bugün

Niye yaşıyorum ki diye isyanlarda gezmenize neden olur aman dikkat.

Edit: bahsettiğim durum ekonomik istekler ve hayaller değil. Duygu dünyası için geçerlidir.
gerçekleşseydi zaten hayal olmazdı değil mi?
Çok istediğim hayalim biraz zaman almış olsada gerçekleşti. Sonra ne oldu dersiniz?
-istediğim için pişman oldum.
Bazen olmaması, olmasından daha iyidir.
(bkz: aa bu benim lan)
istediğim ve hayalini kurduğum hiçbir şey gerçekleşmez. Bazen çok nadir ufak tefek isteklerim gerçekleşiyor, onlar da büyük hayal kırıklığı yaşatıyor. Bazı şeyler istediğin gibi olsa da beklediğin mutluluğu vermiyor. Belki de istediğim zamanda gerçekleşmediği içindir bilemiyorum sözlük.
inanarak istemek ve bunun için gayret göstermek şart.
Tabi lan manyak mısındır gerçek olsaydı zaten dünyada değil cennette olmuş olurduk.
aklıma şu güzel sahneyi getirmiştir. iyi ki bu gece içmeyelim dedik.

https://www.youtube.com/watch?v=KkEMPeGlpuU
umut ümit arzu emel istek ve hayalleri somutlaştıracak adımları atmakla ancak hedefe varılabilir. Tabiki ehven yol ve yöntemleri izleyerek. Bu maddi manevi anlamda da böyledir. Sevgi duygu gönül ekseninde de böyledir. Haliyle hepsi bir takım gayret çalışma ve kabul görmüş uluslararası normlara tabi bir takım sorumluluk yükümlülük kişilik karakter ve ahlaki erdem ve değerler temeli ekseninde ve belirli bir sürece (zamana) tabi olmak kaydıyla sağlanabilir. Şayet hedefleriniz ütopik değil mantıklıysa. Kısacası Bu durum, hayattan ne beklediğinize ne istediğinize ve amaçlara ulaşmak adına karşılığında yeterli miktarda yada ne derecede ciddiyeti samimiyeti emeği sabrı direnci mücadeleyi sarfedip neticeyi hakettiğinize bağlıdır. Yoksa istedim ama olmadı deyip kestirip atmak çok açıklayıcı bir ifade değil. Bu kolaycılık. Kısa vadede işe yaradığı görülse de uzun soluklu değildir. Hayatın anlamı sadece istemek ve hayal etmek değil. O istek ve hayallere erişimde yapılan izlenen legal yol ve yöntemlerin size sağladığı hakiki huzur ve mutluluğun tadını yaşamaktır. Yoksa Çilesini çekmeden elde edilen nimetlerin edinimlerin kazanımların hiç birinin kadrü kıymeti bilinmez çabuk harcanır. Çabuk bitirilip tüketilir. Niyet hayır akıbet hayır. Lakin gayrete tabi olmayan niyet, bir hüsnü niyet (iyi niyet) gösterisi olmaktan öteye geçemez. Muhtaç olunan kudret damardan gelir.
görsel
Belki de ilerisi için yanlış şeyi istiyorumdur bilemiyorum ama olmuyor. Ne olursa olsun hiçbir şey olmuyor. Sanırım ben biraz malım. Çünkü hayalini kurduğum şey aslında çok basit.