bugün

büyük aşktır efendim. elbette bir yerde biter, bitmeyen nedir ki? ama 'o aşk' bitse bile o bittiği noktada kesilip öylece bırakılır. tek ucu açık bir doğrudur, sonsuza uzanır. hep orada kalır. layık olduğu yerde. amerikalıların 'the one' dediği aşktır bu, bizde 'kara sevda' demek uygun olur. arabesk olacak biliyorum ama bir o kadar da doğru ki; ancak kara toprakta biter.
yıllar sonra uyandığında yanında yatan başka bir siluet olsa bile, içinden o'nun adını geçirerek günaydın demektir.
imkansız bir durum.
(bkz: ölümsüz aşk)
aşkın bitmeyeceğine inanan kişilerin yaşadığı süreçtir.
(bkz: Tam hatırlayamadım nasıl birşeydi o)
olmayan durumdur.
hayaldir o hayal.
ellerinden kayıp giden sevgiliye duyulan aşktır.
olması kişiye bağlı olan durumdur.
anneye olan aşktır.*
anne sevgisidir. hayatta ki en büyük aşktır. doymak bilmezsin. ölüm bile ayırsa hiç bitmez.
hiç bi zaman başlamayıp, başlamayacak olan başlasada zar zor uzun uğraşlar, çabalar sonucu başlayan aşktır.
insanoğlunun belkide en büyük hayalidir, lakin şahsıma değil bunu yaşamak, başkasında görmek bile kısmet olmamıştır.
Her aşk, tamamlamaktır aslında..Bir diğerinin eksik bıraktığını,
Sadece perdeleri değişir ve sadece halıları '' Ev'' aynı evdir; içinde oturan hep başkalaştıkça.... Her aşk, karaya vurmaktır aslında; Ölü bir balık gibi narin yüreklerin. Tamir eder başka bir yürek; kırdığını eskisinin...

Aşk bitmez yani , kaldığı yerden devam eder. Herşey aynıdır , sadece karşındaki değişir..
sertabın bi şarkısı vardı aşk ölmez diye onu akla getiren başlık. belki de öyledir belki de aşk ölmüyordur da insanların sabrı tükeniyordur.
(bkz: oyle bisey yok)
(bkz: ilahi aşk)
(bkz: evlat aşkı)
vardır. yaşanana göre değişir. bazıları bitirir bazıları olacağı yerine getirir.
biter herşey gibi o da biter. bitmeyenini değil bittiği halde yanında olmasını istediğine bakıcaksın.
ölündüğü zaman bitecek olan aşktır.

(bkz: passion) *****

edit: artık hiçbir şekilde ulaşamıyorum, şimdi bitecek mi sanıyorsunuz? aşk bitmez, sağlık biter.
düşününce vardır. düşünmeyince varlığı sözkonusu değildir. ölünce düşünce biter. düşünce bitince aşkın varlığı da silinir, farkında olunmaksızın.
hiç bir zaman bitmeyen sevgiyi aşk sanan kavram karmaşası içindeki kişinin kurduğu tamlamadır. aşk ayrılıktır ve kavuşunca bırakmaz alışkanlığın iki eli aşkın yakasını boğulana kadar.
bitmeyen aşklar vardır ama bitmeyen ilişkiler ancak masallarda varolurlar.
insan biter, aşk bitmez tümcesi.
güncel Önemli Başlıklar