1. 1.
    alman nazi partisi'nin (bkz: nsdap) almanya'da yapılan son demokratik seçimler sırasında kullandığı propaganda sloganı.
    afişi de şöyle;
    hitler size kömür verdi siz de ona oy verin

afişte diyor ki;
    " Führer size 11.5 milyon metreküp kömür verdi. Siz de ona oyunuzu verin!"

şimdi bunun bizimle ne alakası var değil mi?
    22 -4 ... tengir budun
  2. 2.
    Başarısızlıklarda muhalefeti suçla.
    4 ... fyodor paskevich
  3. 3.
    hitler hangi fabrikayı satmış ya da özelleştirmiş, tabi oy verecekler ayrıca almanya soğuk memleket, kömür önemli, evet.
    10 -1 ... kavunvebira
  4. 3.
    Hitler sizi asit odasında kaynattı kabına işeyin demenin zıttıdır.
    4 ... kale3112
  5. 4.
    Şu hükümet niye bana bişey vermiyor veya tanıdığım herhangi birine bişey vermiyor anlamıyorum. Galiba durumumuz kötü olmadığı için vermiyor. Peki durumu kötü olanlara devlet eliyle yardım yapılması o devleti faşizanlıkla suçlamak için yeterli mi? Veyahut yardımların kesilmesi ile sosyal devlet nerede naraları atılcak mı? Yada bu yardımların tamda seçim dönemine gelmesindeki doğallık görmezden mi geliniyor? işte o doğallığın altında demokrasinin kusurları yatar. Tabi şimdi demokrasinin dogmalarıyla dolup taşıp buraya demokrasiyi beyenmiyorsan arabistana gitçiler gelecek aman en iyisi ben kaçıyım.
    2 ... masper
  6. 5.
    siyasi hayatı boyunca halka hiçbir yardım yapmamış bir parti(chf) mensuplarının yadırgadığı olay.
    1 -2 ... jeffrey dahmer
  7. 6.
    (bkz: nazi propagandalarından günümüze anlam çıkartmak).
    1 -3 ... betonayakkabi
  8. 7.
    Biz de yol yaptık ayrıca kömürün yanında makarna dağıtıyoruz hadi ak partiye oy verelim.
    1 -1 ... emrekanat12
  9. 8.
    bizim reisimiz bir kere müslüman oğlu müslüman. yanlış bir ima olmuş tengir kardeşim.
    3 ... dedeninkeli
  10. 9.
    makarna vermemiş mi? hitleri kınıyorum yakıştıramadım kendisine hiç makarnasız oy toplanır mı? koskoca führersin sen bir de.
    3 ... napakyanii