bugün

efes pilsen alt yapısından yetişen, nba'deki gururlarımızdan biri.
Dun aksam detroit pistons karsısında adeta show yapmıs kullandıgı 13 sutun 10 unda isabet bulup 26 sayı kadetip hem sahanın en skoreri olmustur hemde takımıın detroiti yenmesini saglamıs basketbolcu...
nba de oynayarak milli takimda takim oynunu unutan . yetenekli ama ay yıldızlı formaya yeteri kadar katkısı olmayan basketcimiz
amerikada hedo turkoglu denilen basketbolcu. tukaaagluu diye telafuz ediyolar bide.
hidayet istese atom mühendisi olacak bir basketbol oyuncusudur.. Amerikadaki dünya şampiyonasında 20 küsür sayı attığı bir maç sonunda kameralara Allah izin verdi ben de soktum diyebilen bir yaratıktır.. anlamadığım bir neden sonucu türk milli takımını komple ben senden daha iyi 3lükcüyüm yarışmasına sokan ve çoğu turnuvadan türlü el işaretleriyle ayrıldığımızın başlıca nedenidir hido..Buna rağmen ülkemizi nbada temsil etmesi bana gurur veriyor
japonya daki turnuvada milli takımdan affını isteyen yıldız basketbolcu.
onumuzdeki dunya kupasi ekibinden affini istemekte hakli olan basketbolcumuz..neden lerine soyle bi bakalim...
hedo gectigimiz turnuvalardaki tekimin ve ozellikle avrupa ikincisi takimimizin liderlerinden biriydi.o yilllarda nba de de bizi gayet guzel temsil etti ve suan cok yorgun.onumuzde hedo nun cikacagi en az 2 turnuva daha var japan2006 disinda ve en onemlisi ulkemizde duzenleyecegimiz dunya sampiyonasinda o da takimimizda olacak.hainlik vb hakaretler yapilmamali ve anlayisla karsilanmalidir onun bu hareketi,hakli da..
elin hala bitmemis olan nba sezonunu* 2 ay once kapamıs olan buna ragmet dunya kupası kadrosundan sakatım yorgunum gibi bahanelerle affını isteyen (bkz: nba)e gittim orda ben bu işi bitirdim ben mukemmelim havalrında olan basketbolcu..
istikrarsızlık ve kendini beğenmişlik abidesi..(en azindan 14.06.2006 tarihi itibari ile öyleydi)
ben oynamak istiyorum hoca bana gıcık açıklamasıyla kendini savunan oyuncu. yok milli takımdaki rezil oyunlarını bilmesek milli takım için yanıp tutuştuğunu düşüneceğiz ama biz seni biliyoruz arkadaşım sen artık hedosun hidayet türkoğlu değil.
gün itibariyle türkiye basketbol federasyonu tarafından yalanlanan milli basketbolcu.
http://www.hurriyet.com.tr/spor/4582377.asp?gid=53
nba'deki varligiyla, abd'de epey bi taninmis, sevilmis basketbol kisisi. bulundugu yeri hazmetmis biri izlenimi uyandirir. hazmedemese de hakkidir.. zira herkesin harci degildir nba'de oynamak.. *
bu yaz takım doktoruna yaptıracagı tedavi ve kocuyla ozel idmanlar yapacagından bogdan tanjevic den kampa gec katılma isteginde bulunmus ancak tanjevic in bu teklifi kabul etmemesi uzerine 2006 dunya basketbol sampiyonasında turkiye kadrosunda yer almayacak oyuncu.
(bkz: swingman)
Unlu basketbolcu Hidayet Turkoglu esiyle birlikte, Eminonu'nde geziyordu.Once akvaryumculari dolastilar, Kapalicarsi,Nuriosmaniye,Yerebatan Sarnici, Ayasofya, Sultanahmet,Topkapi Sarayi,Gulhane Parki derken, Yeni Caminin ,onune kadar geldiler.Orada bagira bagira simit satan bir cocuk vardi. Basketbolcubirdendurakladi...Sonra simitciye yaklasti: -
-Simit'in kac lira ?
-300 bin abi.Citir citir....
-Tezgahta kac simit var ?
-70-80 tane var herhalde...
-Hepsini alsam ne tutar ?
-Seksen desek 24 milyon.
- Al sana 30 milyon... Farzet ki hepsini aldim...
-Sagol abi... sagol...
Basketbolcu uc onluk cikartip simitcinin onune birakti.Esi saskindi.Uc bes adim yurumuslerdi ki esine yaklasipfisildadi.
- Hidayet sen delimisin ?
- Yooo
-Peki yemedigimiz simitlerin parasini niye verdin ?
-Bosver sorma.
-Diyelim ki soruyorum. Hem de israrla soruyorum.
-Oyleyse soyleyeyim.
-Tablanin kenari dikkatini cektimi ?
-Hayir.
-Baksan gorecektin. Tahtaya bir isim kazinmisti.
-Nasil bir isim ?
-Hidayet!
- Yoksa ?
- Evet o tezgah, eskiden benimdi.
Bu hikayeyi hidayet tv8 de katildigi bir programda kendisi anlatan milli basketbolcudur.
milli forma'yı hastayım, yorgunum diye giymek istemeyen basketbolcunun, 70 milyon ah alınca ki hali. çok hastaymış. çok da tikimdeydi.
yeni sezonda (bkz: nba 2006 2007 sezonu), ilk iki maçta, geçen senelerden ders aldığını gösteren oyuncudur. 13 sayı, 8 ribaund ve 4.5 asist ortalamaları, istediği takdirde her maç 15-7-5 civarlarında gezinebileceğini gösterdi.
yıldız olduğu halde japonyada milli formayı giymeyen ve soğuduğum basketbolcu.
milli takım olayından sonra mehmet okur ile birlikte, türk basketbolseverlerin büyük çoğunluğunun gözünde herhangi bir nba oyuncusu olan, ayrıca ersan ilyasova'nın tırnağı olamayacak basketbolcu. *
ersan ilyasova nın henüz yolun çok başında ve çaylak olduğunu ayrıca nba e gittiği dönem hidayetin çok daha büyük bir gaz ile avrupa basını tarafından yollandığını bilmeyen kimi milli hisleri ile hareket ettiğini düşünen arkadaşlar kendisine "şunun kadar olamaz", "bu kadar bile değil", "hidayet adam mı?", "hidayet siktirsin" demelerini doğal karşılıyorum. hidayet 7 yıldır türk milletine çok şey vermiştir bu bile yeterli. arkamızı büyüttüğümüz yerden şu ülkeye tek faydamız olmadan ülkenin yetiştirdiği en büyük sporculara bok atmamız çok kolay.
ilgili bakınız;
(#914269)

