1. 1.
  Tabiki dünyanın en güzel kadınları olan Rus kadınlarını bafilemek için.
  Hadi ama dostum bunu herkes bilir.

  (bkz: am var dediler geldik)
  17 -2 ... en asil duygularin insani
 2. 2.
  (bkz: Faşizm) (bkz: Egoizm) (bkz: Militarizm) (bkz: -izm sevişkesi)
  3 -2 ... issizgucsuzadam
 3. 3.
  bunu bize en iyi hitler açıklayabilir o yüzden biz susalım ve o konuşsun.

  https://video.uludagsozluk.com/v/adolf-hitler-68105/

  &list=UUmXiTEHiO0OF-6HISqIqUlw
  10 ... enkidu1986
 4. 4.
  (bkz: ibnelik)
  2 -1 ... die for metal
 5. 5.
  sscb nin gitgide büyüyen tehlike yaratma potansiyelini sovyetler dahil herkesten önce farketmesi ve sscb nin belini kırmadan avrupada kalıcı zafer tesis edemeyeceğini görmesi. yılanın başını küçükken ezme girişimi sadece o yılanın önce almanyanın yarısı da dahil olmak üzere avrupanın yarısını mideye indirmesini sağlayacak iştahı uyarmaya yaradı.
  11 -1 ... vigilante8
 6. 6.
  Şimdi ben güçlü bir diktatör olsam(yani savaş çıkaracağım diyeceğim kimse muhalefet edemeyecek) elimde saldıracak imkanlarım olsa ilk önce ingiltere'ye saldırırım. Zira orası medeniyetin beşiği. Orası ayaklar altında ezildiğinde dünyanın en güçlü orduları da gelse artık cihan senindir. Eğer sen Alman isen ve Fransızlar da artık sana tabi olmuş ise.

  ikinci seçeneğim ise Rusya'dır. Çünkü bir diktatör en çok diğer bir diktatörden korkar. Zira diktatörler doyumsuzdur ve hep daha fazlasını isterler. Güçlü bir karşı diktatörle ne kadar anlaşma yaparsan yap o yine bir tehlikedir. Onun başı ezilmelidir.

  Hitler birinci seçeneği başaramadığı için ikinci seçeneğe yöneldi. Ruslarla ittifak edip ingilizleri saf dışı bırakabilirdi. Hitler bunu düşünmüştür ancak Stalin güçlü Almanya ile baş başa kalmak istememiştir.
  4 -2 ... bihaberim
 7. 7.
  tüm dünyayı işgal etme hayali kuran kanlı bir zalimin bir ülkeyi işgal etme nedenleri bellidir.

  bunlar, ekonomik, yani temelde petrol, buğday ve madenlere olan ihtiyacını karşılaması,

  siyasi, yani nazizmin komünizm düşmanlığını kanıtlaması gereği ve dünyadaki tüm antikomünistleri yanına çekmek istemesi,

  stratejik, yani, kafkasya üzerinden ortadoğuya inerek ingilizlerin petrol kaynaklarını ele geçirerek zayıflatmak ve sonunda ingiltere' işgal etmek ve tüm avrupa'yı ele geçirmektir.

  rusya ve ingiltere'nin işgali ile tüm avrupa'yı ele geçirdikten sonra, sonsuz kaynakları kullanarak abd'yi işgal ederek kendisine karşı çıkacak güç kalmayınca dünya imparatorluğu kurmak ve ardından almak ırkı dışında tüm ırkları tedricen yok ederek tüm dünyada sadece alman ırkının yaşamasını sağlamak hitler belasının hayaliydi.

  bu nedenle, hitler'in sovyetler birliğine saldırması hüsranla sonuçlanmış olsa da, hayalleri onun bu saldırıyı yapmaya zorluyordu. sovyetler birliği yenilmiş olsaydı, sonsuz kaynaklara kavuşacak olan alman nazizmini abd tek başına durduramayabilirdi. abd'nin atom bombasını 1945 yılında yapabildiği nazara alınırsa, almanya'nın 1941 yılında sovyetleri işgal etmiş olması halinde abd'nin almanya'ya karşı 4 yıl daha dayanabilmesi gerekirdi. bu durumda, abd'nin hem almanya hem de savaşta olduğu japonya ile baş edebilmesi pek mümkün olmazdı.

  edit: hitler hayranı ahmakların anlayamadığı nedenlerdir.
  3 -4 ... zarbut
 8. 8.
  (bkz: kanka nereye dalıyoruz)
  ... absurt hattatin ibdai ideleri
 9. 9.
  -lebensraum.
  -kafkasya'daki petrol yatakları başta olmak üzere sovyet doğal kaynakları.
  -anti-bolşevizm.
  1 ... kornisten kovulan perde ruleti
 10. 10.
  komünizm düşmanlığı ve yer altı zenginlikleri.

  nazi almanyası ve sscb 2.dünya savaşının ortalarına kadar para-çokomel alışverişi yapıyordu.
  ... ignis gehennalis