bugün

Yusuf/87: ''Oğullarım, gidin, Yusuf'u ve kardeşini araştırın. ALLAH'ın rahmetinden umut kesmeyin. inkarcılardan başkası ALLAH'ın rahmetinden umut kesmez.''

Kayıp olan Yusuf'un özlemini yıllarca çektiği halde bir de üzerine diğer oğlunu da kaybeden Yakup peygamberi hatırlamak güzel bir tavsiyedir. Böyle bir durumdayken bile umudunu kaybetmemişti ve sonunda her şey yoluna girmişti.

Bakara/155: Sizi korkuyla, açlıkla, para, can, ve ürün kaybıyla sınayacağız. Müjde ver sabredenlere…

Bakara/286: ALLAH kişiye ancak kapasitesi kadar yükler. Herkesin kazandığı iyilik kendi yararına, kazandığı kötülükse kendi zararınadır. "Rabbimiz, unutur yahut yanılırsak bizi sorumlu tutma! Rabbimiz, bizden öncekilere yüklediğin gibi bize ağır sorumluluk yükleme! Rabbimiz, gücümüzün yetmeyeceği şeyleri bize yükletme! Bizi hoşgör, bizi bağışla ve bize acı! Sensin bizim mevlamız (efendimiz ve egemenimiz). inkarcılar topluluğuna karşı bize yardım et!"

ankebut/64: Bu dünya hayatı bir eğlence ve oyundan başka bir şey değildir. Ahiret yurdu ise gerçek hayattır; bir bilselerdi.

en'am/32: Dünya hayatı ancak bir oyun ve eğlence. Erdemliler için ahiret yurdu daha hayırlı. Düşünmez misiniz?
Olur öyle şeyler çokta şey etmemek lazım.
(bkz: kill yourself)
görsel
bunu dinle ;

https://www.youtube.com/watch?v=rr031YUQvc8
umudunun kalmaması normal. işler yolunda gitmedi, gitmiyor ve asla gitmeyecek. kaderine küsme. sen böyle mutlu olmayı denemelisin.
Sanırım umudumun kalmadığı bir dönemde olsam uzun yürüyüşler yapıp hayatımı bir gözden geçirirdim umutsuzluğum kaynağını düşünürdüm eskiden zevk veren şeyleri tekrar denerdim. Yeni insanlar tanımaya çalışırdım daha umutlu ve bana iyi gelen. Yeni bir amaç arardım kendime.
Umudun bittiyse senin yaşamanın ne anlamı var ki? Umudun hiç kalmadıysa at kendini yüksek bir yerden! Ama hâlâ nefes alıyorsan bir umut var demektir umutlar ölür mü hiç? Hiç çocuk olmadın mı beklemedin mi hiç? Ailen senin o beğendiğin oyuncağı alsın diye geceleri dua edip yatmadın mı, hayal kurarken uykuların kaçmadı mı hiç? istediğin hiçbir şey mi olmadı? Yaşıyorsan nefes alıyorsan bir umut var demektir.
Hiç umudun kalmadıysa en dibe düşmüşsün demektir. En dibe düşmen de daha dibe düşemeyeceğin anlamına gelir. Bundan sonra hep yükselirsin.

Yani demem o ki bunu bir fırsat olarak görün.
her birey onu güçlü kılacak şartlar içerisinde ve niteliklerle doğmaz. bazı insanlar hayatı zor tarafından yaşarlar. bunu bir lanet olarak görme eğilimine sahip varlıklar olsak da bu durum bir lanet değil bir hediyedir. zorluklara katlandığımız için, çektiğimiz çileler için varlığı ile yokluğu tartışmaya açık bir öbür dünyadaki ödülleri alabilme ihtimali değildir bu zorlukları güzel yapan. hayattaki zorlukları asıl harika kılan, kendinizi aşabilmenize olanak sağlamalarıdır. karşınıza çıkan her zorluğu daha da güçlenebilmek için yeni bir eşik olarak görebildiğiniz zaman hiçbir şey karşınızda duramaz. yaşamın savurduğu her darbeyi, "ben bunu da yenebilirim" diyerek karşılamalı insan. güçlendikçe artık hayatınızda umudun daha az yer kapladığını göreceksiniz. umut zayıflar içindir. güçlü olmak zorundasınız, sadece kendiniz için değil. kendini zayıf gören ve gerçekten zayıf insanlar için de gerekli adımı atabilmek için, siz gibi hisseden insanları bataklıktan kurtarabilmek, onlara ilham kaynağı olabilmek için.

iyi bir işiniz, harika bir hayatınız olmayabilir. yapayalnız kalmış olabilirsiniz. bunlar henüz pes etmek için yeterli sebep değil. hiç kimse kaderini baştan yazamaz ancak herkes onu istediği gibi şekillendirebilir.

hiç doğmamış gibi silinip gitmek mi, yaşama anlam katan her şeyden tattıktan sonra tam zamanında ölmek mi isterdiniz? cesur bir savaşçı gibi kanının son damlasına kadar savaşmak mı, yoksa bir korkak gibi kendinizi kaderin ellerine teslim etmek mi isterdiniz? bu soruları sormalı insan kendine önce.
Dert ettiğin şeye bak amaaan.
Verilebilecek hiçbir tavsiye yoktur. Sadece kendi kendini çıkarabilir bu bunalımdan. Sizin edebilecek yardımınız malesef yoktur.
Ortada yaşam belirtisi varsa umut bitmiş sayılmaz zAten insanı yaşatan da hep bu umuttur.
Umudunu kaybetmedin bunun farkında ol.
Umuda ihtiyacın yok. Hatta kimseye de ihtiyacın yok. Sadece kendine güven. Dik durduğun sürece ve istediğin sürece her şeyi başarabilirsin. Hiç bir istek ve başarını umuda bağlama.
Ağaç değilsin kardeş, yerini değiştir.
Açıkçası işe yaramayacak tavsiyelerdir.
Kaybettik ama umudumuzu da satmadık ya , evlat.
akepeye oy vermeyi bırak.
umut güneş gibidir gecenin inadına rağmen doğar.. ve senin gecen gündüzüne karışmış orospu çocuğu git intihar et.
arsızlık kazanır.(who am i)
halen hayattasın ve bu şu demek; yapman gerekenleri yapıp, düzeltmen gerekenleri düzeltebilirsin. ancak ondan sonra umudu beklemek mantıklı oluyor çünkü. eğer umutlar yine gerçekleşmezse de, ben elimden geleni yaptım diyebilmenin ferahlığına ermelisin.
tindersticks'ten uzak dur.
Hiç umudu kalmayan birine tavsiye vermek ancak salakların işidir. Umut kalmamış diyorsunuz, o kişide bir bok yapacak enerji bile kalmamıştır hala tavsiye veriyorsunuz. Salaklar asdgsdgsddssd.
Adamın bütün enerjisini emikler o,hiç çekemem sulu zırtlak tipleri tavsiye mavsıyede veremem.
hiç umudu olmayan birine verilecek tavsiye yoktur. burada teselli cümleleri yazıp kişiyi umutsuzluktan kurtaramazsınız. kişinin kendisinin bunu atlatması lazım, bir kız ya da erkek, bir kitap, bir şarkı, bir film vb. sayabileceğimiz bir çok etkenkenden biri kişiye şok etkisi yapıp onu umutsuzluktan kurtarabilir.
güncel Önemli Başlıklar