1. 1.
  hic kimseye guvenmemekten iyidir.
  kullanilmaktansa bin kez tercih edilecek durumdur.
  2 ... systematichaos
 2. 2.
  eğer bir olay gerçekten doğru söylenirse ve karşınızdaki size inanmazsa dolaylı yoldan karşınızdakini göt edebileceğiniz olaydır.
  2 ... legendkiller
 3. 3.
  normal bir olayı anlatmanın sıkıcılığından bunalmış kişilerin sıklıkla karşılaştığı olaydır. "akşam yarmagül bize geldi. ona karşı boş değilim biliyorsun, biraz da belli ettim durumu o da sanırım bana karşı boş değil" demek yerine "akşam yarmagül geldi hatuna ayarı bir vermişim ki anında kesildi bana" demek gibi birşey.
  bu tarz kişiler aslında iyi hikayecidirler. başından geçmiş bir olayı o kadar farklı anlatırlar ki inanmak gelmez içinizden. oysa ki durumun özeti kesinlikle doğrudur. eğer ki kişi duyulan bu güvensizliği sezerse aklına geleni rahatlıkla söyleyebilir ve hiç bir zaman doğru mu söyledi uydurdu mu anlaşılmaz. bu belirsizliği ciddi koz olarak kullanabilecek kafa yapısındaki kişilerin hayatta sırtı yere gelmez.
  4 -1 ... stajyer dede
 4. 4.
  hiç kimsenin sana güvenmemesi insanlara karşı çok yalan konuştuğundan dolayıdır. robert bosch ne demiş insanların güvenini kaybetmektense parayı kaybetmeyi tercih ederim. bir insan devamlı yalan konuşur verdiği sözleri tutmazsa kendi etrafında ki tüm insanların güvenini kaybeder. siz dik durur ve kimseye yalan konuşmazsanız herkes size güvenir. yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış.
  4 -1 ... dedektif
 5. 5.
  O sana güvendikten sonra gerisi umrunda olmadığı için pek de mühim olmayan durumdur.
  1 ... ekmekle doyan adam
 6. 6.
  (bkz: frank callagher) gibi olmaktır. (bkz: shameless) izleyenler iyi bilir.
  ... iyi bi gobel