1. 1.
  Selçuklular'ın malazgirt savaşı'nda uyguladıkları taktik.
  9 ... tusu
 2. 2.
  osmanlı devletinin de uyguladıgı savas taktigidir,
  en onemli adam, sıra halindeki ordunun ortasında durur, dogal olarak dusman ordusu bu adama saldıracagından ortaya atak yapar ardından orta bolum geri cekilirken sag ve sol kanatlar dusman orduyu cevreler ve araya alır boylece dusman ordu sadece bir yonden degil her yandan gelen dusmanla savasmak durumunda kalır ve sag ve sol kanatlar basarılı olur ya da amiyane tabirle satmazsa basarılı olunur
  5 ... dopdop
 3. 3.
  ilk vampir hannibal adli kralin kullandigi ama en basarili olarak turk ordusunun kullandigi savas taktigi
  2 -1 ... markasiz
 4. 4.
  bu şanlı taktiğe ilk yazıyı yazmak gerçekten önemli benim için, şimdiden sevgili uludağ sözlük yöneticilerine teşekkür ederim. turan taktiği bize taa anaokulda öğretilen ve lise son sınıfa kadar kafamıza işlenen bir taktirdir. yarım hilal şeklindeki bu taktik sayesinde osmanlı çocukları birçok millete ayar vermiştir, hemde birçok savaşta. günümüze yorumlarsak kolpacı avı da denebilir, şöyle ki hani önden çelimsiz adamları yollarsın git posta koy baktın seni dövecekler bu tarafa koş biz onlara bir ayar çekeriz gibi... ön saflarda akıncılar, tokatçılar ve deliler bulunmaktadır. yanlarda ve arka saflarda bu dönemin klasiği günümüzün sniperları yani okçular bulunmaktadır. velhasıl kelam turan taktiği oldukça uzun seneler papazın aynı pilavı yediğinin kanıtıdır. çünkü osmanlı kara savaşlarında bu taktiği büyük bir başarıyla uygulamıştır.
  5 -1 ... ireland
 5. 5.
  türkler'in bozkurtlardan öğrendiği taktiktir. bozkurtlar, kendilerinden sayıca fazla çakal, sırtlan vb. hayvanlarla dövüşeceklerinde kullanırlar bu savaş tekniğini. kendilerini bozkurtla özdeşleştiren türkler ise bu teknik sayesinde cermenlerden çinlilere, haçlılardan macarlara kadar bir çok milletin kafasına kafasına vermiştir savaş alanlarında. hilal taktiği de denir.
  7 -1 ... tengrikut
 6. 6.
  Alparslan ın malazgirt savaşı ndan zaferle ayrılmasını sağlayan savaş taktiğidir.
  2 ... ck_06
 7. 7.
  çok kreatif, çok yaratıcı savaş taktiği. maaşallah.
  7 -1 ... siyahbeyazkizil
 8. 8.
  (bkz: ricat)
  1 ... kara hilal
 9. 9.
  turan taktigi olarakta bilinen savas taktigi.
  3 ... ankakusu
 10. 10.
  - kacıyolar lan kacıyolar.
  düşmanın bunu söyledikten kısa süre sonra dumura uğradığı taktik. az zamanda birden cok duyguyu tattırdığı tarihte sıkça görülmüştür.
  4 ... sehir zorbasi