bugün

Gün doğmadan neler doğar, yarından ümidi kesmek, kimseye yakışmaz.
Evet hiç bir şey tat vermiyor artık. Mutfağa iniyorum bir şeyler atıştırayım diye. Canım istemiyor geri geliyorum.

Üzülüyorum Bir şeylere o belli ama neye üzülüyorum ben de bilmiyorum.
Bazen de bir gaz sikerler deyip birkaç yere bulaşıp karşılık bekleme tribi var da, nereye kadar? 20 tane girinin birine beğeni, birine tiksinti alıp aşağı oturana, hayattan umudunu kesene ve kısa süreliğine tekrar Umut yukarı çekene kadar dibe, en dibe inene kadar. Kahretsin!
4 haftada onlarca dizi izledim
film izledim
yemek yaptim tatli yaptim
yedim hatta bir yudum alkol bile kullanmadan gecirdim ama sıkıldım lan sıkıldım yeter be yeter
sevdiğimiz insan bizi sevmez

birinden hoşlaniriz ama o uzaktadir

takim tutarız yeniliriz

tatil plani kurariz corona cikar

bu nasil bir yıl?!
bugün yaşadığımızdır. haber veriyorlar, malumun ilanı. kırmızı pazartesi de geçen hikaye, adamı kesecekler zaten kabulüyle kimse bir şey yapmıyor. ne de olsa kesecek. bundan yıllar önce çok yazdık, yapmayın etmeyin, elinizde ülke kalmayınca, insanların keyfi olmayınca yönettiğinizden de bir şey anlamazsınız diye. ama tabi herkesi kendin gibi görmemen lazım; çok ilkel bir hayatta kalma güdüsüyle yapışılıp bırakılmayan bir iktidar koltuğu var. koltukta oturanı görmemek veya duymamak imkansız. özellikle kaçınsan hakkında bahsedersin, hiçbirşey yapmasan o seni gelir bulur; gss primi geçirir, zam geçirir. ağzını açacak olursun aman diye korkar geri adım atarsın.

herşeyin tadını kaçırdınız valla bravo. şimdi düş kuruluyor ki yapmak istediklerinle ilgili, yaptırmazlar. kolkola verelim diyemiyorsun zaten seni dışarıda bırakıp aşağılıyorlar, ondan oy topluyorlar. ya buna karşı mücadele verelim desen kurulu düzenin, bir muhalif partin falan yok. konuşsan konuşulmaz, bir şekilde eyleme geçsen örgütlü yapılarla buluşmaz.

gitmiş akp genel başkanı olan zat gezi ye laf atıyor. niye, aklı sıra karşısına aldığı kitle konuşacak da ona çıkışacak. ya kardeşim, siz daha en iyi olduğunuzu söylediğiniz oyunu delikanlı oynamamış, seçimlerde oy kaçırmışsınız. ben neyi konuşayım seninle daha? yok gezide yakıp yıkmışmış, terör örgütü ile kolkola girmişmiş.. türk bayrağını taşımaktan korkuyorduk, polis propaganda aracı olarak görüyordu ülke bayrağını be, neden bahsediyorsunuz siz? fetöcü fetöcü diyorsunuz, sizden ala fatöcü cemaatçi mi var? en ateşli fetö savunucusunu mecliste bu olayı araştıran komisyonun başına koyacaksın, sonra fetö siyasi ayağı yok diyeceksin, ülkenin sistemini ters düz ederken fetöcü temizleyeceğim diye oy toplayıp onlara dokunamayacaksın. ya 1 yıl önce sizi alaşağı etmeye içinizde yuvalanmış adamlar geliyor, dış ülkeler yardımcı oluyor. bana aynısı yapılacak olsa adamın anasını bellerim lan, canıma kim kast ediyor; zamanında ben yüz verdiysem allah benim de belamı versin der, gerekirse kenara çekilirim. siz hem işbirlikçi, hem beceriksiz, hem de her boka atlayan tiplersiniz.

