bugün

uyku düzeni bozuk bünyenin, uyku düzenini oturtmak için bir günlüğüne yaptığı fedakarlık.
genelde gün ışığından hiç faydalanamdan biten birgünle sonuçlanan eylem ***
en kötüsü gün ışıyınca dayanamadan uyumaktır. bir günü feda etmedikten sonra bu merektin düzeleceği yok. bu meret insana okul da uzattırır, sevgili de bıraktırır.
yaş ilerledikçe yapılması zorlaşan eylemlerden biri. gencecikken hiç uyumadan 54.saate girmek vb. bile mevcutken,yaşlandıkça bir günü bile çıkarmak zorlaşmaktadır, yaparım sanılır ama öğle saatlerinde bir bakarsınız yastık kardeş, yorgan kanka size seslenirler''gel canım gel kuşum''diye.. e davete icabet etmemek olmaz.
(bkz: insomnia)
bünyesinin devamlı ikinci öğretim modunda yaşayacağından korkan gençin bana bir düzen lazım sloganıyla gaza gelmesidir..
sınav dönemlerinde 3-4 gün üst üste yapılan aktivite... 4. gün soru kağıdındaki pratik olayın okunmaktan ziyade rüya şeklinde görülmesi tecrübeyle sabittir.
bir gece öncesinden kola,kahve,çay gibi kafein içerikli içeceklerin tüketilmesi sonucu oluşan durum.
lance in kik le beraber yaptığı okuyunca sabahlamak istediğim innemin asla izin vermeyeceği eylem
ertesi gün üzerinizde,1 gece önce 10 kişiden dayak yemiş gibi bir agırlık bırakan olay amiyane tabirle mal olmak.
genellikle sınav dönemlerinde yaşanılan, hortlak gibi görünmemizi sağlayan durum
kavramlar karışır, objeler flu gözükür, bir dalgınlık alır başını gider, yapmış oldugunuzu düşündügünüz işi yapmadıgınızı saatler sonra farkedersiniz, aynaya bakmayın bile hortlak gibi gözükürsünüz.
ertesi sabah olunca uykunuz gelmez, o günü de bir şekilde uyumadan geçirebilirsiniz. ama dil sürçmesi, düşünüp hareket edememe, gec tepki verme gibi olumsuzlukları vardır. mümkün oldugunca uzak durulmalıdır. *
yeni başlanan günün bir süre sonra uzun atlanmasına sebep olabilecek eylem.
sevilen arkadaşlarla kısıtlı zamanı maksimum düzeyde kullanmak için yapılan eylemdir.zevklidir,değer.genelde hafızalarda çok güzel hatıralar bırakan bir gece arkada bırakılmıştur...
haftada en az 2 kez yaptığım eylem, çok da iyi oluyor aslında. sabah uyku falan da kalmıyor, gün içinde yoğun olunursa akla uyku falan da gelmiyor. (bkz: aman allah ım hasta mıyım yoksa)
söz konusu yeni günde uyurgezer modu kullanacak olan bünyenin yıkım halidir. baygın gözler, elde bir kahve, son olarak da yıkık omuzlar cabasıdır olayın.
zaten söz konusu bünye için bitmemiş gunu devam ettirme eylemidir.
yeni günü uyuyarak geçirmeye sebep olucak durum..
bol kafein ve sert müziklerle desteklenmesi önerilen eylem.
üniversitede ikinci öğretim okuyanların kaderidir bu.
ertesi gün olduğunu anlamamaya sebebiyet verir. iki günü bir güne çevirir.
bebek sahibi olanların 3 günde bir başına gelen durum. (bkz: ben)
saat 00:00´dan 00:01´e kadar uyanik kalmak...
(bkz: bir üniversite öğrencisinin anıları)