1. 1.
  her ne kadar ismi kendisinin başbakan ya da cumhurbakan olduğunu sandırsa da kendisi cumhuriyet gazetesinde köşeyazıları yazan ödüllü bir yazardır. cumhuriyet gazetesinin genleri kendisinde de vücut bulmuş, din ve tarikat konularında sınır tanımayan, davlarda tazminat ödemeye vardıran yazılar yazmıştır. cumhur halkın sesidir, zevkle takip ediyoruz efenim...
  1 -1 ... impayatoy
 2. 2.
  Mart 2001 ya da 2oo2 de yazdığı (bkz: Plaza Mayor da Bir Kadın)başlıklı yazısı ile beni derinden etkileyen,2004 yılında yazdığı bir yazı ile ilgili kendisine attığım elektronik postayı büyük bir nezaket ve özenle cevaplayan Cumhuriyet Gazetesi'nin en etkili kalemlerinden biridir.Özellkle köktendinci akımlarla ilgili yaptığı araştırmalar dikkat çeker.Kızı Çağrı'nın teşviki ile bir dönem http://www.hikmetcetinkaya.org adlı bir internet sitesi oluşturmuştur,ancak siteye artık ulaşılamamaktadır.Sadece araştırma yazıları ile değil,denemeleri ve kısa hikayeleri de takdire değerdir.
  1 ... mavi
 3. 3.
  cumhuriyet gazatesindeki gelenekçi yapının temel yazarlarından biridir. gözünü budaktan kaçınmayan insan da diyebiliriz. köktendinci akımlara karşı seri halde ve hepsi birbiryle bağlantılı olarak yazdığı yazılarla bir zamanlar uğur mumcu'nun da dediği gibi beni öldürecekler diyen yazarlardan biridir. yazılarından kaynaklı olarak defalarca dava açılmışdır.
  1 ... ihan et
 4. 4.
  cumhuriyet gazetesinde politika günlüğü adı altında köşe yazarlığı yapmakta olan, fetullah gülen'e köşelerinde sıkça yer ve ayar veren ve hatta fetullah gülen'in çevirdiği dolaplarla ilgili bir de kitap yazma mertebesine erişmiş cumuriyet gazetesine yaraşır mükemmel bir yazardır.
  3 ... kaytan biyikli dilber
 5. 5.
  çoğu zaman hikmet çetin'le karıştırılabilen köşe yazarı.
  ... krmyrdsn
 6. 6.
  ulusal solcu, cumhuriyet gazetesi yazarı.*
  2 -2 ... shalamar
 7. 7.
  önce bir alıntı yapalım

  --spoiler--
  AKP yüzde 48-50'yle tek başına iktidarmış 23 Temmuz sabahı... Bizim Soros'un çocukları yine övgüler düzüyor AKP'ye.... Tayyip bey değişmişmiş. Yüzde 48'le tek başına iktidara geleceği söylenen Tayyip bey neden bu kadar hırçın? Çünkü yüzde 48 değil... Yüzde 30'ların altına düşüyor.. (20 temmuz, Cumhuriyet)
  --spoiler--

  yazısında da görebileceğiniz gibi dünya üzerindeki en ileri görüşlü yazardır. *
  7 -3 ... eurasia
 8. 8.
  tam bir fetullah gülen uzmanıdır. ilgilenenlere, fethullah gülen abd ve akp. okunması gereken kitapları arasındadır.
  2 -3 ... endoplazmik1kulum
 9. 9.
  değerli bir yazar fakat seçimler öncesi tahminlerinde saçmalamış, pergeli yanlış tutmuştur. fakat seçimler sonrası belli bir özeleştiri yapması ile takdir edilmesi gereken bir nokta.
  1 ... kisil
 10. 10.
  milattan beri cumhuriyet'te yazardır.
  fehmi koru ile atışmaktan vazgeçti mi acaba?
  ... dervisabdi