bugün

alman hukumetinin cabasiyla gerceklesen hadisedir.

--spoiler--
http://www.cnnturk.com/TU...ID=318&haberID=385977
--spoiler--

gecmis ola.
nazi'ler kitapları yaktılar, merkel yasaklıyor..değişen bir şey yok.
beş-on farklı yayın evinin tek kuruş telif ödemeden bu güne kadar yaklaşık 10 milyon*"kavgam" satması sonucu alınan karardır. durum naziliğin değil beleşçiliğin eseridir.
bizim insanlarimiz cabucak gaza gelip neo milliyetcilerin günümüzde bile daha cok olmasina ragmen, dahada artis gösterip hitlerin yaptiklarindan daha beter seylere sebebiyet verme düsüncesiyle yapilmis olabilinecek eylem...
elde bulunanı arkadaş tarafından çalındığı için derhal bir sahaftan temini gerekir.
bende o kitap varolduğu için bana koymamış durumdur. almanlar da hitler den bu kadar tiksinmişler, onu da anladık bu vesile ile de size ne kardeşim, türkiye' de okuruz okumayız.. diyesi geliyor insanın.
toplatılması pek bir kültür kaybına yol açmayacak olay, asıl vurgu herşeyin fazlası zarar politikası. burjuva devlete göre komünizm zararlı olduğu gibi faşizminde fazlası zarardır.*
(bkz: zaman kötü kolla koltuğu)
türkiyede bi ara manşetlerden verilmişti kavgam'ın satışının tavan yapması.. sosyologlar bunu hemen artan milliyetçiliğe bağlamıştı bu durum alman hükümetini rahatsız etti olsa gerek ki böyle bir karar almışlar.. yasaklamak daha çok dikkat çeker , zira yasaklar delinmek içindir.. bunu hesaba katmamışlar veyahut işler daha derin bilakis böyle bi yasağın kitabın satışlarının artması demek olduğunun bilincindeler..ben bi ara varidat'ı da aramıştım ama bulamamıştım eminim bi çok kişi de bilmiyordur bu kitabı.. eğer ki birileri kitabı , kitabın yaydığı fikirleri geerçekten zararlı bulup türkiye'nin iyiliği için böyle bi işe kalktıysa , bence hatalı yöntem..yok eğer amaç başkaysa çoktan başarılı oldu..
Yahudi lobisinin faaliyetleri sonucu alinmis karardir. Zira Adolf Hitler kitabinda yahudiler'in foyalarini birbir ortaya cikarmis adeta bugunun turkiye'sine isik tutmustur. O zamanki Germen ilinde olan yahudi faaliyetlerinin hepsi bugun turkiye'de de mevcuttur.
p2p/warez aglarinda, bol miktarda rastlanabilir bir kitap oldugundan dolayi, en az youtube'un yasaklanmasi kadar mantiksiz ve bos yere yapilan bir eylemdir. okumak isteyen, dusunen bulur okur. *
(bkz: yasaklı kitap okumak)
(bkz: yasaklı kitap bulundurmak)