1. 1.
    Hilafetini sikerim oy kullanacağım.
    27 -7 ... fyodor paskevich
  2. 2.
    bunlar nasıl kafalarda amk. hilafetten ne umuyorsun? biz hak yol islamdayız bizim papa gibi bir yapıya ihtiyacımız mı var?
    5 -2 ... saldirayterk
  3. 3.
    Oyumu Muhammed Salah'a atacağım.
    4 -1 ... gopuh
  4. 4.
    hilafet makamını papalıkla bir tutan aptalları ortaya çıkarmıştır. hem ''hak yol islam'' diyor hem de ''hilafete ne ihtiyacımız var'' diyor. ulan bir bak islam dünyasına, ne halde ondan sonra bu soruyu bir daha sor geri zekalı seni.
    4 -11 ... jeffrey dahmer
  5. 5.
    Tipleri kes. Bir sebepten Oy vermeyecek olsam sırf bunlara inat oy verirdim.
    ... cold man
  6. 6.
    Hilafet gelsinde sizi karımız yapalım. O zaman ağlamayın ama orospu evlatları.
    1 -4 ... we did it
  7. 7.
    benim mumin kardeşim demokrasi aldatmacadir deyince küfür edersiniz ama bütün düşünürler demokrasiyi ideal yönetim biçimi olarak görmemiştir.

“Eğer oy vermek bir şey değiştirseydi yasaklanırdı”
    Emma Goldman.

“Demokrasi oy vermek değil, oyların sayılmasıdır”
    Tom Stoppard.

“Demokrasi iki-yüzlülüktür; Eğer demokrasi özgürlükse, neden bizim insanlarımız özgür değil?. Eğer demokrasi adâletse neden biz adâlete sâhip değiliz?. Eğer demokrasi eşitlikse neden biz eşitliğe sâhip değiliz?”
    Malcom X.

“Kelimenin tam anlamıyla gerçek bir demokrasi hiç-bir zaman vâr-olmadı ve vâr-olmayacaktır”
    Jean Jacques Rousseau.

“Demokrasinin kötü olan bir yönü, çoğunluğun tiranlığına dönüşmesidir”
    Lord Acton.

“Bütün despotizmler içerisinde demokrasi, en az dayanıklısı olmakla birlikte en kötüsüdür” Fisher Ames.

“Çoğunluğun azınlık tarafından yönetimi tiranlıktır; azınlığın çoğunluk tarafından yönetimi de tiranlıktır. Her iki durumda da “senin istediğin gibi değil, bizim istediğimiz gibi yapacaksın” kuralı geçerlidir”
    Herbert Spencer.

“Bireysel çıkar değil, asıl grup-çıkarı tehlikelidir”
    Friedrich A. von Hayek.

“Hiç-bir şey çıkar-gruplarının etkisinden daha tehlikeli değildir”
    Jean Jacques Rousseau.

“Kânunları zenginlerin çıkarı için yapıyorsunuz”
    Euripides.

“Parlamentonun kapıları fakirlere kapalıdır”
    Ovid.

“Demokrasi konusundaki eleştirilerin nedeni, devletin çoğunluğun üzerinde anlaşmış olduğu kararlara hizmet ettiği düşüncesi değildir, asıl îtiraz çoğunluğun, holdinglerin ve çeşitli çıkar-gruplarının isteklerine hizmet etmek zorunda kalmasıdır”
    Friedrich A. von Hayek.

“Demokrasi keyfi güçten başka bir şey değildir”
    Pierre Joseph Proudhon.

“Demokrasi gizli bir aristokrasidir”
    Pierre-Joseph Proudhon.

“Demokrasi despotizme dönüşür”
    Eflatun.

“Demokrasi despotizmdir. Genel irâdenin onaylamadığı bir yürütme oluşturur”
    Immanuel Kant.

“Demokrasi despotizmin en ileri şeklidir”
    Aristo.

“Demokratik kurumların özgürlüğü ve medeniyeti er ya da geç mahvedeceği konusunda iknâ olmuş bulunmaktayım”
    Thomas Babington Macaulay.

“Karşı-karşıya kaldığınız aşılması zor sorunları, mevcut düşünce yapınızla çözemezsiniz. Çünkü bu sorunlar, mevcut düşünce yapınızın ürünüdürler”
    Einstein.

“Demokrasi câhil kitlelerin egemen olduğu bir yönetim şekline dönüşebilir”
    Aristo.

“Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devâm edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar”
    Platon.

“Demokrasilerde önce oyunuzu kullanırsınız, sonra emrederler, diktatörlükte oy kullanmanıza gerek kalmaz”
    Charles Bukowski.

“Demokraside, yüz bin tâne fakir sandığa gider, sandıktan bir tâne zengin çıkar”
    Ali Şeriati.

“Politikacıların anladığı şekliyle demokrasi bir yönetme biçimidir; yâni insanlara, kendi istediklerini yaptıkları sanısıyla lîderlerin istediklerini yaptırma yöntemidir. Böylece, devlet eğitimi belirli bir eğilime yönelmiştir. Bu eğitim gençlere toplumdaki kurumlara saygılı olmalarını, egemen güçleri işin özüne ilişkin olarak eleştirmekten sakınmalarını, başka uluslara kuşku ve nefretle bakmalarını elinden geldiğince öğretir”
    Bertrand Russell.

“Özgürlük ve Demokrasi kelimelerini sürekli duyduğunuz dakika şüphe edin. Gerçekten özgür memleketlerde kimse size özgür olduğunuzu sürekli vurgulamaz”
    Jacque Fresco.

“Avrupa, gerileme hâlinde olan bir âlemdir. Demokrasi, devletin gerilemiş biçimidir”
    Nietzsche.
    2 ... ruh okuzu
  8. 8.
    tiplere bak lan işid militanları gibi.
    ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  9. 9.
    desteklediğim kampanyadır. umarım oy kullanmaya gitmezler.
    ... bzhacd
  10. 10.
    Kimisinin bir sürü düşünürden alıntı yaparak demokrasiyi eleştirmesine vesile olan mevzudur.

Sorun şu ki söz konusu eleştiriler ne kadar haklı olursa olsun, demokrasiye karşı daha az sakıncalı Bir alternatif sunmadikca anlamsızdır.
    -1 ... rumeli71