bugün

fenerbahçe kulubünün bugün itibariyle resmi internet sitesinde hıncal uluç'un köşe yazarlığını bırakması için yayınladığı açıklamadır. konu ise hıncal uluç'un kural tanımaz ve gazeteci ahlakına aykırı hareket ettiği söylenmiştir. kendisinin aziz yıldırım nefreti ile dolu olduğu falan söylenmiştir. yani benim anlamadığım bir başkanı sevmiyorsanız yazarlığı mı bırakmak zorundasınız. güya hıncal uluç yazılarında fenerbahçe'yi bölücü ve derhal kapatılması gereken bir kulüp gibi göstermiş. koskoca bir spor kulubünün uğraştığı şeylere bakar mısınız, acayip gülünç duruma düşmekten başka neye yarıyor ki bunlar, ha bide taraftarı galeyana getirmek o da var doğru, sora gitsinler hıncal uluç'a bide diğer ayağından sıksınlar tamam işte istedikleri bu.kaos kaos kaos.
fenerbahçe'nin şampiyonlar liginde finale çıkması halinde kendiliğinden gerçekleşecek olan istek.
(bkz: fenerbahce finale ciksin kellemi keserim)
100 yıllık bir kulübün, 50 yıllık bir gazeteciye karşı küstahça hareketinden başka bir şey değildir.
- hıncal uluç'un; siz çağrı bırakın ben size dönerim diye tepki vermesi muhtemel olay.
bir fenerbahceli olaraktan okumaktan hicap duydugum cagridir. hincal uluç ne demiş ilgili yazisinda, kendi uslubunda olanlara bitenlere izahata vermemiş mi? tenkit etmemiş mi? ezberleri bozmamiş mi bozdu tabiki.

bendeniz için hincal uluc'u distan anti patik gelen tarz mimiklerine rağmen sevmekteyim. cünkü kendisi hemen hemen her konu hakkında fikirlerini beyan etmiş ve köse yazarliğina belli bir kalite getirmiştir.

nedir mi bu kalite? yediğini içtiğini ve gördüğünü yazaraktan arada satirlar aralarinda ögütler vererekten. bir yazar olarak toplumsal görevini yapmiştir.

seversiniz sevmezsiniz o ayri konu ama dediklerinden feyz alip öngörülerini pas gecmemek gerek. bakın pas gecmeleri yüzünden su anda süreyya ayhan artik kolay kolay pistlerde kosamayacak.

zor birşey değil amigoluk kiyafetlerini atip duru gözle sezar'in hakkını sezar'a vermek.

tamam kendisi hasta galatasaraylidir ama bu darayi düserek safiyi bulamayacak kadar körlestik mi?

farz-i misal galapagoslu iguana'nin yazdiği bir entry yüzünden -ayni tarzda objektivite ile- atiyorum işte t.c.d.d.'nin bu adam sözlükte yazmasin diye beyanat veren bir burokrati kinamaz miyiz? elbette kinariz.

nitekim roller ayni, senaryo ayni yalniz dekor ve oyuncular farkli. işte bu yuzden dolayi bu hadiseye bu gözle bakmak dogru olmaktadir.

bir fenerbahceli olarak -hem de diğer takımlarin nitelediği gibi pis fenerli kaleminden- olarak -inanmayan anlasilmamiş entrylerime baksın- kafamda ciddi ciddi bu yönetim ne yaptiğinin farkinda mi? diye sorusu gelmektedir.

biliyorsunuz ittihatcilikla beraber önce yazarlari yok etme, sonra faili mechul daha sonra da kaza süsü ile hayattan el cektirme olaylarina asinayiz.

şimdi salağin biri tutup bu adama zarar verse bunun vebalini o bildiriyi kaleme alan ve yazdiran kişiler nasil öder?

mühim not: galapagoslu iguana örneği sadece ismi gecen yazarin samimiyetine güvendiğim farz-i misal olarak verilmiştir, 'aha ona laf soktu' diye sevinmeyiniz.
hincal uluç'un yazısını okuyunca hak ettiğini düşündüğüm çağrı.*
besiktas'tan sonra fenerbahce'nin de hıncal'a taktığının göstergesi olan çagrıdır. yahu adam sadece doğruları söylüyor diye niye bu kadar düşman olunur. şimdi bazı kişiler galatasaraylı diye koruyorsunuz diyecekler, adam galatasaray kongre üyeliğinden istifa etti, yakın arkadaşı canaydın'a söylemediğini bırakmadı. işin özü menfaat meselesi, işlerine gelemeyeni söyleyince birileri hemen hedef gösteriyorlar.

adam yalan mı söylüyor; 3 gün öncesine kadar inkar ettiği birliğe şimdi başkan oldu aziz yıldırım...
tüpçü'nün hali ortada.

