bugün

gripin adlı rock grubunun ilk albümü. parca listesi su sekildedir.

1- boşver
2- elalem
3- karışmasın kimseler
4- çok kısa
5- üç
6- rüzgar
7- hayat mars etti
8- yüzümden düşen bin parça
9- bir anlık istek
10- yenilmişiz

basta hayat mars etti olmak üzere albümdeki tüm parcalar cok güzeldir.
hikayeler anlatıldı
aşk meşk bağlılık hakkında
ağlayacak yer kalmadı
sahte dostların omzunda
tükenen sendin aslında
yalnızsın artık oyunda
son pişmanlık fayda etmez
azrail'in makamında..

sözleriyle beni benden alan gripin şarkısı..
gripinin boşver adlı şarkısının adı sanılan, kadife sesli adam * vurgularıyla söylediğinde sizi sizden alan ama herhangi biri söylediğinde sizi o kadar ırgalamayacak söz öbeği.
Müzik marketlerde hiç bir şekilde bulunmayan Gripin'in en mükemmel şarkılarının olduğu, ilk albümü..
iki baskı halinde çıkmıştır..
Aynı zamanda bu albümdeki boşver adlı şarkının ilk cümlesidir..
ilk baskısındaki şarkılar: 1-boşver 2-elalem 3-karışmasın kimseler 4- çok kısa 5- üç 6- rüzgar 7-hayat mars etti 8- yüzümden düşen bin parça 9- bir anlık istek 10-yenilmişiz
ikinci baskısında konser versiyonları ve akustik versiyonlarıyla birlikte ilk versiyonu ve yeni şarkıları da bulunmakta.. iki cd halinde bulunur..
cd 1 ilk baskının birebir aynısı cd 2, 1-hayat mars etti 2- çok kısa 3-boşver 4-rüzgar 5- yüzümden düşen bin parça 6- senle yarınım yok ki 7-daha geçsin 8- üç 9- elalem 10-karışmasın kimseler şeklindedir..

Şu sıralar avm avm, müzik market müzik market dolanmama rağmen, her yeri alt üst etmeme rağmen bulamamaktayımdır..
Görenlerin, duyanların insanlık namına bildirmesi rica olunur.. *
gripin in en güzel şarkılarını barındıran albüm.
ya ne kadar özlemişim bu albümü şuan inanamıyorum..çok uzun zamandır dinlemiyordum..kesinlikle dinleyin..o kadar güzel bir albüm ki.gripin.iyi ki yapmışsın.
türk rock tarihinin (en iyisi değilse) en iyi albümlerinden biri olmasına rağmen başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmediğinden hayrı görülememiştir. iki parçadan oluşan albümün ikinci bölümü şarkıların akustik düzenlemelerini içerir.

hakkı yeniyor diyorum ama gripin'in kendisi bile benden az çalıp söylüyor bu albümün şarkılarını konserlerde.
güncel Önemli Başlıklar