bugün

sscb'ye kafa tutup rezil olmasıdır tabi ki.
ilerlemeye Biraz Ara vermeyi akıl edememesi. Aralıksız Yüksek tempo (kendi rüzgarına kapılma) adama eninde sonunda hata yaptırır. O devasa Savaş makinesini Ara vere vere yürütseydi (uzun zamana enikonu yayarak) hedeflerine daha sağlam bir şekilde adım adım ulaşabilirdi belkide kim bilir. Hem, ne işin var stalingrad'da?! Zaten, iş salt stalingrad'ı almakla bitiyor muydu sanki? O Uçsuz bucaksız Rusya'nın derinliklerinde ne yapacaktın? Koca Avrupa neyine yetmedi? Ruslar sana papuç bırakır mı hiç? 10 milyon insanını kıtlığa feda etme pahasına yine de durdurdu seni komünist stalin? Hiç mi dinlemedin Rus ulusal marşını? Hiç mi okumadın Rus savaş tarihini?
Aşırı cesaret
Aşırı hırs
Karşısındakini hafife almak.
iki büyük hatası var aslında:
1)Rusya'ya girmek
2)Yahudi bilim adamlarını elinde tutamamak
Uzun süre hit olarak kalamamalarıdır.
nietzsche okumasıydı. deliyi okuya okuya zıvanadan çıkmış ve her yere saldırmış.
hitlerin askeri bilgisi onbaşıdan öteye gitmez. ikinci Dünya Savaşı'ndaki Almanların bütün başarıları Wehrmacht generallarine aittir. Hitlerin en büyük hatası, generallerini dinlememesidir.
resimle uğraşmayı bırakıp siyasete yönelmek.
en hizli sperm olmasidir.

günümüzde hala baska bir diktatörü örnek alip, kendi inanc ve düsünceleri ugruna baska insanlarin ölümüne sebep olan bir dikdatörü savunanlar var ya hala, iste bunu anlayamiyorum.
hitler istedi diye atlar ölmez.
hata hitlerde değil, onu yapıp yetiştiremeyende.
hitlerin tek hatası geri çekileni ve savaş alanından kaçanı öldürün emridir. ruslar bastırınca taktiksel geri çekilmeler yapıp gerideki noktalarda takviyeli güçlü bir orduyla tekrar saldırsaydı dünyayı ele geçirmişti.