bugün

eline fırsat geçmemiş öğrencidir. okuldan kaçmak olgusu içinde ukte kalmış kimsedir.
mesela;
ilkokul, ortaokul, lise boyunca 12 yılda(hazırlık okudum ben) toplam 2 kez okuldan kaçmış biri olarak yaşadığım durumdur. öğretmen çocuğu olmak hasebiyle, okulun tüm eğitim kadrosu aile dostumuz olduğundan; ilk kaçışımda müdür bey babama 'hocam middere yiyen adam okula gelmemiş' diye şikayet etmiş; ikinci seferde ise sayın müdür yardımcımız, diğer bir okulun müdürü olan babamı arayarak 'hocam oğlun okuldan kaçmış öğleden sonra' demiştir. akşam avde beni zor anlar beklemiş; ancak amcamın istanbuldan ziyaretimize gelmesi ile paçayı sıyırmak nasip olmuştur.
yani kısacası: zor iştir, üzücüdür.
ayrıca eşcinseldir.
ayrıca inektir.
gözlüklüdür.
ilk kaçışından sonra kaçmadığı günlere lanet edecek öğrencidir.
Genellikle şişman olurlar bunlar. Götünü kaldırıp duvardan atlayamaz. Counter strike oynamaya giden arkadaşlarının arkasından bakakalır.
*
ailesel bir sorunu varsa okul bir nevi bir sığınaktır kişi için karar vermiştir. kafasında okuyup adam olacağım ve bu hayattan kurtulacağım diye onun için okuldan kaçmaz okulun değerini bilir.
öğrenciliğin en güzel anlarını yaşayamamış insandır.
ayrıca okuldan kaçmak yerine okulu asmak daha güzel bir fiildir.
yoktur. kim çıkarıyor bunları ya.
kesinlikle yoktur. her öğrenci hayatında 1kez olsun okuldan kaçmıştır. en başarılı öğrenciler bile.
özel okula giden öğrencidir. "ulan para verdim ben buraya" diye düşünür.
(bkz: Süt çocuğu)
lise sona geldiğinde, sırf okuldan kaçmamış olmamak için kaçmayı dener ve fakat kaçtığı zaman diğer sınıflardaki arkadaşlarını oturup bahçedeki bankta bekler. bu da böyle zekice bir anımdı. allahtan hocalar uzaktan el sallamayı tercih ettiler. *
anaokuluna yeni başlamıştır.
babası müdür olan öğrencidir.
okula "hiç okul" diyen öğrencidir.
yürüme özürlüdür.
(bkz: işte o benim)
şişman değildim, inek derecesinde olmasa da çalışkandım. öğretmenlerin örnek gösterdiği akıllı, uslu, temiz pak öğrenciydim. bir kere kanıma girdiler teşebbüs ettim.
babamdan 'yarın okulu ascaz sinemaya gitcez' dedim ve para istedim.
(asmak fiilini babaya epey bi' izah ettik bu arada)
başını sağa sola sallayıp çıkardı parayı verdi. söylediğimden sebep olsa gerek kendimi kaçmış sayamıyorum.
* *
tavsiye: arada okula gidenlerden olmayın. kaçın ama abartmayın.
*
ilkokul öğrencisidir.inektir..kaçmasının derslerini etkileyeceğini düşünür.
ilkokul öğrencisi olma ihtimali yüksektir.ilkokul öğrencisi değilse diyecek pek fazla bir şey bulamıyorum.gün gelir de okuldan kaçacak olursa gideceği yer kesinlikle dershane olur.
20 günlük devamsızlık hakkına yazıktır günahtır kullanınız efendim.
kaçmamış, göstere göstere çıkmış öğrencidir.
Yoktur boyle bi ogrenci efenim.