1. 11.
    Sadece bizim ülkede görülebilen endemik muhalefet türüdür.
    Genelde muhalefetimiz başa geldikten sonra projelerin üstüne yatma gibi bir durum söz konusu. Ak Parti yapsın biz eleştirelim iktidar mı olduk ? O zaman sahipleniriz ciğerimiz gibi
    1 -1 ... seyyi betu hz
  2. 12.
    babalara gelecek muhalefettir.

uzun bir aradan sonra oy vermeyi düşünen benim gibi gibi apolitikleri oy vermekten vazgeçirtirler. iktidara geleceğine kendisi inanmayan bir partiye oy atılmaz.
    -3 ... olu bar filozofu
  3. 13.
    (bkz: çamur at izi kalsın)
    2 ... gerigeldim
  4. 14.
    AKP'de korkunun dağları sardığının göstergesi olan, başarılı ve ayağı yere basan projelerdir.
    ... ayazhan
  5. 15.
    Bir projesi var ya * o da Hükümet' in doldurduğu hazineyi bol keseden zam yaparak boşaltmak olacak. Zor günler için kullanmamız gereken şey iktidara geldim dağıtıyorum demek için kullanılıyor ilahi muhalefet sen adamı öldürürsün. Akp gibi proje çılgını bir iktidara karşı ne üretebilirler merak ediyorum
    ... galgameth
  6. 16.
    Kendileri bile iktidara geleceğine inanmadığı için boş keseden sallayan muhalefettir. Çok değil geçen seneye gidelim Birleşip Ekmeleddin'i aday çıkarttılar yine yenildiler hala aynı keseden atıp tutuyorlar. iktidara hep illegal yollarla geldiler. Ak parti varken biraz zor gelecekler gibi görünüyor ahahahaah
    3 -13 ... galgameth
  7. 17.
    Cern de ki bilim adamları tanrı parçacığını bulduğu zaman muhalefetinde iyi bir seçim projesi olur belki para dağıtmak dışında. Ak parti varken iyi bir proje çıkarmak ne kadar zor olmalı
    2 -6 ... prof
  8. 18.
    iktidar olmayı hedeflemeyen, biz böyle iyiyiz, rahatız mantığındaki muhalefettir.
    2 -4 ... honeybun
  9. 19.
    Proje, hatta çılgın proje diye diye ziktiler ülkeyi. Aman fazla çılgınlık mi uzak olsun.
    3 ... portatif
  10. 20.
    "Para veririm" den başka birşey bilmeyen muhalefettir. Sonra bu malları destekleyen insanlar(ki siyasi görüştür saygı duyarım) çıkıp ak partiye oy vermiş insanları "makarna kömüre oyunu sattı" diyebiliyorlar ya işte bu hem acı hem komik bir durum.
    Akparti 12 senedir bu ülkeyi iyi veya kötü yönetiyor. Doğrusuyla yanlışıyla 12 senedir başta. 12 senedir eğitim sağlık ulaşım ve birçok alanda ciddi projelere imza attı akparti. Bazıları işimize geldi bazıları gelmedi. Bazıları doğruydu bazıları yanlış. Peki 12 senedir chp başta olmak üzere diğer partiler "bana oyunu verirsen sana para veririm"den öte ne vaatte bulundu?
    Millet aç laflarının arkasına sığınmanın bir anlamı yok. Aç da var bolluk içinde yüzen de. Ve kusura bakma ama boşluk içinde yüzen de aç olan da %100 ak partili değil. Herkes onlar. Her partiden var. Desteklemeyen var. Ama anlamak istemiyorsun o ayrı.
    Bir ak partili olarak gönlüm hep ak partinin karşısında güçlü akıllı ve mantıklı konuşmayı bilen bir muhalefetin olmasından yana ammaa, nerdeee. Anca laf üretiyorlar namussuzlar.
    2 -2 ... barismanco