bugün

bir an önce başlamasını en samimi duygularla istediğim her hangi bir genç arkadaşımızdır.
(bkz: yazar bu başlıkta beni anlatmış)

Cehenneme odunlar ard arda geliyo. *
genç yaşta namaza başlamanın faydalarını öğrendiğinde namazsız bir gün bile geçirmeyecek olan gençtir.
bildiğiniz insandır.

ne tesadüftür ki omzunda melekler, her tarafta görünmez cinler, cennette kendisini bekleyen gılmanlar olduğuna inanmaz.
büyük ihtimalle, kendi bilinciyle, ilerde hiç namaz kılmayan adam/kadın olacak gençtir.
namaz kılsa daha güzel olacak gençtir.

edit:

namazda ruhun ve kalbin ve aklın büyük bir rahatı vardır. hem cisme de o kadar ağır bir iş değildir. hem namaz kılanın diğer dünyevi mübah amelleri, güzel bir nyet ile ibadet hükmünü alır.
(bkz: hristiyan)
(bkz: musevi)
(bkz: budist)
(bkz: alevi)
(bkz: pastafaryan)
(bkz: japon)
(bkz: çin)
(bkz: daha sayim mi)
(bkz: bunu yapan insan olamaz)
namazda ruhun ve kalbin ve aklın büyük bir rahatı vardır. hem cisme de o kadar ağır bir iş değildir. hem namaz kılanın diğer dünyevi mübah amelleri, güzel bir niyet ile ibadet hükmünü alır.
ihtiyarlamayı bekleyen gençtir.yaşlanınca hem emekli olacak hem de elini eteğini dünya işlerinden çekeceğinden çok vakti olacaktır düşüncesindedir.
hep bir bahanesi olan gençtir. yaşı altmışa dayanınca secdeye eli uzanır.
her sabah 5 te takim elbiselerini giyip evde torun bekleme vakti geldiginde yani yaslandiginda namaza da baslayacagini dusunen genctir.
namaz kılıp kılmaması kimseyi zerre kadar ilgilendirmemesi gereken gençtir.

yalnız bazı şahıslar kendilerini ahlak bekçisi ilan etmişlerdir.
en doğruyu kendileri bilirler.
bu şahıslar ramazanda oruç tutmayanları taşlama eğiliminde bulunan zihniyetin savunucusudur.
görüldükleri yerde örümcek ilacı ile dezenfekte edilmeleri rica olunur.
zira azıcık bilgileri ve örümcek beyinleriyle herkesi kendileri gibi güzel insan yapmak için uğraşırlar.
bu uğraş sırasında sizi de küçük ama etkili ısırıklarla zehirleyebilirler.

dikkat ediniz.
+ namaz kılıyor musun sen?
- yok abi!
+ ulan renault clio bee, ayıp sana be!
büyük ihtimalle ilk defa babasının cenazesinde abdest alan genç olacak kişidir.
gösteriş amaçlı değil de gerçekten içinden geldiği, inandığı için kılacaksa zaman kaybetmemesi gereken genctir.
kendisine allah'tan hidayet dilediğim gençtir.
görüşüne saygı duyulması gereken kişidir
(bkz: elalemin derdi sizi mi gerdi)
(bkz: onun aklı yok mu)
Bian önce başlamalı dediğim genç insan..
aslında bi sabah namazından başlasa gerisini getirecek insandır. namaz başka alemdir.
Kendini yaratanı anmadan şükretmeden geçen hayattır.
Allah a yaklaşmanın sadece namazla değil kalple olduğunu bilen gençtir. Namaz başı secdeye koymak değil allah ı zikretmektir.
ben kıldım hissettim maneviyatı da ne oldu, küçükken kandırdılar kıldım. ama büyüyünce direk bıraktım ve hiçte maneviyatsız değilim. zaten maneviyat ne artık onu bile anlayamıyorum. salt bir gerçeklik var onun dışında olan kişilerin fantezi yeteneğine kalmış artık.
güncel Önemli Başlıklar