1. 1.
  vichy fransasını kurmazdım. onun yerine afrikaya 3 milyon asker çıkarıp nijerya gibi kolonileri alırdım. sonra portekize savaş ilan edip kolonilerini işgal ederdim. ayrıca sovyetlere tüm hedefler tamamlandığında saldırırdım. sonra abd'yi istila ederdim.

  edit: ayrıca hızlı olmaya önem verirdim. zaten afrikayı alınca başla yıpratma savaşı.
  4 ... australia
 2. 2.
  Körün deliği zorladığı gibi stalingradı zorlamazdım, londraya da daha isabetli atışlar yapardım.
  1 ... shell
 3. 3.
  kolay savaşı.
  2 ... segregasyon
 4. 4.
  kınayarak.
  3 ... ruh okuzu
 5. 5.
  rusya ya saldırmazdım.
  3 ... flat head
 6. 6.
  Savaştan önce sabun üreterek.
  2 ... iiiblacktoothiii
 7. 7.
  Kazanamazdım.

  Üçüncü imparatorluk’un kazanma şansı bile yoktu. Ne asker sayısı olarak, ne hammadde olarak ne de üretim bandı olarak rakiplerinden ilerideydi. Hatta yetersiz popülasyondan ötürü volkssturm Hayata geçirilmiş, hitler gençliğine üye olan coluk çocuğun eline panzerfaust verilerek t-34’lerin önüne salınmıştır. Petrol yetersizliğinden sentetik dizel çalışmaları yürütülmüştür. Hatta son zamanlarda kalitesiz Çelik yüzünden üretimden çıkan tanklar çürük olmaya başlamıştır.

  Yani, olacak şey var, olmayacak şey var. Ayrıca Almanlar az daha uzatsalardı 2 tane atom bombası da onlar yerlerdi.

  Edit: ayrıca Ruslar zaten keklikti, hitler onları yerdi gibi söylemler biraz farazi kaçıyor. Çünkü stalin’in Korkak politikaları olmasaydı muhalif generaller tasviye edilmeyecek, barbarossa harekatı bu kadar hızlı ilerlemeyecekti. Ki işi bilen adamların başa gelmesi ve özellikle order 227’den sonra Uranüs harekatı ile Almanlar pıt pıt geri çekilmeye başlamışlardır.
  Ek olarak belirtmekte fayda var, naziler daha çamurda nasıl gideceğini bilemezken Sovyet savaş unsurları Alman topraklarını son sürat geçmenin yolunu bulmuşlardı. Bunu da adolf hitler‘in reichsautobahn adlı projesine borçluydular. inceleyecek olursanız ilk dönem Sovyet tankları olan bt-2 ve bt-7’ler düz zeminde 70 km hıza ulaşabilmeleri için yapılmışlardır. Bunu da o zamanlarda neredeyse hiç yolu olmayan Rusya icin yapmadıkları aşikardır. Çünkü bu hafif tanklar toprak zeminde palet dağıtıyorlardı.
  Yani Molotov Ribbentrop Paktı‘ndan önce Almanya’yı isgale karar verdikleri ve planladıkları açıkça meydandadır. Uygulanacak olsaydı nazilerin sadece ve sadece 1 sene savaş meydanında olabileceği söyleniyor.
  Yalnız dediğimiz gibi Stalin yüzünden hiçbir zaman bu işlevsel olamamıştır. Naziler daha erken davranmıştır.
  5 -2 ... odysseus
 8. 8.
  kıçıkırık yunanistanı 2 haftada zaptedemeyen gerzek italya ve durduk yere amerikaya saldıran amcık kuşu japonlar olmasaydı rusları bile telef ederdi almanlar.
  1 ... flat head
 9. 9.
  Atatürk ün destegini yanima alarak.
  1 ... portatif
 10. 10.
  düşman ülkelere nihat doğan, burhan kuzu ve tuğçe kazaz'ı yollardım.
  5 ... munir bey