1. 1.
  mustafa kemal'in şahsına vermeleri şaşırtıcıdır. mustafa kemal kendilerinin amcalarının oğlu olduğu için olabilir mi acaba? yoksa mustafa kemal'in 23 nisan 1920'de meclisin açılışında belirttiği üzre, ankara meclisinin tek amacının ''saltanat ve hilafeti kurtarmak'' olduğunu belirttiği için mi?

  halifenin yaveri sıfatıyla mücadele etmese ne anadolu, ne de yurtdışındaki müslümanlar en ufak destek sağlamazdı.

  tanım: tam miktarını bilmediğim bağışlama olayıdır.
  3 -4 ... jeffrey dahmer
 2. 2.
  (bkz: at yalanı sikeyim inananı) bugün de nasip oldu yazmak çok şükür.
  2 ... noxeca
 3. 3.
  ingiliz botu altında inleyen aç hintlilerin cumadan sonraları toplanıp yastık altı birikimlerini (tonla) atatürk'e yollamasıdır.

  hint müslümanlarının atatürk e tonla para vermesi
  2 ... caranthir
 4. 4.
  geleceğin pakistanlıları.
  1 ... mumbarsever01
 5. 5.
  at yalanını sikeyim dananı.

  belgesi olmayan bir iddia

  her zaman ki gibi dinci yalanı.
  4 -2 ... timur cengiz hulagu
 6. 6.
  Hint müslümanlarının desteği vardır, ancak bu yardımlar Enver paşa ve beraberindekilerin çabaları sonucu Anadolu'daki Kuvayı milliye'ye gönderilmiştir. Bizzat Enver paşa tarafından Atatürk ve ismet Paşa'ya gönderilen murassa kılıçlar dışında şahsa gönderilen bir şey yok.

  Ayrıca kazım Karabekir'in istiklal harbimiz eserinde, Mustafa Kemal Paşa'nın yaveri-i Şehriyar kordonu taşımasının halk tarafından olumsuz karşılandığı yazılır. Karabekir Paşa'nın uyarısıyla kordonunu ve üniformasını çıkarmıştır.

  Yaygın kanaatin aksine Anadolu halkı hilafete ve saltanata o kadar da bağlı değildi. Bunu anlamak için bol bol hatırat okumak lazım.

  Ekleme; kılıçların Enver paşa ile bir ilgisinin olmadığını öğrendim. buhara emirinin taraftarları tarafından Timur döneminden kalma bir Kur'an ile birlikte 3 kılıç gönderilmiş. Enver paşa hakkında abartılı ve yüceltici ama yalan pek çok yazıdan bir kısmına inanma gafletini gösterdim. Milli mücadeleye yardımda bulunmak bir kenara sabote etmek istemiş ama Ruslar izin vermeyince Türkistan'a çekilmiş.
  2 -1 ... karacaoglan