bugün

"Hatay'dan Eskişehir’e gelen depremzede 9.sınıf öğrencisi T.i, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in başkanlığını yaptığı ESBAV’a bağlı Özel Çağdaş Lisesi'ne “başörtülü olduğu gerekçesiyle” kayıt yaptıramadı.

Okul müdürü ismail Samur, öğrenciye "Okula bu şekilde mi geleceksin?" sorusunu yöneltti. Eğitim-Bir-Sen’in okul önünde olayı duyurması üzerine MEB soruşturma başlattı."
O kadar imam hatip var.
O kadar başörtüsüyle kayıt yapacak okul.
Özel okul adı üstünde.

Zamanında o hep mağduruz dedikleri başörtüsü mağduriyeti "devlet üniversitesilerindeydi". Özel değil.

Sahibi çıkıp burası benim özel arazim dese kim olursa olsun gık diyemezsin.
hilal kaplan kim ki ?
Boğaz pelikanı.
kazanmak için daima mağdur oyunları olmalı diye düşünmekten başka icatları yok. hatta yeni, yeniden, yepisyeni bir 15 temmuz hikayemiz bile oluşabilir. tabii kedileri trafoya atma hikayesi mutlaka olacaktır.
hilal kaplan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından TRT (Türkiye Radyo Televizyon Kurumu) Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.

Birgün Gazetesi’nde çalışan Mustafa Bildircin’in iddialarına göre TRT’de, Hilal Kaplan ve Mücahit Eker’in de aralarında bulunduğu üst düzey yöneticilere 2021 yılında ödenen ücret 824 bin TL’dir.

Hilal Kaplan 2007 yılında akademisyen Süheyb Öğüt ile evlenmiştir.

Ancak çeşitli haber sitelerinde yer ala ifadelere göre Hilal Kaplan, eşi Süheyb Öğüt’ten 2022 yılının Temmuz ayında Çağlayan Adliyesi’nde sessiz sedasız boşanmıştır. Süheyb Öğüt pelikancıların başıdır.

görsel

(bkz: https://biyografi.co/hilal-kaplan-ogut/1687)
Pelikanların en önemli ayırt edici özellikleri çok uzun gagaları, kanca şeklinde aşağı kıvrılmış üst gaga ucu ve alt gagaya bağlı büyük boğaz kesesidir. Alt gaganın kafaya bağlandığı kemiği ince olması ve esnek dil kasları, kesenin balık yakalamak ve bazen de yağmur suyu toplamak[18] için sepet gibi kullanılmasına olanak sağlar ancak balıkların yutulmasına engel olmamak için dil çok küçüktür.[42] Boyunları uzun olduğu gibi, geniş, tam perdeli ayakları, kısa ve kalın bacakları vardır.
Kaynak vikipedia
Ermeni sevdalısı, sonradan iktidar sevicisi, bana göre samimiyetsiz şahsın açıklamaları. Evet.
Her seçimde yaptığı şarlatanlık. Böyle bir sıkıntı artık yok.
Fetö artığının bitmeyen ağlaması...
(bkz: Kısa kes)

Uzun yapma denir.
boğaziçi üniversitesine başörtüsü sayesinde kabul edilmiştir...

o sıralarda boğaziçi sosyolojinin solcu hocaları bir numaralı düşman olarak türkiye cumhuriyetini ve onun ordusunu görüyorlardı.. dolayısıyla "...cumhuriyetin aşağılayıp ezdiği..." bütün azınlıklarla dayanışmaya özen gösteriyorlardı.. ermeniler, kıbrıs rumları, feministler, kürtler, dinciler, tarikatçılar, başörtülüler, düzene karşı olarak algıladıkları kim varsa... abant toplantıları/ermeni konferansı/yes be annem zamanından bahsediyoruz..

hilal bu karambolde boğaziçine girebildi.. boğaziçini hakkedecek her hangi bir zihinsel pırıltısı veya akademik başarısı olmadığı ama başörtüsü olduğu için girebildi.. başörtüsü mağduriyeti sayesinde boğaziçine kendisinden çok daha fazla hakkeden adayların önüne geçerek girebildi..

hilal'i boğaziçine sokan komünist ekipten bazı isimler: nükhet sirman, nilüfer göle, fatma gök, nazan üstündağ..

hilal boğaziçinde komünistlerin panellerde kullandıkları saldırı dilini çok iyi öğrendi.. onun dışında zihinsel olarak bir polip düzeyinde kaldı.. şu sıralar o dili akp'nin hizmetinde büyük bir ustalıkla kullanıyor.. hilal'in yazılarındaki dinsel referanslar kapatılırsa yazının bir cihangir solcusunun kaleminden çıktığı zannedilebilir..