bugün

hangi akla hizmet ediyor bilinmeyen tiptir. ulan askerlik zorunlu, yeri sen de seçmiyorsun. askerlik belgen gelince bu ateist askerden muaf da demiyorlar. nereye şansına çıkarsa gidiyorsun. hal böyle olunca askerde her türde düşüncede insanlar olmuş oluyor. sanki askerlik kalksa müslümanlar cepheye koşacak ne olur kaldırmayın diye. ikiyüzlü kamiller.
ateist olup hakkaride allah yok din yalan değip çarpışan kahraman askerimize laf diyemezsiniz.
siktirin gidin lan!
pardon biraz sinirlendim de.
Hristiyan, musevi, yahudi ya da ateist bu kavramlarda şehitlik makamı yoktur. Bu kavramlardan herhangi bir asker olabilir. O asker için şehitlik kavramından bahsetmek mümkün değil. Lakin islamı benimsemiş silah arkadaşının şehitlik haklarının hepsine sahiptir. Onun için şehitlik kavramı sadece hak ediş üzerinden anlam kazanabilir.
valla ya o zaman neden ateistler genelde sosyalist oluyor? Kürdistan'ı savunan bir materyalist tanımıştım, o solcu bile değildi. tüm ateistler böyle diye konuşacak kadar egosu olanlar ateistlerin çoğunun neden pkklı olduğunu açıklasın. ateislterin en az yarısı sosyalist ve pkklı aq adam çıkmış inançsızlık yayıyor. vatan imandır. burada milliyetçilik empoze etmiyorum. bu vatanın doğasında olan bir şey.
Eşek alim olmaz su taşımakla tekkeye, insan adam olmaz gitmek ile Mekke'ye.
davar çok memlekette. bunların hiçte azımsanmayacak bir kısmının çocukları ateist ve deist. bizzat tanıdığım insanlar var. ama bu malların haberleri yok. kendileri davar oldukları için insanlar saklamayı seçiyor.
Kurmay kadronun ve subayların çoğunun ateist, deistlerden oluştuğunu bilmeyen tiptir. Bu ordu halktan bağımsız değildir. Aynı halktaki gibi eğitimli kesim ateist, deistken okumamış kesim yani ordudaki uzman cavuşlar inançlıdır. Zaten böyle olması gerekiyor. tamamen din karşıtı değilim. Bir subay harbin dinle, gökten inen melekle değil, akıl ve bilimle kazanacalığının farkındayken bir uzmanında hayatını feda edebilecek kadar inançlı olması gerekiyor.
Müslüman değilim, subayım, bu devlete hizmet ediyorum. Saygılar.
vatan için savaşan ve ölen her asker kalbimizde kutsal bir yer edinir. dilimizde bunu ifade edecek başka sözcük olmadığından dini ne olursa olsun inancımız ne olursa olsun hepsine şehit diyoruz.
şehidi islami bir mertebe olarak anlayanlar ne derse desin
her kültürde her inançta şehit kavramı vardır.

misal amerikalıların ünlü john brown's body marşı onların inancının da islami şehitlikten farkı olmadığını kanıtlar.
sözlerde john brown adlı askerin vücudu mezarda olsa da ruhunun tanrının ordusuna katıldığı anlatılır.

bu söylemin gerçekliği değil elbette burada önemli olan. geride kalanların kendi inançları doğrultusunda, ölen askerlerine hayal edebildikleri en yüce mertebeyi layık görmesi. şehitlik kalplerde yücelmektir ve kimse inançlı olsun ateist olsun askerlerimizin elinden bunu alamaz.
milliyetçiler kovalasın sizi. eet.
ateistler pkk'lıymış, kaynak her zaman olduğu gibi beyni ile götü yer değiştirmiş ak troller, kürtlerin yüzde 99'u sizin din kardeşiniz artık bunu kabullenin.
not: ateyiz değilim.