bugün

hayatta insanlardan yediği darbenin, kazığın, tekmenin sayısı belirsiz olan insandır.. güvendiği dağlara kar yağmasının ardından hiçbir insana güvenemez... bu tür insanların günümüz dünyasında sayıları oldukça fazladır ve gitgide artmaktadırlar...
* on senedir dostum dediği insandan bile şüphe edebilir bu insanlar. şüphe etmekte haklıdırlar ki onlarca dostundan kazık yemişlerdir. anlamışlardır ki kazık atacak dost seneye bakmaz.
bunların hepsi mutsuzdur demek büyük bir saçmalıktır. aksine, kimseye güvenleri kalmadığı için çokça arkadaş edinip çoğunu kolayca unutabilirler. hatta kimi zaman, adlarını bile bilmediği ancak arkadaşlık kurduğu insanlar olabilir zaten dostluk kurulamayacağına inandıkları için ilişkilerini de artık kısa tutarlar.
sanıldığı gibi hepsi yalnız kişiler değildir. bazılarının insanları görememe gibi özellikleri oluşmuştur.
hayatın en acımasızlıklarını tatmış olandır kanımca. güveni kimseye kalmamıştır. ancak herkes kendi seçimini kendi yapar.
insanlığından tiksinen yalnız bir dünyadır.
sağ gözünü sol gözüne güvenemeyen ve bütün çirkinlikleri görüp şuurunu kaybeden insan modeline örnektir.
siki tutmuş insandır.
insanların yozlaşmış topluma ruhlarını kaptırıp kaybolduğunu farketmiş, kendi dünyasında sessiz ve sakin yaşamaya devam eden, maddiyat değil maneviyat peşinde koşan insan.
..ellerin uzanmasın
uzak dursun dedim
sakın dokunmasın
hayal ettiklerim
bana yakışmasın
inancım yok benim...
(bkz: yanıbaşımdan)
hayatı kesinlikle daha da çekilmez olacak insandır.
gecmisinde çok fazla kişiye inanmış olan insandır.
insanlara inanmamanın getirilerini geç de olsa farketmiş insandır.artık aldatılmayacaktır. Yalnızdır ama kafası rahattır.