1. ?.
  dönmeyeceği kesindir. bilirsiniz gelmeyeceğini ama içinizdeki o lanet umut yer bitirir sizi. belki gelir, dayanamaz diye düşünmeniz aslında acizliğinizin göstergesidir.ama bunu önemsemezsiniz bile.
  ondan başkasına açmazsınız kalbinizin kapılarını ama o da gelip aralamaz... gönül sarayınız ona aittir ama o sizin yanınızda değil başkasının kollarındadır. farklı sandallarda yolculuk yaptığınıza inanırsınız. içinizdeki tek umut bu yolculuk sonunda onunla aynı limanı paylaşmaktır...
  4 ... umutluyum hala
 2. ?.
  başarısız bir ilişkiden ve birkaç platonik vakadan sonra kendine, ideal bir sevgili resmi çizen kişinin sözleridir.
  1 ... hyperion
 3. 1.
  (bkz: ağaç olmak)
  1 ... yakida
 4. 2.
  (bkz: kaderimde bir gülmek yok imiş)
  (bkz: çok dertliyim be sözlük)
  1 ... umutluyum hala
 5. 3.
  telefonu hiç sessize almazsınız. belki bir gün arar, mesaj atar da cevaplamakta geç kalırım üzerim onu diye. o sevgiliyi beklemek belki de insanın ruhunu , kalbini yıpratan en kuvvetli rüzgarlardan, dalgalardan biridir. ama yine de beklenir. hep ümit edilir. gerçekten sevilmiştir çünkü. sahte bir dünyada sahte bir aşk değildir bu. sevginin tüm saflığını tüm güzelliklerini içeren yoğun bir duygudur.
  2 ... chucklet
 6. 4.
  Yaşanacak hayal kırıklığının nedenlerinden biridir. Yaşamı bir kişiden ibaret sanma yanılgısı bir süre insanı oyalayabilir. Ama yaşam akış hızını kazanır ve insan eski yaşamına döner.
  1 ... heathcliff
 7. 5.
  belki de geri döner diyeceğimiz sevgilidir.*
  2 ... silte
 8. 6.
  belirli bir olgunluğa erişmiş acısını kendi köşesinde çeken ve bu acıdan adam akıllı zevk almayı da öğrenmiş kişi sözüdür. hiç gelmeyeceğini anlamış, kabullenmiş ise, olgunluğun sınırlarını zorlamakta, kavuşamazsın aşk olur iddiasının ayaklı ispatı olarak yaşamaktadır. helal olsun demeden duramaz kişi.**
  1 ... baskalaricehennemdir
 9. 7.
  (bkz: çok beklersin)
  1 -1 ... yoga yapan mistiq kedi
 10. 8.
  uzak diyarlara okumaya gitmiş olan ve büyük bir ihtimalle de orada kendine yeni bir hayat kurup geri dönmeyecek sevgiliye sahip insanın umutsuz halini anlatan cümle.
  1 ... xone