1. 1.
    yaşar kurt - hadi baba gene yap http://fizy.com/#s/1aj5cu

bir tren yolculuğu öncesi yerde satılan şapkalardan ister çocuk, alır baba,binilir trene.tren hareket eder.çocuğun başı dışardadır.babası yapma, etme, şapka uçacak dese de çocuk aldırmaz.baba çocuğun başından şapkayı kapıp, saklar arkasına.

- baba baba gitti şapka

- e gider tabi oğlum dedim ben sana,

- ama baba yaaa..

- eğer bundan sonra hep sözümü dinlersen ve söylediklerimi yaparsan, getiririm o şapkayı ben sana

- gerçekten mi, hadi baba

- dön arkanı o halde ve söz ver bana

- söz baba

çocuk arkasını döner, babası usulca koyar şapkayı başına.sevinçten gözleri parlar çocuğun ve dönüp arkasını açık camdan fırlatıp atar şapkayı.

- hadi baba gene yap!

bazen hüzünlendirir bazen neşelendirir bu şarkı...
    1 ... ahoerkam
  2. 2.
    aynı yoldannnnn geçmişizzzz bizzzz, aynı sudan içmişiz bizzzzzz...*
    2 ... no remorse
  3. 3.
    şebnem ferah - ben şarkımı söylerken.

şebnem ferah'ın tecavüze uğradığı iddaaları sonucu yazdığı söylenen şarkıdır.
    1 ... sonotobusuyakalayamayanadam
  4. 4.
    led zeppelin - stairway to heaven
    bob dylan - the times they are a changing
    bob dylan - like a rolling stone
    bob dylan - masters of war
    1 ... farabix13
  5. 5.
    fade to black - hetfield turnedeyken çalınan çok sevdiği marshall amfisine yazmış.
    1 ... lavabodakibalgam
  6. 6.
    Cat stevens - lady d'arbanville
    doğru mudur bilmem ;cat stevens bir gün sarhoş bir şekilde eve gelir ve sevgilisinin yanında yatar,kendi kendine konuşur, halbuki kadın ölmüştür..bu şarkıyı o gece yazdığı rivayet olunur...
    1 ... witty betty
  7. 7.
    leman sam- kıyamam sana.

kızından gizli fahişelik yapan bir kadının bir gece kızını sessizce terkedişini anlatırmış bu şarkı.kızına bıraktığı mektubun sözlerinden alınmış şarkı sözleri.sözler hikaye ile bire bir örtüşüyor.buyrun efendim sözleri:

bir gün anlayacaksın neden sessizce gittiğimi
    senden vazgeçmek uğruna nasıl bir savaş verdiğimi
    mevsim kış olur hani bir yudum güneş bulamazsın
    sonsuz uçurumlardaki çiçeklere dokunamazsın

her sabah bir sayfa daha eksilip gidiyor ömrümden
    gönlümün yıkıntılarında can çekişiyor umutlarım
    ellerimde acı var ellerini tutamam kıyamam kıyamam sana
    yollarımda ayaz var yaklaşma yollarıma kıyamam kıyamam sana
    karanlık gecelere ortak edemem seni kıyamam kıyamam sana.
    6 ... meracel bahreyn
  8. 8.
    caterina http://fizy.com/#s/1mlhh6

fikret kızılok'un seslendirdiği çok güzel 19. yüzyıla ait bir balıkçı şarkısı. mehmet ve yanni, boğazda sandalın içinde içkilerini yudumlamaktadırlar. yanni, aşık olduğu katerina için ağlamaktadır. mehmet söze başlar.: "ben bir türküm sen de bir rum, sen de bir halksın ben de..sen isa'ya ben de allaha aitim. peki neden ikimizin de hali ah ile vah içinde. biraz şarap ve sevgi ikimizi de aldı götürdü, aynı tastan da yemeye başladık. kardeşlik de bundan öte nedir ki?"
    ... ahoerkam
  9. 9.
    (bkz: atma hamidiye atma)
    ... maledictus
  10. 10.
    kanal 7 tarafından film haline getirilmektedir. gerçi onlar türküydü ama neyse.
    1 ... kolormatik amca