bugün

çoğunlukla hatun kişisinin erkek kişisine ilişkiyi bitirmek istediğinde veya erkek kişisi tarafından sunulan ilişkiye başlamamak amacıyla söylenen kelimeler topluluğu. keza hayır derse bu erkekler için basit bir cevaptır ve hayırdır artık o erkeğe naz veya kapris yapamayacaktır. yada kendisini poh pohlatamayacaktır. * mamafih hatun kişisi bunu istememektedir. hiç birşey hissetmiyor olsa dahi söz konusu erkek kişisi bir başka hatun kişisi için değil de kendisi için paralanmalıdır. hislerinden emin değilmiş ozaman hislerinden emin olması için elimden geleni yapayım demelidir. keza erkek kişsi seviyodur ve kadın kişisi söz konusu erkek kişsini sevmese dahi bu kendine duyulan sevgiyi kullanmasında bi sakınca yoktur.
çoğu durumda da erkek kişisini süründürmek amaçlı söylenir. keza erkek kişisi basit bir varlıktır ve hislerden emin olamamak onun için karmaşık bir durumdur.
erkek kişisi için birey ya seviyordur ya sevmiyordur bunların birbirine karışması ve haliyle emin olunamaması anlamlandırılamayacak bir hadisedir.

-bir dakika beni dinlermisin babür
-dinliyorum canım
-sana karşı olan hislerimden emin değilim
-tamamen sana ait olan duygularına sen dahi güvenemiyorsan ben sana nasıl güvenebilirim ozaman
yalan cümledir.
(bkz: cevir kazi yanmasin) ulan yeni mi anladın
hislerimden emin değilim demek; benim için uğraşman, mücadele etmen gerekirse sürünmen kısacası beni hak etmen ve beni ikna etmen gerekir demektir.

kızın burda asıl hoşuna giden erkek değil, sevilmektir. bir nevi egosunu tatmin etmesidir.
bir dişiye aşık olduktan sonra kankaya anlatırken ağızdan kaçan hedeyi toparlamaya yarayabilir. öyle ki;

-abi ben selmaya pislik aşık oldum ya. *
+harbimi len. iyi ama o kızın çıktığı var lan bide senin gibi gorile bakmaz ki o. *
-ya zaten hislerimden emin degilim. kandırıyom kendimi *
+... *