bugün

enerjisini daha mühim şeylere harcıyordur.
enerjisini daha mühim şeylere harcıyordur. mesela osbire..
benim. başka bir insan için neden çabalayayım ki kendim için yaşıyorum o bana yeter.
özellikle 29 yaşından sonra bıraktım o işleri.
ondan önce de çok çabaladığım söylenemez. kendiliğinden güzelce gelişip, ilerledi her şey.

şimdi biraz daha yaşın getirdiği ağırlıkla, haz üzerine keyif alarak ilerliyorum. acı çekmenin manası yok.
Yeri vakti geldiği zaman yapar merak etmeyin.
Artık pes ettim yok abi sevmiyorlar.oluruna bıraktım.
bazı şeyleri aşmış erkektir. veya çabalayarak kendisini küçük düşüreceğini düşünüyordur. ya da kadını kendinden üstün görmüyordur. belki de önceden denemiştir, denediğiyle kalmıştır ve artık içinden gelmiyordur. bunu bir sorun gibi göstermek yanlış aslında. asıl sorun, kadınların erkeklerden kendileri için çaba göstermelerini beklemeleridir.
Kürk Mantolu Madonna tarafından terk edilmiş erkektir.
töleransı gereksiz yere aşırı yükselmiş, gördüğü yoğun ilgi yüzünden kişisel gelişimini iyileştirmeye zerre kadar gerek görmeyip fırsatlarla dolu avon kataloğundan başka yazılı kaynak okumaya tenezzül etmeyen yurdum kızlarına hormonal olarak mecbur kaldığı aklına geldikçe daralan erkektir. ne yapsa kendinden daha vasıfsız insana kendini beğendirme konusunda beynini ikna edemiyordur. etse de ters tepince daha beter duruma geliyordur. tabi biraz da kibir meselesi, yalan yok.
Sevmiyordur. Sevgi her kapının anahtarı.
Akılsız erkektir, yada gay'dir.
maalesef benim bu kişi. geçen gün son hoşlandıpım kızı bir çocuğa yolcu ettim. hem de kız benden 2-3 aydır bir hareket bekliuordu. daha mı beklesindi. demek ki o benden, benim ondan hoşlandığım kadar hoşlanmıyormuş. yapacak bir şey yok. benim için zor olsa da mutluluklar dikemeyi bilirim ama sanki ihanete upramış gibi hissediyorum be. çok acı bir şey. her gün gözümün içine baka baka önümden geçen kız beni görünce artık yolunu değiştiriyor ya da hızlı adımlarla başka bir tarafa bakara geçiyor. keşke evlenip uzakşra gitse.
ben oluyorum,olmaya devam edeceğim.
Niye benim gibi bir insan için gözyaşı dökeyim,niye onun peşinden koşayım ki.
(bkz: ben)
Cinsiyetsiz bir sözü şuraya iliştirmek isterim:
"insan bir kere birine geç kalır ve bir daha hiç kimse için acele etmez."
Kazananmak veya kaybetmek gibi bir derdi olmayan olayın özünü çözmüş erkektir.
ben çabalamıyorum niye çabalıyım ki isteyen çabalar ala ala.
Kadınlar bir kere bakmadıkları yüze değer vermez sıktırı cekerler.
Çabalamayın sıktır edın aq.
Sanki red yemek hayata normal devam ettirebilen bişeymiş gibi sanır kadınlar "az olgunlaşın red yiyince ağlamayın olgun olun" geyiklerine sığınırlar.
Öyle kadınların amına buradan koyuyorum.
Yıkık orospular.
çabalamasına gerek yoktur. para yeterlidir.
Tanımadığım kızla gidip konuşamam. Tanıdığım kızlarla da olmadı gitti. Şimdi kızlar diyordur; “nasıl konuşamıyorlar ya” diye. Kendileri bizim yerimizde olsa onlar da konuşamayacaklardı. Bundan eminim. Çok azı konuşurdu.
Ya çok yakışıklıdır ya çok zengindir yada yıkıktır.
Zamanında fazla cabalamış erkektir.
Artık aşık olamayan insandır. Çabalamayı gerek görmez kendine, çünkü tüm çabası gitmiştir sevdiğiyle..
çabalamaya değer bir kadın görmediği için çabalamayan erkek değildir. eğri oturup doğru konuşalım. karşındakinin çabalamaya değer bir kadın olmadığını bilse bile bir kadın için çok çabalayan, çok şeyden vazgeçip, fedakarlık gösteren erkekte vardır. doğru veya yanlış tartışılır. hatta tartışılmaz. çünkü ne yaşandığını bilemezsiniz. çabalamasını da veya çabalamamasını da yani. aslında özetle şu. bir kadın sizi sevdiğini psikolojik, fizyolojik her türlü davranışlarıyla hissettirirse fizana gitseniz de sizle beraber gelmek ister. eğer bir kadın sizi sevdiğini hissettirmezse, sizin çabalamanızın veya çabalamamanızın bir anlamının olmadığını ancak psikolojik bunalıma girerek anlamış olursunuz. ne yazık ki.
Tüm nefesini tek bir kadın için harcayıp artık mücadele edecek gücü kalmamıştır. Kimle tanışsa, karşısında gördüğü kişide ondan bir parça görmeyi kaldıramıyordur.

Bir daha aynı hata olarak gördüğü yola girmek istemediğini düşünüyordur belki de. Her kadın aynıdır düşüncesine kapılıp sonunda uzulmektense uzulmemeyi tercih eder.

Her neyse bilmiyorum ama genelde yasam enerjisi sönmüş, hayattan tat alamayan erkeklerdir genelde bunlar. Yaklasmayin bunlara çünkü çok hızlı duygu geçişleri olabiliyo. Bir gün çok iyiyken bir gün ilgisizlikten bogulabilirsiniz.