alın lan yaşamıyoruz işte. uyandığım günden tiksindim sizin yüzünüzden, mutlu musunuz?
Gezi'de polis eliyle katlettiğiniz vatandaşlar var, kim verdi talimatı diye sorduk, ben verdim diyen adamı yargılamaya kimsenin gücü yetmiyor bugün. mutlu musunuz?
gezi de gündeme gelen sokak meclisidir, sokak kütüphanesidir, imecedir, yeryüzü sofrasıdır, gökkuşağı renkli merdivenlerdir, bugün yoklar. mutlu musunuz?
starbucks'da kahve zıkkımlanıp, mado da yemek yiyoruz hala. ıslak hamburgeri Kızılkayalardan yiyoruz hala. siz para verip ensenizi dönüyorsunuz, arkanızdan hakaret edip canınıza kast ediyor, sizi en iyi ihtimal yürüyen dolar olarak görüyorlar. mutlu musunuz?
Berkin'i hain ilan ettiniz, annesini yuhladınız ama, Gezi'de görevi sırasında hayatını kaybeden komiser mustafa Sarı'yı hatırlayan yok, en son Roger Waters konserinde anmıştı, sorsak gavur diyen bok atan çıkar, mutlu musunuz?
halkın isteklerini göstermeyen ziftten kara medya 4 yıldır diziler oynatıyor, evlilik programlarını yasakladınız çok büyük iş yaptınız. ama hayatınızla ilgili gram bilgi geçmiyor haberlerde, rte ne demiş, piyasalar nasılmış, maç yorumundan hallice adı analiz kendi dedikodu yorumlar dinleyip izliyorsunuz haber kanallarında; ve hala NTV hala cnn türk referans aldığınız yerler; mutlu musunuz?
millet-devlet edebiyatıyla, komisyonculuk ve yağma harici becerisi olmayan bir güruhu günden güne daha da vasatlaşıp gaddarlaştıkları halde tepenizde tutmaktasınız. maddi manevi kazançlarınız tavana ermiş olmalı. halinizden çok memnun, dopdolu bir hayat yaşıyor olmalısınız. etrafınızla barışık, kimseyle ilgili kötü düşünmeden yaşamınızı sürdürdüğünüzü düşünmekteyim. mutlu musunuz?
mış gibi yapanlar sadece siyasette değil birçok noktada etkili konumdalar. mutluymuş gibi poz verip internete koyuyor, sonra başka güler yüzlere haset ediyorsunuz. sağlıklıymış gibi sunulan gıdaların hepsi suni, kendi yemeğini çıkartmanın önünde engeller var. ya adilmiş gibi yapan yargımız, tarafsızmış gibi cumhurbaşkanı forsu taşıyan parti başkanı var ülkede. mutlu musunuz?

ben değilim. tatsız.
son zamanlarda içinde bulunduğumuz durumun doğal yansıması olarak nitelendirdiğim durum.
bu karantina süreci geçtikten sonra da bir süre bu şekilde hissetmeye devam edeceğiz gibi.
Günümüzde bu durumu yaşamayan kişi yok denecek kadar az. Kendimden örnek verecek olursam, yediğim yemeğin tadını tuzunu alamaz haldeyim, sadece hayatta kalmak uğruna verilen bir uğraş olmuş durumda yemek yemek. Çevremdeki insanlarda da çok farklı durumlar yok, herkes bir şeylerden şikayetçi, memnuniyetsiz... Biz ne zaman bu kadar mutsuz, hiçbir şeyden keyif alamayan insanlar olduk farkına bile varmadık "level: yaş 17" işte burada sabit kalmalıydık bir sonraki seviyeye hiç atlamamalıydık. Geçmiş olsun...
Ishal ve halsizlik varsa covid 19 şüphesi.
100 kere yazdık. bu 101 olsun.
fiziken yorun kendinizi. yaşınıza ve sağlık durumunuza uygun bir yorgunluk oluşturun.

haa ben yapabiliyor muyum?
hayır?
tembelim amg mersedes olsa da binsek.
Şu anki yaşadığımız durumda sanırım normal olarak algılanacak bir durum.
güncel Önemli Başlıklar