1. 1.
  Vakti zamanında bir insanımızın da dediği gibi,
  ''laiklik gidecek diyorlar, tabi gidecek bu halk isterse laiklik de gidecek'' türünden demokrasiyi kendi silahıyla vurma oyunudur.
  Ama kurallara uyulmuştur, hitler seçim beyannamesinde demokrasi gidecek, yahudiler yok edilecek, doğuya doğru sınırlar genişletilecek demiştir.
  Almanya halkıda buna göre oy vermiş ve demokrasiyi kendi ipiyle boğmuştur.
  2 -1 ... kocaburun
 2. 2.
  nedense rte yi anımsatıyor ve haklı olarak düşünürler patlatıyor :

  "ya siz, tehlikenin farkında mısınız ?"

  tabi şeriata giden yolda demokrasiyi mastürbatif amaçla kullanan kesim için demokrasi elden gidiyor yaygaraları koparmak moda nede olsa. onlar demokrasiyi sadece kendi emellerine hizmet eden oyuncak gözüyle görürler. varsın görsünler, gün gelir halk o kör gözlerine çomak sokmasını bilir.
  ... amiga1200
 3. 3.
  şaşılacak birşey yok. bush'da seçimle başa geldi. burdan ne anlıyoruz: seçim sistemi öyle umulduğu kadar mutluluk getirmedi bize. kandırılamayacak halk yoktur. devrim yaptığını sananlar da dahil.
  1 ... tabudeviren
 4. 4.
  "hitler de seçimle gelmişti,o yüzden seçim menem birşeydir" demeye getirenlerin kurduğu pervasız cümledir.

  adamlar tek parti cuntasını özlemişler,istiklal mahkemeleri'nde sallandırmak hayalleri hala kursaklarında,"ah ulan bu paşa da darbe yapmadı" hayıflanmaları sesli düşünmeye dönüştü,ardından ortaya cahil bir kızımızın attığı "çobanla benim oyum niye bir" sorusunu ciddi ciddi tartıştılar,hatta bunların içinde okumuş geçinenlerden hulki cevizoğlu olayı dallandırıp budaklandırdı,eğitim(tabii köy enstitüleri gibi rejime adam yetiştiren,özgür düşünceden bi haber eğitimden bahsediyor) seviyesine göre oy verme hadiseleri konuşuldu.

  konuştukça nasıl da batıyorlar,koltukları altlarından gidince nasıl da ciyaklıyorlar.işlerine geldi mi "din de bizim,millet de bizim,çekil aradan" afişleriyle donatıyorlar yurdu,istediklerinde hacca gitmek isteyen köylüyü aşağılayıp dine hakaretler yağdırıyorlar.bunlar hem istismarcı,hem ikiyüzlü,hem de vurdumduymaz.bunların tek derdi statükoları,vatanmış,devletmiş,milletmiş,bunlar buzdağının görünen kısımları.
  1 ... munferit kalabalik
 5. 5.
  http://www.adolfthegreat....Life/politician-maxi.html *
  ... barnabas