bugün

Yeni neslin teselli cümlesidir. öğretmenlik gibi kutsal ve aşırı derecede önemli bir mesleğin bu kadar basit kazanıldığı ülkede yetişen nesillerin aklı başında olmasını beklemek saçmalıktır.
ülkemizde genel bir görüştür.bunu söyleyenlerin ne olduklarını hep merak etmişimdir.

not: muhtemelen şu öğretmen tatilleri ve maaşlarıyla ilgili başlık açanlar var ya; bence bunlar onlar. *
akıllı olmanın göstergesidir.
bu da ülkemizdeki eğitimin kalitesizliğini gösterir. eğitim fakültesinde öğrenim gören biri olarak daha kitap okumayı sevmeyen,okul-ev arası mekik dokuyan,tek derdi atama ve maaş olan insanları gördükçe üzüldüğüm durum.
eskiden böyle diyordum ama şimdi diyorum ki keşke öğretmen olsaydım.
yatarak bedavadan para kazanmak isteyen kişi söylemi.
hiçbir baltaya sap olamamış beceriksizlerin isteğidir.

ne tıp kazanır ne ona denk birşey. bari boşta kalmıyayım diye öğretmen olur bu zavallılar. sonra atanamayınca biz öğretmeniz, kutsal mesleeeek diye ağlarlar.
senden bi cacık olmaz .
Babayı olursun dediğimdir. Öğretmen olmak, üstüne bir de atanmak nerdeyse doktor olmak kadar zor artık.

Bütün öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının önünde saygıyla eğilirim. Gelecek nesilleri sizler inşa edeceksiniz.
Öğretmenlik öyle hiçbirşey olmasan olunacak bir meslek değildir.
Öğretmenlik,
Insan sevgisi ister ,
Adalet ister,
Onur ister.!
Yakın geçmişe kadar oldukça yaygın olandı. 40 yaş ve üstü öğretmen kalitesine bakınca çok rahat görülebilir. Adam resmen " ne güzel her sene 5 6 ay yatiyoruz " deyip öğretmen olmuş.

Son 10 senedir işler biraz değişti tabi..
Ben 2005 mezunuyum, kpss'de sağlam puan kasıp ilk atamada bergama'ya atandım, ailem zaten izmir'de yaşıyor, mucize gibiydi. Bak 12 sene öncesinden bahsediyorum o zaman da atanmak deli gibi zordu ve gitgide zorlaşıyor. Fakülteye girmek zaten 2000'den sonra iyice zorlaştı. Şimdi gideyim de neresi olursa olsun diyor herkes, siz hala ne diyorsunuz.
lise boyunca karşılaştığım iki-üç öğretmen harici -ki onlar da hayatımda cidden yol belirlememde yardımcı olan insanlardı- bütün öğretmenlerin bu kafayla öğretmen olduğunu düşünüyorum.

zaten çoğu da öğretmen olup, insan olamayanlardı.
Artık iyice artan sözdür. Tüm vasıfsızlar öğretmen. Evet.
5 Yaşında bunun doktor versiyonunu söylemişim ben.
arkasından yaslanırım devlete bakarım keyfime gelir.
ücretli öğretmenlik için söylenilebilir.
Polis olmak dururken insan niye daha zor olanı seçer ki diye düşündüren beyanattır.
Babayı olur atanamaz.
hiçbir şey olmadıysa da bir şeyler oldu derler.