse; durum epey vahimmmiş kızımızda. çocuk sayılırız bir de daha, biz şimdikiler gibi kaşar değildik o Kadar. kız sene sonu memleketine gitti işte. birlikte olsak gider miydi, tabii ki hayır. bu hikayeyi hava atmak için anlatmadım. ne havası. ortada fol yok yumurta yok. iki amacım vardı yazıya başlarken. bir ilknurun hakkını verip aşkını kutsamak. diğeri de bu durumu düşünen hanım kızlarımız için bir fikir vermesi amacıyla. gözlerinizden öperim.
Sonuçlarını herkesin kaldıramayacağı cesurca davranış.
+ mahmut senden hoslaniyorum.
- ali abi yapma gozunu seveyim kahvede yazmadigin adam kalmadi.

Ya da

+ mahmut senden hoslaniyorum.
- oluyu diriyi s... gozunu bize diktin.

Seklinde diyaloglar icerebilecek durumdur.
neden bu kadar yadırgandığını anlamadığım eylem. biz erkekler hoşlandığımız kıza açılınca kızların egosu tavan yapmıyor da, kızlar bize açılınca bizim egomuz tavan yapıyor, öyle mi?

bu eylemi yapan kız candır, kıymetini bilin başınızın üstünde taşıyın hemcinslerim. kızlar siz de çekinmeyin seviyorsanız gelin söyleyin adam yemiyoruz burada. bunun için ego yapan erkeğe de üzülmeyin ondan zaten hayır gelmez.

ayrıca sırf cesaretinden ve dürüstlüğünden dolayı bu eylemi gerçekleştiren kız 1-0 önde başlar diğerlerine göre.
Kiz erkek onemli degil seven gider yapar.
Ama mesele sadece takilmak genelde tum problem burdan cikiyor.
palet ve bilimum deniz malzemelerinizi almayı unutmayın. Allah korusun boğulursunuz. Başınıza iş almayın
En yakın arkadaşlarımdan birinin yaptığı hata. Gitti söyledi ben seni seviyorum dört yıldır okul bıtmeden duygularımı söylemek istedim dedi. Çocuk ne mi yaptı ellerini cebine sokup yandan tiksindirici bir bakış atıp gitti. Ve evet arkadaşımı teselli edenlerde bizler olduk. Söylemeseydi hayal kırıklığı yaşamayacaktı en azından.
Tabularından arınmış, gönül işlerinde saçma sapan ''ilk adımı erkek atar'' kuralını yıkmış kadınların yapabileceği eylemdir. Soyları korunma altına alınmalıdır.
Sakın ama sakın söylemeyin kızlar seviyorsa zaten o gelir söyler.erkekler hoşlandığını söyleyen kızları hoş karşilamiyolar.

edit: ooo gelsin eksiler, eyvallah gençler.
olması gerekendir. en azından alıcağın cevap olumsuzda olsa ''açılsaydım acaba sevgili olurmuyduk'' sorusunun pişmanlığıyla yaşamazsın. açılın güzel kadınlarımız, iki cevabıda alsanız kaybeden siz olmazsınız.
hoşlanılan kıza açılmaktan pek farkı yoktur. her şeyi de erkekten beklemek hata olur onu da zamanla anlarsınız.
Kezolarin yadirgadigi eylem. Yok canim senin gibi bakismak icin turlu durumlara girecem suslenecem bana baksin da gelsin diye. Bundan daha iyisini yapabilirsiniz kezolar gider konusursunuz hoslaniyorum diye atlamayin ama uygun dili kullanarak bu insanla konusabilirsiniz.
Maalesef bizim kültürümüz gereği kızın ağırlığını ortadan kaldırır.

direk söylemek yerine ilgi göster, sinyal ver, farklı davran. Erkeğin gönlü varsa ve öküz değilse teklif edecektir zaten.
yapılması tavsiye edilmez, şiddetle vazgeçilmesi önerilir.
hoslanan kız yada erkek hangisi olursa olsun söylemelidir. karşısındaki insana hislerini söylemelidir.