galatasaray'ın basına tarihinin en cirkef patronu gelmek üzere...

türk futbolunun 3 büyüklerinin düştüğü hali korkmadan yazıyor diye adamı hedef gösteriyorlar. yaşım 25, ben 10 yaşındayken hıncal uluç sabahta yazardı hala yazıyor. babam da bu adamı okuyarak gelmiş 50 yaşına. şimdi biz her ne kadar da bu adam diyerek falan bahsetsek de kendisi dedemiz yaşında kültürlü, açıksözlü, ileri görüşlü bir yazar. takdir edip plaketler vermek gerkirken hala onunla uğraşıyorlar ya helal olsun.

sanırım fenerbahce spor basınında tek düzelik istiyor, koruması altına girdikleri basbakanın medyada istediği gibi. adam gibi adam hıncal uluç diyorum susuyorum.
fener taraftarlarının bazılarının eleştiriye olan tahammülsüzlüklerini gösteren çağrı. bir kulüp hakkında elbette eleştiri olacak burası diktatörlük değil adam kanun dışı bir şey söylüyorsa bir dava açarsın adalet cezasını verir. ama kanunlar çerçevisinde yapılan eleştirilere verilen bu tepki fener'in gerçekten imparatorluk olmak isteğini kanıtlıyor. akp hükümetinin yapılan eleştirilere verdikleri tepkiden farksız. bir taraftan çağdaşlaşalım avrupa seviyesine gelelim diyorlar öbür taraftan kimsenin kendilerine laf etmesini istemiyorlar. rte siyasette aziz yıldırım sporda dikatatör olmaya niyetli.

aziz yıldırım = rte

http://sabah.com.tr/2008/...4545BC43F3D0A3E12269.html
bıraktığı gün un ve şeker alıp tüm mahalle eşrafına helva dağıtacağım, ah bi bıraksa, keşke görebilsek o günleri ama yatacak yeri de yok ki !

(bkz: hınç-al)
haftada bir, bi' tane kulüp yapar bu çağrıyı, skleyen kim? işine gelene "sen gel çocuğum" gelmeyene "bırak". ne güzel istanbul lan.. yarın hıncal uluç gittiği zaman kimlere "sen bırak" diyecek bu son derece "yapıcı" yönetimler onu merak ediyorum.

gerçi en azından bu sefer kahvehane ağızıyla yapılmamış çağrı, bu da bi' gelişme.
sonuç olarak bir fenerbahçe klübünün yapmaması gereken davranıştı. ama hıncal uluç'a da bir parantez açmak lazım.
bu adam düşündüğü şeyi yazıyor. çok da gezmiş. belli bir birikimi var. ama bazı konularda öylesine saçmalıyor ki* böyle tepkilerin doğması doğaldır.
bir keresinde 12 eylül dönemini 11 eylülü öne sürerek övmüştü. neymiş efendim ODTÜ lü öğrenciler bunun amerikalı arkadaşını rahatsız etmişler. yani sırf bu sebepten dolayı adam ülkenin anasını tabiri caizse züken bir 12 eylül'ü övebilmiştir. övmese bile artılarından bahsetmiştir. işte böyle bir yorum yapabilme kapasitesindeki bir adamdan bahsediyoruz.

ayrıca bir galatasaray taraftarı olduğundan, fenerbahçe'ye gelince her türlü çirkef yorumu da yapmaktan geri kalmamaktadır. ona göre fenerbahçe ligde kollanıyormuş. ya sayın uluç, hadi ligde kollanıyoruz, peki şampiyonlar liginde nasıl çeyrek finale çıktık. orda da mı kullanıyoruz. bakın fenerbahçe dediğiniz takıma geçen sene son haftalara kadar penaltı çalınmadı kardeşim. bu mudur kollanma?
evet bir kollanma vardır ve bu kollanma tersinedir. bunun sebebi ise fenerbahçenin başarılı ve istikrarlı yükselişini çekemeyen diğer takım fanatikleridir.
bu sebepten dolayı uluç tarzı fanatiklerin fenerbahçe ile ilgili olan düşüncelerine gülünüp geçilmelidir. gerçi benim şahsi kanaatim bir galatasaray taraftarının fenerbahçe ile ilgili her hangi bir mantıklı yorum yapamayacağıdır. eminim iyi gs liler var fakat benim gördüğüm bütün gs liler benim bu genellememi yapmamda bana yardımcı olmuşlardır.

sonuç olarak hıncal uluç yazarlığı bırakmamalıdır. zira çok iyi trafik analizleri yazmakta, gittiği restoranları ve gittiği sanatla ilgili şeyleri çok iyi anlatmaktadır. ayrıca bölümündeki tebessüm kısmını oldukça beğenmekteyim. ama iş fenere geldi mi sıçmaktadır sayın uluç.
güncel Önemli Başlıklar