1. 1.
  Altı yedi sene önce teneke kutuda satılıyordu, şahane birşeydi. hala satılıyor mu bilmem. Gerçi artık her yerde satılıyor hindistan cevizi. del iç işte. Neyse bilgileri verelim :

  Tek bir hindistan cevizinin suyu vücudun günlük beslenmesi için gerekli olan C vitaminini yeterli bir oranda karşılar. Ve B grubu vitaminlerini de içerir. (Niasin, pantotenik asit, biotin, riboflavin, folik asit, tiamin, pyridoxin). Suyu ayrıca sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, bakır, fosfor, sülfür ve klorda içerir.

  Bağırsak enfeksiyonlarında, ishal ve kusma ile kaybolan suya karşı hindistan cevizi suyu tavsiye edilir. Ayrıca bu suyun idrar yollarında antiseptik tesir yaptığı da ifade edilmektedir. Kalori değeri tahmin edildiğinden çok düşük olduğundan, kilo problemi olanlar için de bu su iyi bir içecektir. Hindistan cevizi suyunun 100 gramı 17,4 kalori verir.
  ... polski
 2. 2.
  dehşet bir tada sahip orgazmik içecek. soğuk olması önerilir.
  1 ... taharetmuslugu
 3. 3.
  çok ağır ve yağlıdır.
  -1 ... realmanager
 4. 4.
  Kan plazması yerine kullanılabilecek bir elektrolit dengesine sahiptir.
  ... kanayan kanatlarla geldim
 5. 5.
  bugün cevizi delmemle fisirdayarak ve gaz çıkartarak bozuk oldugu hakkında uyarı veren sıvıdır. bilmiyorum hindistan cevizi taze olsaydı belki içebilirdim ama kendimi zorlamadım.
  ... memocan2468