bugün

genç bir erkek için en boktan andır. allah kimseyi bu durumlara düşürmesin. sevgiliyi geçtim adayı bile yok amk.
(bkz: uzay boşluğu)
müthiş bir can sıkıntısıdır. ihtimal bile yok lan düşünsene. yalnızlığın dibidir. aday dahi olsa adamın kafasında birisi olur en basitinden, böylesi büyük bir boşluktur.
evlenecek adayın olmadığı anla aynıdır bazıları için.ben evlenecek insan arıyorum mesela,fakat sevgili adayı bile yoktur etrafta.neyse kader kısmet bu işler.
insanın arayışlar içinde olduğu adeta bir kurt gibi etrafa saldırdığı durumdur.
1 yıldır bu durumdayım.
yoktur öyle bir an.

aday her zaman vardır, sadece hisler yoğun değildir çok fazla.
Son 4 yıldır mutlu geçen her an . Kapris yok , trip yok , gereksiz atar yok , kıskançlık yok , mesaj atma zorunluluğu yok , ne giysem derdi yok , kavga gürültü yok , kıyafetine karışan yok gibi bir sürü mutlu edici sebep var .
istedikten sonra her türlü vardır.
Şu an yaşadığım andır. Hiçmi olmaz ya. Azıcık bile ? En son görüşmeye çalıştığım kızın nişanlı olduğunu öğrendiğimde Litvanyaya taşınmaya karar verdiğim andır. Yaş ilerledikce seçici oluyor ok, ama bir kampüsün hepsi mal olamaz inanmıyorum böyle bir ihtimale. Teşhis basittir aslında. Çevreni değiştireceksin arkadaş. Kendi siyasi görüşünün , kendi hayat görüşünün benimsendiği bir çevre edineceksin. Yok diye birşey yok. Sonra onların arasında bir melek parlıyacak gözüne ve aha bu diyeceksin. Yada demiyeceksin yine hayallere kapıldım sayın, sevgili sözlük. Çeneyemi vurdu nedir ?

(bkz: Çevreni değiştir arkadaşım)
"hiç sevgili adayı olmamak"tan daha kötü değildir.
beğenilme duygusu nasıl bi' şey amca? yeniyoy mu?
(bkz: sezercik was here)
bazıları için an değil yaşam biçimidir.
*
aday mı? o zaman yanlış seçim propagandası yapıyorsun.
hakikaten çok sıkıcıdır. aday olayı şu; hani flört edersin, aklında birisi vardır, olur ya da olmaz. bazen bu bile olmaz.
Şu an iÇinde bulunduğum durumdur.
aynı zamanda sevgilinin de olmadığı andır.
çünkü kısmetler hep bulduktan sonra gelir. doymak bilmez insanoğluna bir sınama daha.
bir süre sonra alışılıp aranmadığı durumdur.
alfa erkeklerinin başına gelmeyen.
bende sevgili aday adayı bile yok o derece yalnızım sözlük. neyse en iyisi ben gidip bir çay koyayım.
Allah'ın artık aynaya bir bak ya kulum deme şeklidir .
(bkz: kısmetsizlik) birde bu var tabi .

Alışınca iyi olan durumdur .
erkeklerin çoğunun evli değillerse eğer zaman zaman yaşadığı durumlardır. o yüzden an diyemeyeceğim bir çok an vardır böyle.
tepki olarak bari bi çay demliyim tarzı birşeyler olabilir. gerçek bu.
olup da beraber olamamaktan daha iyi durumdur. boktandır o ayrı.
son 20 yılım*.
sevgilinden ayrıldığın andır. halbuki 1 gün öncesine kadar sevgilinle iyi anlaşırken etrafında milyor tane sevgili adayı mevcuttur. yavşayanı, yazanı, çizeni, ekleyeni, dürteni. ayrıldığın anda hepsi ortadan kaybolur. belki de belli bir saatten sonra balkabağına dönüşüyorlardır bilemedim.
hep yaza denk gelen andır. tam boşa çıkarsın iş güç biter tatile girersin kısmet kaynağı ansızın kurur.