bugün

her an her yerde, metroda, avmlerde, otobüste, minibüste, dolmuşta, zeplinde, ortaköyde sahilde, caddede, sokak arasında, bahar şenliklerinde vs. görebileceğiniz salak sevgililerdir bunlar. boğasınız gelir hepsini bir kaşık suda. seri cinayetler işleyesiniz gelir bunların yüzünden. sevgilisiz insanı değişik hissiyatlara sürüklemekte üstlerine tanımıyorum.

hiç ayrılmayacağını zanneden sevgililer vardır. belki evleneceklerdir filan. saygı duymam. banane lan. ne saygı duyacağım? benimle mi evleniyor çocuk? allah allah! şaka yaptım lan şaka. baştan alıyorum, o tamamen iç sesimin yansımasıydı. birden salıverdi kendini şuursuzca, brutal vokal yaparcasına. şaka yaptım ben. saygı duyarım evlenecek olabilirler filan ama her sevgiliye baktığımda, gözlemlediğimde aynı ifadeyi görmek zorunda mıyım be kardeşim? ne bu "biz hiç ayrılmayacağız" tandanslı hareketler filan.

dün mesela, şebnem ferah konserindeydim boğaziçi üniversitesi'nde. (sanki boğaziçi'nde okuyormuş gibi gururla söyledim. bi an boğaziçi deyince götüm kalktı resmen istemsizce) kuzenler var yanımda. biri benim gibi sap, diğeri karıcığıyla. işte bakıyorum etrafıma filan, böyle daha hayatının baharında tipler, bi sarılıyorlar bi kucaklaşıyorlar, bi öpüşüyorlar, bi yiyişiyorlar evlerden ırak. terbiyesizler ya. hem de gözümün önünde. lan sevgilisi olan var olmayan var. hayvan sürüsü gibi karşıma geçmiş!... ya ben lan, neyse bi şey demiyorum. yani, insan bi düşünür ya. bi hareketlerine bi bakar ama ya.

bi de bi çift vardı. allah'ım!! yarabbim sana geliyorum! o meşhur sevgili tişörtlerinden giymişler allah'ın malları. (kıskanmıyorum hayır) çocuk "this is my juliet" yazılı, okla kızı gösteren tişörtü giymiş. kız ise "this is my romeo" yazılı olanı giymiş. ya yok böyle bi spastiklik valla ya! isyan ediyorum. "batsın bu dünya bitsin bu rüya, ağlatıpta gülene yazıklar olsun ulan!" diye hönkürdüm bunları görünce. kızım ne o tişörtler filan. yarın öbür gün ayrılacaksınız ne o artistlikler. hem o çocuk fırıldak gibi ben sana diyeyim. iki güne kalmaz "ya bence sen daha iyilerine layıksın, ben seni sevemedim" diye mesaj atar. msnden facebook'tan da siler. onda öyle bi tip var. demedi deme.

ya çocuğa ne demeli. hadi o kız, gaza gelmiş giydirmiş sana tişörtü de sen ne bok yemeye hemen gaza gelmişsin? ya sen nasıl bir, nassıl bir errrkeksin, errr kişissin? (2 tane s, 3 tane r vurgusuna dikkat.) romeo'ymuş, juliet'miş! ikinizde zehirlenip gebereceksiniz. idol edindiğiniz aşk bu mu? bum mu yeaa? shakespeare sizi görse romeo juliet'i yazdığına bin pişman olurdu yemin ediyorum.

düşünsene lan. shakespeare dirilse şimdi. bi bakıyor etraf çakma romeo juliet dolu. "this is my romeo, this is my juliet". "naptım lan ben? yazma deyeydim, ellerim kırılaydı da yazmayaydıığaammm!" diye ağlardı adam. sen o kadar uğraş didin, muhteşem bir eser yaz. sonra tişörtlere baskı yapıp taşak geçsin sikindirik sikindirik aşk yaşayan(!) veletler. siktirin lan romeo juliet'miş.

birkaç güne ayrılırsınız. köpekler gibi birbirinizin arkasından konuşursunuz. 2 güne kalmaz başkalarına aşık(!) olursunuz, başka sevgili edinip ona "seni seviyorum, seninle ciddi düşünüyorum, aşkım, canım, bitanem benim, seni çok özledim, hayatım" diye gönderilmiş kutusundan zahmetsizce iletirsiniz aynı aşk dolu kullanılmış pis, iğrenç sözcüklerinizi.
ilişkide ilk haftada evlilik hayali kuran sevgilidir.

genelde kızlarda vardır bu hayalgücü. izlediği filmlerin, duyduğu aşk efsanelerin etkisindedir. inandığı güvendiği erkeklerin cinsel istismarına yahut maddi istirabına uğraması yüzünden her geçen dakika özgüvenini yitirmiş bayanlar, umutlarına tam yitirmek üzereyken; yaş ilerledikçe duymak istedikleri sözlerin onda birini duydukları erkeklere; onların yalanlarına daha çabuk inandığı için kaynaklanmaktadır. düşüne bir tekme olayında üstüne yoktur vicdansızların, yapmayın lan öyle şeyler.

(bkz: beyler)
(bkz: akıllı olun akıllı)
var böyleleri geçenlerde facebookta şöyle bir diyaloğa şahit oldum ;

k: biz aşkla 3,5 aydır beraberiz ama hiç kavga etmediiiiiiiiik.
e: evet aşk tartışmadık bile.
k: evet biz aşkla çok iyi anlaşıyoruzzz, hiç kavga etmiyoruzz.
e: evet aşk biz çok uyumlu bir çiftiz. 3 ayda nişanlandık sonsuza kadar ayrılmayacağız.
k: aşk beni seviyooo oleyy yaşasın aşk kikikiki.

ayrıca sıfatlarıda ;
e: hayatımın mucizesi.
k: kaderimin en güzel oyunu
Hiç ayrılmayanlar da vardır. Bu tür canlıların nesli tükenmiş olarak kabul edilse de günümüzde karşılaşabilmeniz mümkündür.
ayrılmaları dört gözle beklenen çifttir. özellikle benim tarafımdan*.
Hiç ayrilmayacaklarini bilen sevgililerdir. Bu halde mutludurlar. Muhtemelen kimsenin ne düşündüğü umurlarinda degildir.
kimsenin sikinde olmaması gereken salak sevgililerdir. insan umutlarıyla yaşar lan ibişler fazla kasmayın. insan sevdiği kız-erkek ile devamlı beraber olmak ister. istemek başarmanın da yarısı olduğuna göre gerçekleşme ihtimali %50 dir. kalan 50 de sana girsin ehe. *
evlilik hayalleri kurup çocuklarının sayısını ve isimlerini tartışan çiftlerdir. en ufak bir kavgada ''onsuz yaşayamam'' tribine girip kendine zarar verme ya da intihar etme girişiminde bulunurlar. mantıklı olan insan yapmaz şunları.
lisede ilişkisi başlayan sevgililerdir.
ilişkiye yeni başlamış taze sevgililerdir.
madalya alacaklarına da inanan sevgililerdir.
20 yaşında evlenirler genelde.
usulca yaklaşıp, "ayrılacaksınız bir gün." demek istediğim türler.
salak sevgililerdir.
(bkz: evcilik)
aptallardır, net! Zamanında böyle arkadaşlarım vardı 2 yildır çıkıyorlar, kız evlenme hayalleri kuruyor, erkek öpmeye kıyamıyor... 2. Yıldönümlerinden 1 ay bile geçmeden bitirdiler.
Birgün bitecek diye de başlanmaz ki ama.