bugün

Sözlüğe ilk geldiğimde tanımıştım kendisini, tanımıştım derken birebir diyaloğum olmadı hiç uzaktan tanıdım.

Kütahya takıntısı haricinde zararsız kendi halinde bir kızdı, belki de uzaktan hoşlanmış, uzaktan sevmiş belki bir ara evlenmeyi bile düşünmüştüm onunla en azından evlenmeyi denemeyi.

Hatta arsızın sözlüğü kasıp kavurduğu günlerde yüreğim ağzımdaydı o güzel sözleriyle, tatlı diliyle benim hislimi kandırır diye. Arsızı bulup indirmeyi bile düşündüm. Hisli ile evlenip kütahyaya yerleşecek, boy boy çocuklarım olacaktı. Kimsenin bunu benden almaya hakkı yoktu.

Sonra, sonra bir gün hislo gitti. Hiç bir iz bırakmadan, kimseye bir şey demeden gitti. Ne hissetti acaba giderken bilmiyorum ama yıktı da gitti.

Kim bilir şimdi kiminle ne yapıyordur. Ben ise hala o halaylon peşinde yarı ayık, yarı sarhoş kabuğumda yaşıyorum. Duyan bilen varsa ne olur bir şey desin dostlar. Ve sen hisli eğer okuyorsan ne olur geri dön.
Hatırlıyorum. Kütahya ile ilgili bilmediğimiz bişey kalmamıştı.
Gerçi Bildik de ne değişti?
Hakikaten ben neden Kütahya’yla ilgili bilgiye sahibim?
görsel
Şu an damadı boğuyor galiba. Bana yeni telefon al diye.*
nişanlandıktan bir ay sonra evlendiğini duymuştum. daha sonra bir tanıdık, oğlu olduğunu söyledi ismini hasin koymuş. heyhat kısmet işte..
Hakkaten düşündüm de bu kütahyalı buraları terk ettikten sonra benim de yüzüm gülmedi. Hiç bir aktiviteden keyif alamaz oldum. Hislibiri noolur geri dööööön.
şimdiye 3. evladını kucağına almış olması muhtemeldir. evleneli 1.5-2 sene falan oldu ama bence başarmışlardır.

ben bu sözlüğe 2016 senesinin ilk ayında geldim. bu arkadaşımız hemen hemen o zamanlardan beri bu sık sık belirttiği "eline kadın eli değmemiş" ( bakir demek istiyor yani ) nişanlısına varana kadar yana yakıla evlenecek adam arayıp duruyordu. o kadar uzun süre arayıp sonra kavuşunca muhtemelen bayağı hızlı ilerlemişlerdir..

allah mutlu mesut etsin tabi bu konularda aşırı uçlarda gezinen bir arkadaştı ama baş ağrısı yaratmak dışında kimseye başka bir zararı yoktu. inşallah mutludur.
Hislibiri kim aq.
Evlendi iki çocuk yapti. Onlara bakıyor.
evli ve kütahya kaymakamı olarak hayatına devam etmektedir. 6 tanede çocuk yapmış diyorlar. koca koca koca kütahya kütahya kütahya diye geziyordu başka türlüsü olamazdı zaten.
Akibetul muttakin.
Valla kıza helal olsun Kütahya dilinden düşmüyordu dalga falan geçiyorduk ama evlendi barklandı bizlerde burada hala sapız. Belki de iş bile bulmuştur.

--spoiler--
Ulu ilk defa mezun verdi oğlum iftihar et!
--spoiler--

(bkz: hababam sınıfı ahmet)