bugün

"Beni seçin çünkü Koalisyon çok kötü bir şey" diye reklam yapan bir partiye göre muhalefet yine iyi durumdadır...
Papuga yeni gine'nin ana muhalefetidir. Yoksa bizim Zeki kemalistler oy verdiklerine göre chp'nin mutlaka büyük bir kalkınma projesi vardir.
çalma projeleri de yok yazık valla.
1980 li yıllarda bile daha iyi vaatleri vardı.
Seçim sonu bu başlığa yine geleceğim. Muhalefetin seçim kazanacağını zannetmiyorum şu zamana kadar. Verdikleri vaatleri kendi bölgelerinde uygulamış olsalardı yararlı olurdu ki kaybettikleri illerde ortada.
Ak Parti düzenli çalışma ve üretkenliğinin faydalarını her seçim almıştır, almaya devam edecektir
yazdığı şeylerle akpye küfür mü ediyor yoksa övüyor mu belli olmayan bir yazar saçmalaması daha.

adam 3. köprü diyor, marmaray diyor, kanal istanbul diyor daha hala. hee anam hee. patatesin kilosu olmuş 5 lira, yozgattaki dayı kanal istanbula bakıp (ne kanal istanbulu allah aşkına? ne ara yapıldı acaba?) kumpir eşliğinde ülkenin nereden nereye geldiğini görsün di mi?

ulan ne yandak döndek, ne kadar lafını bilmeyen zır cahil heriflersiniz be! chp emekliye hepi topu iki maaş ikramiye ödemeyi vaat eder, bunlar bas bas bağırır "nerede kaynağğğğk" diye. ama aynı koduğumun andavallısı hiç akıl etmez kanal istanbula harcanacak parayı falan. sadece üzerine yapılacak köprülerin maliyeti 5 milyar lira. bakın bunlar sadece köprülerin maliyeti. gerisini siz düşünün. http://www.takvim.com.tr/...ulun-ayrintilari-netlesti

üstelik dikkat edin, bahsedilen projelerin hepsi inşaat. akp döneminde en çok zenginleşenler de zaten bir şekilde devletten ihale koparanlar, inşaatçılar vs. yani bu andavallı, kendisi bile farkında değil aslında ama bahsettiği projelerin çoğu, akpnin yolsuzluklarını ele veriyor.

http://www.haberler.com/a...isi-belli-6800038-haberi/

bakın haberde ne diyor: "isviçreli Credit Suisse tarafından yayımlanan Küresel Servet Veri Kitabı'na göre 2014 ortası itibarıyla Türkiye'nin en zengin yüzde 1'lik kesimi ülke servetinin yüzde 54.3'üne sahip "

şimdi anlıyor musunuz akp'nin vaatleri ve projeleriyle chpnin vaatleri arasındaki farkı? birisi sırf üç beş kodamana peşkeş çekmek için onlarca milyar liralık kanal istanbul projesini atıyor ortaya, bizim andavallılar da seviniyor istanbulun ormanlarının a..na konulacak, istanbulun batısından koskoca kanal geçirilecek, milyarlarca dolarlık rant yaratılacak ve bunlar pek tabii yandaş firmalara peşkeş çekilecek, 13 milyonluk istanbul nüfusu belki 20 milyona çıkarılacak, istanbul zaten yeterince büyük değilmiş gibi daha da büyütülecek diye.

hatırlamazsınız belki, hatırlatalım: http://www.karsigazete.co...enlerden-cikti-h8357.html

kasetlere inanmıyor musunuz? peki, tamam. o halde gördüklerinize inanın. yeter ki anlayın. yeter ki beyninizdeki nöronları bir kez olsun çalıştırın.

akpnin yol yapmaları, inşaat yapmaları vs... bunlar işte o bahsettiğim türkiyenin servetinin yarısından fazlasına sahip olan yüzde 1 lik, evet evet, sadece yüzde 1lik kesim için yapılıyor. size ne ulan kanal istanbuldan? o bölgede arazin mi var senin, ibiş? apartman mı dikeceksin kanalın karşısına?

chpnin vaatleri ise milyonlarca yoksulu, işsizi, aşsızı ilgilendiriyor. siz bakmayın burada atıp tutan zır cahillere. eskiden biz de dahil olmak üzere herkes akpnin seçim vaatlerini konuşurdu. mega projeleri tartışırdık. millete tüm bu yukarıda anlattıklarımı anlattığım zaman hep "madem öyle, muhalefet daha iyisini vaat etsin de onların projelerini görelim" derlerdi. ben de sesimi çıkarmazdım, haklıydılar çünkü. muhalefet, hiç bir proje sunmazdı. sadece hükümetten yakınırdı.

uzun süredir ilk defa chp bunu değiştirdi. ilk defa bir seçim öncesi akpnin vaatleri değil, chpninkiler tartışılıyor. bu sadece başlangıçtır, ama güzel bir başlangıç. chp çok ama çok doğru yolda.

bunu söylerken de yanlış anlaşılmasın. ben seçim sonuçlarına en karamsar bakanlardan biriyim muhalifler arasında. chpnin yüzde 27 oy alırsa eğer, öpüp başının üstüne koyması lazım bu seçimde bana göre. çünkü halk halen göremedi akpnin yüzünü. toplumun en az yüzde 65lik kesimi "ne olursa olsun oyumu chpye vermem" diyor hala. sebep ise tamamen tarihsel algılarla ilgili. bu algılar kısa sürede değişmez. o yüzden sabretmesi lazım chpnin.

bu vaatler en çok ne zaman konuşulacak biliyor musunuz? akp artık yarattığı o aç gözlü zengin kodamanları doyurmaya yetmediği zaman, "ister asar, ister keserim. iktidar benim" raconları ters teptiği zaman ve en çok da yoksul kesim yoksulluğunun farkına varmaya başladığı zaman konuşulacak. ona da az kaldı. merak etmeyin.
(bkz: a haber bildirdi)