yazacağım yazı da bunla alakalı değil. eğer ki hidayet kendine gelip adam akıllı şut atmazsa zaten çoktan unuttuğu savunması ile nba de tutunamaz o zaman hidayete avrupa yolu bile gözükebilir. dikkat etsin sonu hiç iyi değil. dün gece utah karşısında rezil şutu yüzünden ilk 5 te girdiği karşılaşmada tek çeyrek bile oynamadı.
bir de çok kas yapmış, şutlarının bu seneki yüzdesizliğini buna bağlıyorum.

edit:artık sokuyor. Nba da süperstarların arasında yerini tutuyor.
(#952409).

birilerinin, her gün kulağına 5 ribaund- 4 asist şeklinde bağırması gerektiğini düşündüğüm oyuncudur. olmadı, elime bir adet megafon alıp, ben yaparım.
http://www.basketbolsever...lSeverler/basketbols.nsf/($$Lookup_BS_WEB_NBA_TumHaberler_Acik_View)/90634D96B42FE62BC225723F003BBFBB?OpenDocument
(bkz: hedo)
son yıllara nazaran etkisiz bir sezon geçirse de son maçlarda kendini bulmuş skorer türk oyuncu.eğer nbade bir kaç yıl daha iyi süreler almak istiyorsa son maçlardaki formunu yıllırca sürdürmesi gerekmektedir.
son maçında 24 sayı atmıştır.bütün sezon bu performansı gösterse all-star olma ihtimali bulunmaktadır.
(bkz: hayal kurmak güzeldir)
güncel Önemli Başlıklar