bugün

(bkz: demagoji)

adamın giyotine ve toplama kampına yolladığı sosyalistler buradan kemalpaşa'ya yol olurken yapılması son derece boş beleş kaçan bir geyik muhabbeti.
fesli kadirin yeni versiyonu.

not: lütfen bazıları yakın dönem tarihi de olsa tarihten uzak dursun.
arap sende uzak dur. çünkü bokunu çıkarıyorsunuz.
Sosyalizm, kapitalist düşüncenin karşısındadır.
Üretim malları ve toprakta kesinlikle özel mülkiyet olmaz. Üretim malları ve toprak, kamuya ait olur.
Sosyalist düzenin hakim olduğu bir toplumda bireylerin çıkarları değil, tüm toplumun çıkarları ekonomik kararlarda belirleyici olur.
Sosyalist düşünceye göre toplumda sınıf farklılıkları olmaz ve herkes merkezi otoritenin planlarına uygun çalışarak toplum gelirinden pay alır.
eğitim ve sağlık hizmetlerinden para talep edilmez.

eğer bunlar nazi almanyasında varsa süper tespit haci abi. ama bence yok.
peki kendisinin çıkartmış olduğundan şüphelenilen büyük reich yangınından sonra bütün sorumluluğu sosyalist ve komünistlerin üzerine atıp almanya topraklarında bir cadı avı başlatmış olması?
hitler sadece ekonomide sosyalist bir politika izlemiştir. sosyalistlik ekonomiye indirgenemeyecek kadar geniş bir kavramdı. hitler gibi manyak bir ırkçı istediği kadar kendine sosyalist desin sosyalizmle alakası yoktur. lan davarlar diyeceğim olmayacak madem hitler solun izlediği sosyalist politakayı izliyordu sovyetlerle neden savaştı? hadi size yine ekmek çıkmaz burada solu cahilliğinizle boklayamazsınız.
uğruna dünya kadar insanın kanına girdikleri veya hayatlarını zehir ettikleri "üstün ırk" zırvaları akla gelince bile elde patlayan bir iddia.
devletçi bir politika olduğu için, sosyalistlerdir. Ama parti ismi başında nasyonel ifadesi var o da milliyetçi-sosyalist gibi ideolojik bir oluşum oluyor.
nazizm bir evrimsel hümanizmdir. yavaş gel...

yalnız "o kadar insan öldürdü nasıl sosyalist olur?" diyen görmedim ama* marksist-leninist ideolojiyi benimseyenler milyonlarca kişiyi katletmedi mi? ya da açlıktan ölümlerine sebep olmadı mı?

enteresan.
http://www.pazarlamasyon....uc-ortagi-olmus-markalar/
bunu diyen sığır nasyoneli unutmuş olmalı.

nasyonel sosyalizm ırkçı sağcı faşistlerin uydurdukları bir şey. ona hiç değinmiyorum bile.
Gerçek sosyalist dediğin nazilerdir. Bizde sözde sosyalistler başa geçse Doğu Anadoluyu ermeniye batıyı yunana verir. Bizim sosyalistimiz bayılır kürt arap ermeni yunan götü öpmeye
(bkz: cool story bro)
kaynak götüm, demeyi unutmuşsun birader.
Aynı mantıkla; Metafizik kavramının içinde "Fizik" kelimesi geçiyor. Lakin fizikle alakası yok, felsefi bir kavram. Hitler sadece iktisadi açıdan sosyalizm'den etkilenmiştir.
lütfen nasyonel sosyalizm ve sosyalizm ideolojilerinin anlamlarına tekrar bakın,tekrar araştırın bunu iddia eden kişiler.

eğer anlayamazsanız sorun sizdedir.
nasyonal sosyalist Alman işçi partisi (nsdap) sol franksiyondan gelen milliyetçi bi partiydi. Almanya'daki bizim mhp tarzı muhafazakar milliyetçi partilerden ayırt edilmek için işçi vurgusu yapılarak bu isim tercih edildi.

yani toplumsal olarak solcuların takıldığı bu milliyetçi partiyi (bizim atsızcılar gibi) kuran kişi hitler değil, sonradan bu küçük oluşuma katılıp ele geçiren kişidir. isminde her hangi bi katkısı yok.

daha sonra da bu sol vurgusunu kaybetmemek ama komünist de gorunmemek için işlerine gelen anlam oyunlarıyla kullanıma devam edildi.

not; salak mısınız olm niye yıldız koyuyosunuz. ne yazdığınız anlaşılmıyor, komik de değil.
iddialı sözlerle açıklamaya gerek yok. sosyalizm üretim araçlarının mülkiyetine dair bir ekonomik yöntemdir. bunun üstüne felsefesini yaparak ister sol, ister milliyetçi istersen islami bir siyaset giydirirsin.

nasyonel sozyalizm ile leninizmin ekonomik temelde ortak noktası çoktur.
görsel
liberal argümanidir. bizde fetöculer bu argumani ortaya koyarlar. cok umursamayiniz.

fetoculere abd kici yaladiklari icin, onlara gore geri kalan herkes komunisttir zaten.
(bkz: sazan avı)

sazan olmayan herkes sosyalizm ve nasyonal sosyalizmin çok farklı görüşler olduğunu bilir.
Sosyalizme hakarettir sosyalizm dünayı kurtarmak için çıkmıştır bu ne olduğu belirsiz yaratıklar ise sosyalizmi kendilerine göre belirleyip
Sosyalizmi değiştirmeyi hedeflemişlerdir.
(bkz: enternasyonel sosyalizm).
Aynı mantıkla, "Metafizik" kavramı Felsefi bir kavramdır. Fizik ilmiyle alakası yoktur.
Hitler sadece, Sosyalist ekonomiden etkilenmiştir. Yoksa günümüzdeki, kürtçü, feminist, devlet düşmanı solcuları görse, hepsini canlı canlı krematoryuma atardı.
Hitler türkleri severdi bro sen yanlış biliyorsun.
o zaman eski abd başkanı obama da klu klux klan üyesiydi.
kardeş mesela hitler de sapiens ama insan değil anlatabildim mi?
güncel Önemli Başlıklar